Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę, że bardzo ważną rzeczą jest wykonanie ogólnego planu rozwojowego działalności gospodarczej. Z całą pewnością właściwie zrobiony biznesplan ułatwi przyszłe funkcjonowanie firmy i określi możliwości zarobkowania.
Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
I sprawdź:
Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.
z ifirma.pl
Gdzie można znaleźć przykładowe biznes plany?
Te całe biznesplany to o kant tyłka rozbić, bo niby skąd mam wiedzieć przed założeniem firmy jakie będą przychody w danym roku? Tak tak szacunki, ale to jest wróżenie z fusów i nigdy się nie sprawdza.
W zasadzie nie można się z Panem zgodzić Panie Ciekawski. Ale z drugiej strony taki, gdy dobrze przygotuje się wspomniane „wróżby z fusów” to zawsze przed np. bankiem lepiej się wypadnie niż bez biznesplanu; niżeli gdy przyjdziemy do banku i powiemy:”Chcę kredyt bo mam świetny pomysł na biznes!”.
Bank i tak nie udzieli kredytu (szczególnie początkującemu przedsiębiorcy), nawet jak zobaczy najlepszy biznesplan 🙂 Przecież żeby w Polsce dostać kredyt to trzeba udowodnić, że się go nie potrzebuje-stara prawda 😉
We wnioskach UE ważniejsze od zawartości biznesplanu jest kolor długopisu jakim się go podpisało, to najlepiej świadczy o podejściu urzędników.
fakty są takie, że dotacje unijne to teoria urzędnicza, na tym zarabia całkiem niezła szajka, dajesz 10% odpowiedniemu gryzipiórkowi albo firmie która w tym pośredniczy (specjalizuje się w uzyskiwaniu dotacji) i idzie jak po maśle