JPK za lipiec z problemami

Do resortu finansów docierają sygnały o kłopotach w wysyłce JPK_VAT za lipiec. Ministerstwo odniosło się do sytuacji w komunikacie rzecznika prasowego Pawła Jurka zamieszczonym w mediach społecznościowych.

W czym tkwi problem?

Trudności z przesyłem JPK wynikają ze zmiany certyfikatu klucza publicznego do środowiska produkcyjnego JPK. Certyfikat służy szyfrowaniu danych zawartych w przesyłany pliku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie czas, który resort dał przedsiębiorcom na dokonanie zmian.

Jak się okazuje, o nowych wymogach poinformowano w na stronie rządowej ministerstwa w piątek 23 sierpnia. Przypominamy, że termin na złożenie JPK za lipiec minął w poniedziałek 26 sierpnia. W związku z tym sporo firm ma problem z dostosowaniem się do tak szybko zmieniających się wymogów.

Reakcja ministerstwa

Również w poniedziałek, za pośrednictwem mediów społecznościowych, do sytuacji odniósł się rzecznik prasowy MF. Poinformował, że wobec „spóźnialskich” przedsiębiorców nie będą wyciągane konsekwencje. Oznacza to, że JPK za lipiec można wysłać po terminie, nie określono jednak, bardzo po.

BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ
Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań