Krajowy system e-faktur

Aplikacja KSeF – wersja testowa udostępniona przez MF

aplikacja KSeF

Chcesz sprawdzić, jak będą działała aplikacja KSeF? Przeczytaj informacje na ten temat.

Zobacz nasz kompleksowy materiał video o KSeF

 

Już niedługo czynni podatnicy VAT będą mieli obowiązek wystawiania faktur ustrukturyzowanych, nazywanych również e-fakturą. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. W dzisiejszej publikacji napiszemy o udostępnieniu przez Ministerstwo Finansów testowej wersji aplikacji KSeF.

Aplikacja KSeF – wersja testowa udostępniona przez MF

Nie tak dawno pisaliśmy na temat uzyskania zgody od Komisji Europejskiej na wprowadzenie w Polsce obowiązkowej e-faktury. Jest to niewątpliwie duże wyzwanie dla przedsiębiorców, którzy znowu będą musieli poznawać zasady funkcjonowania nowej aplikacji, tym razem KSeF. Po wejściu w życie zmienionych przepisów każdy płatnik VAT będzie wystawiał i odbierał faktury z KSeF. Jak będzie całościowo wyglądał i przebiegał cały proces wystawiania faktur po nowemu trudno na razie ocenić.

W dniu 7 kwietnia 2022 roku MF poinformowało o udostępnieniu wersji testowej – Aplikacji Podatnika KSeF, która umożliwia:

  • korzystanie z KSeF podatnikom i podmiotom uprawnionym przez tych podatników,
  • zarządzanie uprawnieniami i tokenami,
  • wystawianie i odbieranie faktur z KSeF.

Dodatkowo w aplikacji, bez konieczności logowania, można:

  • zobaczyć wystawioną fakturę,
  • zweryfikować status wysyłki i pobrać UPO KSeF.

MF udostępniło adres email info.ksef@mf.gov.pl, pod który można przesyłać swoje uwagi i sugestie pozwalające poprawić i dopasować aplikację do potrzeb użytkowników. W tytule wiadomości należy wpisać hasło: AP_TEST. Wszelkie propozycje dotyczące zmian są mile widziane. MF zachęca przedsiębiorców do testowania aplikacji KSeF.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość