Krajowy system e-faktur

Aplikacja KSeF – wersja testowa udostępniona przez MF

aplikacja KSeF

Chcesz sprawdzić, jak będą działała aplikacja KSeF? Przeczytaj informacje na ten temat.

Już niedługo czynni podatnicy VAT będą mieli obowiązek wystawiania faktur ustrukturyzowanych, nazywanych również e-fakturą. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. W dzisiejszej publikacji napiszemy o udostępnieniu przez Ministerstwo Finansów testowej wersji aplikacji KSeF.

Aplikacja KSeF – wersja testowa udostępniona przez MF

Nie tak dawno pisaliśmy na temat uzyskania zgody od Komisji Europejskiej na wprowadzenie w Polsce obowiązkowej e-faktury. Jest to niewątpliwie duże wyzwanie dla przedsiębiorców, którzy znowu będą musieli poznawać zasady funkcjonowania nowej aplikacji, tym razem KSeF. Po wejściu w życie zmienionych przepisów każdy płatnik VAT będzie wystawiał i odbierał faktury z KSeF. Jak będzie całościowo wyglądał i przebiegał cały proces wystawiania faktur po nowemu trudno na razie ocenić.

W dniu 7 kwietnia 2022 roku MF poinformowało o udostępnieniu wersji testowej – Aplikacji Podatnika KSeF, która umożliwia:

  • korzystanie z KSeF podatnikom i podmiotom uprawnionym przez tych podatników,
  • zarządzanie uprawnieniami i tokenami,
  • wystawianie i odbieranie faktur z KSeF.

Dodatkowo w aplikacji, bez konieczności logowania, można:

  • zobaczyć wystawioną fakturę,
  • zweryfikować status wysyłki i pobrać UPO KSeF.

MF udostępniło adres email info.ksef@mf.gov.pl, pod który można przesyłać swoje uwagi i sugestie pozwalające poprawić i dopasować aplikację do potrzeb użytkowników. W tytule wiadomości należy wpisać hasło: AP_TEST. Wszelkie propozycje dotyczące zmian są mile widziane. MF zachęca przedsiębiorców do testowania aplikacji KSeF.

Zobacz nasz kompleksowy materiał video o KSeF:

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość