Krajowy system e-faktur

Aplikacja KSeF – wersja oficjalna udostępniona przez MF

aplikacja KSeF

Ministerstwo Finansów uruchomiło wersję produkcyjną Krajowego Systemu e-Faktur.

Zobacz nasz kompleksowy materiał video o KSeF

 

Aplikacja KSeF umożliwia m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz podgląd e-faktur.

Po wersji testowej (która wciąż jest dostępna i można z niej korzystać) Ministerstwo Finansów udostępniło wersję oficjalną (produkcyjną) Krajowego Systemu e-Faktur. Narzędzia, jakie oferuje, to: aplikacja podatnika KSeF, dostęp anonimowy do e-faktur oraz sprawdzenie statusu wysyłki faktury ustrukturyzowanej.

Aplikacja podatnika KSeF

Aplikacja podatnika to po prostu Krajowy System e-Faktur. Umożliwia ona:

  • korzystanie z KSeF podatnikom i podmiotom uprawnionym przez tych podatników,
  • zarządzanie uprawnieniami,
  • wystawianie i odbieranie faktur z KSeF.

Aplikacja jest dostępna na stronie podatki.gov.pl. Aby móc z niej skorzystać należy zalogować się w Systemie jedną z metod uwierzytelnienia.

Anonimowy dostęp do e-Faktury

Anonimowy dostęp do faktury ustrukturyzowanej w KSeF pozwala na podgląd pojedynczej faktury bez konieczności logowania do Systemu.

Aby odszukać pojedynczą e-fakturę należy podać w Systemie następujące dane:

  1. numer identyfikujący daną fakturę w Krajowym Systemie e-Faktur,
  2. numer faktury,
  3. NIP lub inny identyfikator nabywcy albo informację o jego braku,
  4. imię i nazwisko lub nazwę nabywcy albo informację o braku tych danych;
  5. kwotę należności ogółem.

Sprawdzanie statusu wysyłki faktury ustrukturyzowanej

Status wysyłki faktury w KSeF można sprawdzić bez konieczności logowania w Systemie. W tym celu należy wpisać numer referencyjny sesji (otrzymywany podczas wysyłania e-faktury w KSeF). Z tego miejsca można również pobrać UPO KSeF danej faktury, jeśli proces wysyłki został pomyślnie zakończony.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość