Czy odsetki od kredytu na mieszkanie mogą być zaliczone w koszty?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w prywatnym mieszkaniu mają prawo ująć w kosztach firmowych część wydatków związanych z jego eksploatacją (np. czynsz, opłaty za prąd etc.) Czy do tej kategorii zalicza się także odsetki na prywatny kredyt hipoteczny?

Interpretacje podatkowe – odsetki od kredytu hipotecznego kosztem prowadzenia działalności

Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2011, sygn. IPPB1/415-1035/10-2/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. […]

Kontakt

pon.-pt.: 9:00 - 20:00

e-mail: bok@ifirma.pl

BOK ifirma.pl: 801 006 008

BOK ifirma.pl: 71 769 55 15

BR ifirma.pl: 71 769 55 81

profil FB: facebook

profil G+: google+


Nie odnalazłaś/eś informacji?

Nasze certyfikaty

certyfikat GPW ifirma - partner NASK ifirma - partner GOOGLE

Używamy plików cookie do personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych i analizy ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej strony naszym partnerom reklamowym. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close