Reklamy na Facebooku – tips and tricks

targetowanie reklam na facebooku

Poniżej kilka ciekawych przykładów wykorzystania reklamy na Facebooku, aby nie tylko dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, ale zaskoczyć osoby dookoła nas. Dodatkowo prezentuję przykładowe grupy reklam, które można stworzyć, jeśli się ma stronę www.

Poniżej kilka ciekawych przykładów targetowania reklamy na Facebooku, aby nie tylko dotrzeć do swoich potencjalnych klientów, ale zaskoczyć osoby dookoła nas. Dodatkowo prezentuję przykładowe grupy reklam, które można stworzyć, jeśli się ma stronę www.

Reklamy na Facebooku na specjalne okazje

  • Reklamy z okazji urodzin Twoich fanów. Zaproponuj im zniżkę, gratis albo po prostu życzenia. Targetowanie na urodziny.
  • Wzmocnienie przekazu dla fanów. Promocja, wydarzenie lub ważny komunikat. Jeśli obawiasz się, że Twoi fani nie zobaczą istotnego posta wykorzystaj reklamy. Targetowanie na własnych fanów.
  • Podziękuj pracownikom. Zaoferuj im coś specjalnego. Targetowanie na pracowników firmy albo nawet konkretnego pracownika: przez stanowisko.
  • Dotrzyj do członków swojej rodziny, przyjaciół lub swojej ukochanej. Targetowanie na konkretne UID (identyfikatory) lub szczegółowe kryteria.
  • Nawiązuj relacje z ważnymi osobami. Przedstawiciele partnerów, dziennikarze lub akcjonariusze. Chwal się wynikami, informuj o ważnych sprawach i angażuj. Targetowanie na stanowiska i firmy.

Osoby, które odwiedziły stronę www w ciągu ostatnich 180 dni

Wykorzystując piksel konwersji Facebooka możemy ustalić wyświetlanie reklam dla osób, które odwiedziły naszą stronę www w ciągu ostatnich X dni. Ostatnie pół roku pozwala na przypominanie o sobie odwiedzającym i zachęca ich do ponownego odwiedzenia.

Osoby, które odwiedziły stronę www w ciągu ostatnich 30 dni.

>Reklama powinna próbować przekonać niezdecydowanych do Twojej oferty.

Subskrybenci newslettera

Podstawowa grupa, którą można próbować angażować w działania, przekonywać do odwiedzin czy naszych produktów. Warto wzmacniać przekaz z newslettera przez reklamy.

Osoby podobne do tych z bazy Twoich klientów

Lookalike audience umożliwia wyszukanie osób bardzo zbliżonych do Twoich klientów. Bo kto może być bardziej zainteresowany Twoimi produktami niż osoby takie jak ci, którzy z nich korzystają?

Podobna grupa do Twoich odwiedzających stronę www w ciągu ostatnich 30 dni

Szukanie nowych, potencjalnych klientów to zdecydowanie ważne zadanie i dlatego warto przekierowywać nowych odwiedzających na stronę i przekonać się, czy zostaną naszymi klientami.

Podobna grupa jak Twoi fani

Jeśli ktoś został Twoim fanem, istnieje duża szansa, że czyta Twojego bloga czy artykuły, interesuje się Twoimi działaniami i jest, był lub będzie Twoim klientem. Pozyskiwanie kolejnych potencjalnych klientów, a na pewno fanów (którzy mogą Ci pomóc do nich dotrzeć) to świetny sposób na promocję.

Targetowanie po zainteresowaniach: m.in. social media

Nie warto zamykać się tylko na swoich fanów, klientów i subskrybentów. Czasem można spróbować rozszerzyć zakres swoich odwiedzających o nowe osoby. Nigdy nie wiadomo kto może zostać Twoim nowym klientem, prawda?

Kiedy zdamy sobie sprawę, że reklama na Facebooku kosztuje zaledwie kilkadziesiąt groszy, możemy zupełnie inaczej spojrzeć na możliwość wykorzystania ich. Czy nie warto zainwestować kilkunastu/kilkudziesięciu złotych miesięcznie, żeby sprawić przyjemność swoim pracownikom, poprawić wyniki lub zaskoczyć partnerów? Umiejętne targetowanie reklam na Facebooku nam w tym pomoże.

Przeczytaj również: Kilka wskazówek od Facebooka, jak tworzyć skuteczne reklamy.


Autorka: Monika Czaplicka – w branży social media działa od 8 lat. Pra­cuje dla klien­tów z róż­nych dzie­dzin, przez lata zaj­mo­wała się mar­ke­tin­giem szep­ta­nym oraz przy­go­to­wy­wa­niem stra­te­gii mar­ke­tin­go­wych. Jej debiu­tancka książka “Zarzą­dza­nie kry­zy­sem w social media” nakła­dem wydaw­nic­twa Helion doczekała się dodruku po kilku miesiącach od pierwszego wydania. Często występuje jako prelegentka na wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość