Biuro Rachunkowe

od 89 zł miesięcznie

  • Obsługa JPK – bez dopłat.
  • Pełna odpowiedzialność za dokumentację.
  • Wygodne dostarczanie dokumentów.

PORÓWNAJ CENY

Zleć swoją księgowość

Urzędowe Poświadczenie Odbioru – instrukcja pobierania

Krótka instrukcja pobierania UPO w ifirma.pl.

Przechodzimy do zakładki Deklaracje > e-Deklaracje, obok deklaracji wysłanej elektronicznie do urzędu w kolumnie Urzędowe Poświadczenie Odbioru należy kliknąć na „Identyfikator”.Identyfikator

Następnie, po zapoznaniu się z komunikatem należy kliknąć w podlinkowanie o treści „dokumencie dostępnym na stronie Ministerstwa Finansów”.Jeżeli na stronie internetowej nie otworzy się plik PDF i pokaże się komunikat jak poniżej, proszę kliknąć w ikonę służącą do pobrania pliku i zapisać PDF na dysku komputera.

  1. widok w przeglądarce Google Chrome


  2. widok w przeglądarce Internet Explorer


  3. widok w przeglądarce Mozilla FirefoxNastępnie otwieramy pobrany plik PDF:W czerwoną ramkę należy wkleić numer referencyjny dostępny na koncie w zakładce Deklaracje > e-Deklaracje, a następnie kliknąć w opcję „Sprawdź status dokumentu” i „Pobierz UPO”.W ostatnim kroku otwiera się plik UPO, który można wydrukować, bądź zapisać i zachować w posiadanej dokumentacji dotyczącej wysłanych deklaracji.Do otwierania plików PDF sugerujemy korzystać z programu Adobe Acrobat Reader.

Ministerstwo Finansów nie wspiera wszystkich programów służących do otwierania plików PDF oraz wszystkich przeglądarek internetowych.

W przypadku problemów z pobraniem UPO prosimy o kontakt ze wsparciem e-deklaracji Krajowej Informacji Skarbowej – tel. 22-330-03-30.


Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusję z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania z zakresu podatków i księgowości użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

W ifirma.pl
pełna obsługaJPK

Nowy rok, nowe obowiązki dla przedsiębiorców.

Poznaj zmiany podatkowe w 2018 r.:

Nie czekaj na ostatnią chwilę.

przeczytaj nasz poradnik


Sprawdź ofertę,
którą mamy dla Ciebie

Biuro Rachunkowe

89zł/mc

ZAREJESTRUJ SIĘ