Biuro Rachunkowe

od 89 zł miesięcznie

  • Obsługa JPK – bez dopłat.
  • Pełna odpowiedzialność za dokumentację.
  • Wygodne dostarczanie dokumentów.

PORÓWNAJ CENY

Zleć swoją księgowość

Jak wystawić duplikat faktury

Art. 106l ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług mówi, iż w przypadku, gdy faktura ulegnie zniszczeniu, albo zaginie wystawiamy ponownie fakturę, która powinna zawierać wyraz “DUPLIKAT” oraz datę jej wystawienia.

Duplikat faktury w większości przypadków wystawia sprzedawca towarów lub usług na wniosek nabywcy. Jeśli jednak na podstawie odrębnych przepisów nabywca wystawia faktury, to wówczas nabywca wystawia również duplikaty faktur.

W celu wystawienia duplikatu faktury należy ustawić w serwisie bieżący miesiąc księgowy (w lewym górnym rogu). Następnie wybieramy zakładkę Faktury > Lista faktur.

Na poziomym pasku z numerami miesięcy należy wybrać miesiąc, w którym została wystawiona faktura pierwotna (do której chcemy wystawić duplikat).

podpis


Należy odnaleźć ją na liście, a następnie kliknąć na jej numer. W kolejnym kroku na dole strony wybieramy w części wydrukuj/zapisz > ustawienia wydruku w polu typ wydruku – duplikat.

podpis


podpis


Duplikaty e-faktur

W celu wystawienia duplikatu e-faktury należy również kliknąć w zakładce Faktury > Lista faktur na numer faktury, do której chcemy wystawić duplikat. Następnie pod fakturą trzeba wybrać opcję wyślij e-mailem e-fakturę.

podpis


Pojawi się wówczas komunikat „Zostanie wysłany duplikat e-faktury”, wybieramy opcję wyślij.

podpis


podpis


Co ważne, wystawionego duplikatu faktury sprzedawca nigdzie nie ewidencjonuje. Wydruk wystarczy przekazać kontrahentowi.

Autor: Monika Kobylak – ifirma.pl

W ifirma.pl
pełna obsługaJPK

Nowy rok, nowe obowiązki dla przedsiębiorców.

Poznaj zmiany podatkowe w 2018 r.:

Nie czekaj na ostatnią chwilę.

przeczytaj nasz poradnik


  • Wioleta Kubicka

    System uniemożliwia wystawienie mi duplikatu faktury z zeszłego roku. Jak to obejść?

    • System nie ma takiego ograniczenia, proszę jeszcze raz przeanalizować powyższą instrukcję i postąpić zgodnie z nią. W razie dalszych wątpliwości proszę o kontakt z Biurem Obsługi Klienta mailowo, przez czat, bądź telefon. Dane kontaktowe podane są na naszej stronie głównej: http://www.ifirma.pl.

Sprawdź ofertę,
którą mamy dla Ciebie

Biuro Rachunkowe

89zł/mc

ZAREJESTRUJ SIĘ