Blog ifirma.pl

Biznes od kuchni – NOMONO

|
|
4 minut czytania
Cześć, nazywam się Grzesiek, prowadzę agencję kreatywną FLOV, w której odpowiadam za kreację. Dodatkowo jestem jednym z ojców marki NOMONO, w ramach której świadczymy dla naszych klientów usługi z zakresu projektowania identyfikacji wizualnej, oprawy graficznej 2D i 3D, animacji i wideo.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Cześć, nazywam się Grzesiek, prowadzę agencję kreatywną FLOV, w której odpowiadam za kreację. Dodatkowo jestem jednym z ojców marki NOMONO, w ramach której świadczymy dla naszych klientów usługi z zakresu projektowania identyfikacji wizualnej, oprawy graficznej 2D i 3D, animacji i wideo.    

Jak to się wszystko zaczęło

Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w tym mieście rozpocząłem działalność zawodową. Pracowałem w agencjach interaktywnych oraz na własny rachunek jako freelancer. Podczas spotkań rodzinnych ojciec wielokrotnie namawiał mnie do pracy na własny rachunek i założenia firmy, jednak dałem się namówić dopiero w 2008 roku. Moim głównym motywatorem była praca według własnych założeń i planu oraz – oczywiście – chęć zwiększenia przychodu.  

Pierwsze początki

Agencja kreatywna FLOV pojawiła się na rynku i zostałem przedsiębiorcą. Podstawowym problemem na starcie był brak środków na zakup niezbędnego sprzętu. Skorzystałem z dotacji oferowanej przez urząd pracy no i… przyszedł czas na kolejne wyzwanie, czyli pozyskiwanie klientów. Jeden stały klient z branży farmaceutycznej to było zdecydowanie za mało, żeby móc się rozwijać. Szukając nowych możliwości przeprowadziłem się do Wrocławia, gdzie początkowo prężną gałęzią mojej działalności były szkolenia z Action Script 2.0. Moją specjalizacją w tym czasie była grafika na potrzeby internetu, animacje flash i fotografia. Podczas jednego z prowadzonych przeze mnie szkoleń nawiązała się nić porozumienia z jedną z większych firm z branży kosmetycznej i tak pozyskałem kolejnego klienta. Dzięki tym zleceniom rozwinąłem swoje kompetencje w zakresie projektowania graficznego na potrzeby druku, co z czasem okazało się być moją największą miłością. 🙂  

źródło: nomono.eu

 

Rośniemy

W tym czasie z firmy mojego klienta odszedł programista, z którym dobrze się rozumiałem, dodatkowo okazało się, że jesteśmy sąsiadami, co sprzyjało rozwijaniu znajomości. Postanowiliśmy świadczyć usługi kompleksowe: projektowanie graficzne wraz z wdrożeniem. Wynajęliśmy pierwsze, malutkie biuro w budynku SWPS, na szerszy wachlarz usług znajdowaliśmy coraz więcej klientów. Z czasem pojawił się pierwszy pracownik, potem kolejni. Mocno rozgościliśmy się w branży browarów rzemieślniczych, dla których tworzymy etykiety i wszelkie materiały marketingowe. Firma się rozwijała, ani przez chwilę nie żałowałem podjętego ryzyka.

źródło: nomono.eu

 

Zmieniamy się

Po sąsiedzku poznaliśmy się z inną firmą – studiem produkcyjnym Lumicon FX. Świadczone przez nich usługi modelowania 3D, animacji i wideo wydawały się być świetnym uzupełnieniem działalności Flov. Zaprzyjaźniłem się z Marcinem Malewskim i tak od słowa do słowa, od lunchu do papierosa… powstało studio NOMONO. Początkowo na papierze albo jako wizja odległej przyszłości, potem wreszcie postanowiliśmy pokazać się światu jako nowy podmiot i byt. Wynajęliśmy wspólnie większe biuro, stworzyliśmy stronę internetową, zaktualizowaliśmy portfolio. Klienci trafiają do nas głównie przez profil w serwisie Behance, media społecznościowe lub z polecenia. Komunikujemy im szerszą paletę usług i wzbogacamy archiwum realizacji. Pozyskujemy też klientów z zagranicy, którzy doceniają nasz warsztat i ciekawe projekty. Aktualnie prowadzimy projekty dla Australii, Bułgarii i USA – nie ma nudy 🙂 Specjalizujemy się w brandingu, wizualizacjach 2D i 3D i animacji:

źródło: nomono.eu

Naszym wyróżnikiem jest profesjonalne podejście do każdego projektu i wysoka jakość dostarczanych realizacji. Mamy otwarte umysły, tworzymy oryginalne projekty i wciąż jesteśmy głodni na kolejne wyzwania.  

Co dalej?

Plany na przyszłość? Na pewno pozyskiwać więcej klientów z zachodu, robić świetne projekty, które są wyróżniane, pracować z klientami, z którymi współpraca daje satysfakcję. Jeśli miałbym doradzić początkującemu w biznesie to powiedziałbym, żeby się nie bał. Jak mawia stare przysłowie: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Jednocześnie warto korzystać z dotacji i wszelkich programów, których celem jest rozwój przedsiębiorczości. Należy ufać własnej intuicji – czy przy wyborze współpracowników czy klientów. I wierzyć w siebie. I pamiętać, że po latach chudych nastąpią tłuste. Bo czemu by nie?  
Autor: Grzegorz Chorostecki Właściciel Agencji kreatywnej FLOV i współwłaściciel marki NOMONO. Grafik i dyrektor kreatywny. Doradza klientom w budowaniu wizerunku ich firm i produktów. Po godzinach fotografuje i odkrywa świat wraz z roczną córeczką Polą. nomono.eu | flov.co | lumiconfx.com  

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o nim i pochwal się nim na ifirma.pl.

A może interesują Cię inne ciekawe biznesy, które prezentujemy w ramach cyklu “Biznes od kuchni”?

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie