Lokalizacja

Nie zawsze ma znaczenie. Dla przedsiębiorców wykonujących usługi w siedzibie klienta lub będących podwykonawcami innych firm nie ma żadnego znaczenia. Siedzibę (czyli biurko i dokumenty) mogą mieć we własnym domu. Mało istotne jest dla producentów, dla nich miejsce może mieć znaczenie w przypadku zatrudniania pracowników. Pracownicy chcą mieć łatwy dojazd do miejsca pracy. Duże fabryki […]

Nie zawsze ma znaczenie. Dla przedsiębiorców wykonujących usługi w siedzibie klienta lub będących podwykonawcami innych firm nie ma żadnego znaczenia. Siedzibę (czyli biurko i dokumenty) mogą mieć we własnym domu. Mało istotne jest dla producentów, dla nich miejsce może mieć znaczenie w przypadku zatrudniania pracowników. Pracownicy chcą mieć łatwy dojazd do miejsca pracy. Duże fabryki zazwyczaj są na obrzeżach miast, bo dla nich istotna jest wysokość podatku gruntowego, wtedy załatwiają pracownikom transport we własnym zakresie.
W handlu, gastronomii i usługach dla ludności dobra lokalizacja to fundamentalny warunek powodzenia. Najlepiej w centrum, ale zazwyczaj czynsze w centrum są najwyższe. Firmy, której największym atutem ma być niska cena towaru, nie będzie stać na opłacenie czynszu w najdroższej części miasta.

Ważne jest czy w okolicy znajdziemy odbiorców. Podam przykład: powstało nowe osiedle mieszkaniowe. Otwarto bar z domowym polskim jedzeniem, pierogi, pomidorowa itp. Bar był bardzo przyjemnie urządzony, jedzenie smaczne. Po kilku miesiącach padł. W tym samym miejscu po małym remoncie swoje podwoje otworzyła knajpeczka z tajskim jedzeniem. Z powodzeniem. Co się stało? To było osiedle mieszkaniowe. Bar z dobrym polskim jedzeniem utrzymałby się tam gdzie jest dużo innych firm. Pracownicy wychodzący na lunch od czasu do czasu mieliby ochotę na schabowego i barszcz. Na osiedlu mieszkaniowym nikt nie pójdzie do baru na mielone, ale z chęcią pójdzie zjeść coś egzotycznego. Ta wołowina pięć smaków, mleczko kokosowe, pędy bambusa – o tak, to ma sens, dla tych zapachów, przypraw warto wyjść z domu.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.