Biuro Rachunkowe

od 89 zł miesięcznie

 • Obsługa JPK – bez dopłat.
 • Pełna odpowiedzialność za dokumentację.
 • Wygodne dostarczanie dokumentów.

PORÓWNAJ CENY

Zleć swoją księgowość

Jak zarabiać przez internet? Sposoby na zarabianie w internecie

Praca w domu przy komputerze i zarabianie przez internet może być zarówno dobrym pomysłem na biznes, jak i na to jak zarobić dodatkowe pieniądze. Jakie są sposoby na zarabianie w internecie? Na czym można zarobić pieniądze? Jak tak naprawdę wygląda praca przez internet? Sprawdź.

Zarabianie przez internet

Sposobów na to, jak zarabiać w sieci nie brakuje. Możliwości jest wiele, większość z nich dotyczy jednak przede wszystkim prowadzenia własnej strony internetowej.

Zarabianie na stronie internetowej może polegać na:

 • sprzedawaniu własnego produktu (kurs video, kurs e-mailowy z poradami, e-booki, książki, zdjęcia, muzyka, oprogramowanie internetowe, aplikacje, wtyczki, strony internetowe itp.),

 • oferowaniu płatnych usług (np. doradztwo finansowe, coaching, wsparcie techniczne dla blogerów, tłumaczenia, copywriting itp.),

 • osiąganiu dochodów z praw autorskich i licencji,

 • zarabianiu na opłatach subskrypcyjnych lub członkowskich (np. pobieranie opłat za dostęp do dodatkowych treści, za bycie wpisanym na listę członkowską lub ekspercką itp.),

 • programach afiliacyjnych (zarabianie na reklamach, zamieszczanie bannerów i reflinków, reklamy w widgecie “Powiązane posty”, reklamy porównawcze),

 • sprzedawaniu przez tematyczny newsletter (własna baza e-mailingowa),

 • recenzowaniu produktów,

 • publikowaniu artykułów sponsorowanych,

 • płatnym testowaniu produktów,

 • współpracy z markami (np. promocja marek i produktów w social media i na blogu, reklamowanie ich na zdjęciach lub w newsletterze),

 • prowadzenie własnego sklepu internetowego.

Jak widać sposobów na to jak zarabiać w internecie jest sporo. Każde rozwiązanie – zarabianie na reklamach, sprzedawanie własnych produktów – ma swoje plusy i minusy. Warto dywersyfikować źródła przychodu. Nawet jeśli zamierza się zarabiać na oferowaniu własnych produktów, to warto zastanowić się, na czym jeszcze można zarobić pieniądze, i czy np. nie dołączyć dodatkowo do kilku programów partnerskich.

Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać, że samo założenie strony internetowej nie wystarczy, aby zacząć zarabianie pieniędzy. Aby blog był atrakcyjny dla reklamodawców musi mieć jakąś wartość: skupiać wokół siebie lojalnych czytelników, mieć określoną tematykę, być wiarygodny i wartościowy od strony merytorycznej. Zbudowanie tego wszystkiego wymaga cierpliwości i samozaparcia – zanim strona zacznie generować sprzedaż może minąć trochę czasu. Dlatego warto prowadzić stronę o takiej tematyce, która jest dla nas interesująca, inaczej łatwo się wypalić i zniechęcić do projektu.


Polecaj Biuro Rachunkowe ifirma.pl i zarabiaj

Dołącz do programu partnerskiego
Płacimy 100 zł za każdego pozyskanego klienta


Zarabianie na Facebooku, praca w domu

Innym sposobem, jak zarabiać online, jest praca przez internet – praca zdalna, czyli praca w domu przy komputerze, lub praca jako freelancer.

Są różne zawody, które umożliwiają zarabianie w domu. W ten sposób pracuje m.in. wielu programistów, księgowych, grafików, tłumaczy, korektorów, projektantów, sprzedawców, doradców, architektów, specjalistów SEO, marketingowców, dziennikarzy i copywriterów.

zarabianie przez internet

Zarabianie przez internet – pomysł na biznes

Zawód i stanowisko można też stworzyć sobie samemu, nawet jeśli nie ma go jeszcze na rynku. W tym celu warto śledzić trendy, zwłaszcza technologiczne. Przykładowo, jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o wykorzystywaniu wirtualnej rzeczywistości w kampaniach marketingowych, a dziś z usług VR korzysta wiele firm z branży nieruchomości, turystycznej i eventowej, także w Polsce (sprawdź: Skąd wziąć pomysł na biznes).

Coraz częściej mówi się też o monetyzowaniu samych mediów społecznościowych, czyli o tym jak zarabiać przez internet nie mając własnego bloga – wykorzystując do sprzedaży jedynie social media: na przykład Facebooka, Instagrama, Snapchata itd. Bycie influencerem i budowanie społeczności odbiorców nie musi skupiać się wokół prowadzenia strony internetowej, równie dobrze można zarabiać na fanpage’u lub jako specjalista od Snapchata.

Jak zarobić pieniądze?

Tak naprawdę nie ma przepisu na to, jak łatwo zarobić pieniądze w sieci. Istnieje wiele artykułów, które opisują różne sposoby na zarabianie pieniędzy w internecie, ale nie wszystkie z nich mówią o tym, że jest to proces, który wymaga dużo czasu i jeszcze więcej pracy.

Wiele osób zniechęca się, gdy po kilku miesiącach nie widzi efektów. W zarabianiu przez internet liczy się przede wszystkim wytrwałość i chęci – regularność dodawania treści, konsekwencja w działaniu, systematyczne budowanie relacji z odbiorcami, marka osobista.

Jeśli nie widzimy efektów działań, eksperymentujmy – sprawdźmy nowe wersje nagłówków, kolorystykę linków, układ treści. Jeśli zakładka “Współpraca” świeci pustkami, może warto samemu odezwać się do jakiejś marki i zaproponować jej współpracę? Ważny jest też kontekst i autentyczność. Istnieją małe szanse, że ktoś, kto wszedł na stronę z przepisami kulinarnymi, zdecyduje się na kliknięcie w link partnerski i kupienie profesjonalnego sprzętu rowerowego. Zamiast tego chętniej kupi blender, który zrecenzowaliśmy – zwłaszcza, jeśli w recenzji wspomnieliśmy zarówno o jego zaletach, jak i wadach.

Warto starać się o jakość, a nie o ilość. Zupełnie inaczej będzie konwertować link zamieszczony na blogu popularnego blogera, inaczej na początkującym blogu tematycznym, a jeszcze inaczej na specjalistycznym portalu odwiedzanym przez kilkadziesiąt osób w miesiącu. Każdy z nich może jednak okazać się bardzo wartościowy, w zależności od tego, jakie stawiamy sobie cele.


Podobne wpisy:

Zarabianie na blogu – najczęściej popełniane błędy

6 powodów, dla których warto prowadzić własny biznes

W ifirma.pl
pełna obsługaJPK

Nowy rok, nowe obowiązki dla przedsiębiorców.

Poznaj zmiany podatkowe w 2018 r.:

Nie czekaj na ostatnią chwilę.

przeczytaj nasz poradnik


Sprawdź ofertę,
którą mamy dla Ciebie

Biuro Rachunkowe

89zł/mc

ZAREJESTRUJ SIĘ