Czy paragon za przejazd taksówką może być kosztem firmy?

Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 26 kwietnia 2016 r. IBPP2/4512-38/16/IK stwierdził, że jeśli sprzedawca zamieści na paragonie NIP nabywcy, a kwota transakcji nie przekracza 450 zł lub 100 euro i transakcja może być udokumentowana fakturą uproszczoną, to paragon taki można uznać za fakturę uproszczoną stosownie do art. 106e ust. 5 pkt 3 ustawy oraz art. 106h ust. 4 ustawy o Vat.

Kiedy faktura nie zawiera podatku VAT? (m.in. zw, np, 0%, marża)

Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług przewidują kilka sytuacji, kiedy na wystawionej fakturze nie ma widocznej kwoty podatku VAT naliczonego przez sprzedawcę. Poniżej zostały wymienione i opisane poszczególne sytuacje.

Kontakt

pon.-pt.: 9:00 - 20:00

e-mail: bok@ifirma.pl

telefon: 801 006 008

telefon: 71 769 55 15

BR ifirma.pl: 71 769 55 81

profil FB: facebook

profil G+: google+


Nie odnalazłaś/eś informacji?

Nasze certyfikaty

certyfikat GPW ifirma - partner NASK ifirma - partner GOOGLE