Bezpieczna faktura – podstawowe informacje

„Bezpieczna faktura” chroni dokumenty wysyłane za pośrednictwem ifirma.pl. Przekazywane e-mailem narażone są na ingerencję z zewnątrz. Dzięki zastosowanemu przez nas certyfikatowi bezpieczeństwa masz pewność, że wysłany przez Ciebie dokument dotrze do kontrahenta w niezmienionej formie.

Jak działa certyfikat?

Faktury, które wysyłasz ze swojego konta ifirma.pl są zabezpieczone certyfikatem Enterprise ID. Jest on powszechnie rozpoznawalny w Internecie i zapewnia wiarygodną identyfikację nadawcy wiadomości. Dzięki rozszerzonej weryfikacji, potwierdzona zostaje tożsamość właściciela, e-mail oraz dane firmy.

Certyfikat zabezpiecza dokumenty w postaci e-faktur oraz PDF – czyli te, których używasz w ifirma.pl, zabezpiecza również sam e-mail. Daje również gwarancję odpowiedzialności finansowej.


bezpieczna faktura
Bezpieczna faktura


Co daje „Bezpieczna faktura”?

Używany przez nas certyfikat gwarantuje, że dokument/e-mail, który wysyłasz (lub otrzymasz) z ifirma.pl nie był modyfikowany przez osoby trzecie. Enterprise ID chroni twoją korespondencję przed przechwyceniem lub sfałszowaniem. Jest rozpoznawalny przez wszystkie przeglądarki internetowe, oraz produkty Microsoft. Wiadomość zabezpieczona naszym certyfikatem otrzymuje w programie do poczty elektronicznej status „zaufana”.

Zabezpieczenia Enterprise ID są stosowane także przez banki (np. mBank, Idea Bank) przy podpisywaniu wiadomości oraz PDF z potwierdzeniem przelewu.

Możesz wyłączyć opcje „Bezpieczna faktura” (dla samego dokumentu oraz dla e-maila), jednak stanowczo to odradzamy (Konfiguracja > Faktury > Domyślne ustawienia).