Krajowy system e-faktur

Faktury KSeF znoszą przesyłanie JPK_FA

Faktury KSeF znoszą przesyłanie JPK_FA

Przedsiębiorcy, którzy będą wystawiać faktury w Krajowym Systemie e-Faktur nie będą musieli przesyłać do urzędów plików JPK-FA na żądanie organów podatkowych.

Obowiązek przekazywania plików JPK-FA

Organy skarbowe mogą żądać od przedsiębiorców wystawiających faktury w sposób elektroniczny (np. za pomocą programów komputerowych) przekazania tzw. plików JPK-FA. Pliki JPK-FA zawierają dane z faktur sprzedażowych, które są uporządkowane według struktury logicznej wskazanej przez Ministerstwo Finansów.

Tu znajdziesz więcej informacji kto ma obowiązek przekazywania plików JPK_FA na żądanie.

Faktury wystawiane w KSeF znoszą przekazywanie JPK-FA

Dla faktur wystawionych z użyciem Krajowego Systemu e-Faktur nie będzie obowiązku przekazywania JPK-FA na żądanie urzędów skarbowych, ponieważ tak wystawione e-Faktury będą zawierać wszystkie elementy, jakie są przekazywane w JPK-FA.

Dzięki temu, że faktury będą przekazywane do KSeF, fiskus otrzyma natychmiastowy dostęp do tych dokumentów więc nie będzie miał potrzeby, aby dodatkowo o to dopytywać. Byłoby to powielenie informacji, w których już jest posiadaniu oraz niezgodne z art 45 ust. 2 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, który mówi, że organ KAS nie może żądać dokumentów i informacji, do których ma dostęp.

  faktury ksef a obowiazek przesyłania JPK  

Podsumowując, przedsiębiorcy wystawiający faktury ustrukturyzowane są zwolnieni z obowiązku przesyłania na żądanie organów podatkowych struktury logicznej JPK_FA, w zakresie obejmującym tego typu faktury.

Zobacz nasz kompleksowy materiał video o KSeF:

Najważniejsze pytania

  1. 🔸Dlaczego faktury KSeF znoszą przesyłanie JPK_FA?

    Dla faktur wystawionych z użyciem Krajowego Systemu e-Faktur nie będzie obowiązku przekazywania JPK-FA na żądanie urzędów skarbowych, ponieważ tak wystawione e-Faktury będą zawierać wszystkie elementy, jakie są przekazywane w JPK-FA.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość