Faktura korygująca a zwrot środków

Faktura korygująca, wystawiona już po otrzymaniu zapłaty od kontrahenta, może wiązać się z koniecznością zwrotu powstałej nadpłaty. W związku z faktem, że wystawiając korektę jesteśmy zobowiązani do uzyskania jej potwierdzenia przez nabywcę, pojawia się pytanie, czy również ze zwrotem pieniędzy można poczekać do tego momentu?

Niezapłacona faktura w kosztach – brak obowiązku dokonywania korekty od 2016 roku

Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, uchylony został art. 24d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych odnoszący się do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów w związku z nieuregulowaniem faktury w terminie. Zmiana weszła w życie od 1 stycznia 2016 roku.

Przekazanie środka trwałego na cele osobiste – korekta kosztów

  Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych daje możliwość zaliczenia środków trwałych o wartości przekraczającej 3.500 zł i okresie użytkowania krótszym niż 12 miesięcy bezpośrednio w koszty prowadzonej działalności. Stosując jednorazowe odliczenie warto zachować ostrożność. Może okazać się, że będziemy używać dłużej i konieczna będzie korekta oraz obowiązek uiszczenia odsetek lub wystąpi obowiązek skorygowania […]

Kontakt

pon.-pt.: 9:00 - 20:00

e-mail: bok@ifirma.pl

BOK ifirma.pl: 801 006 008

BOK ifirma.pl: 71 769 55 15

BR ifirma.pl: 71 769 55 81

profil FB: facebook

profil G+: google+


Nie odnalazłaś/eś informacji?

Nasze certyfikaty

certyfikat GPW ifirma - partner NASK ifirma należy do - SEG

Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony naszym partnerom reklamowym. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close