Leasing i Faktoring

Leasing

Leasing jest nowoczesną i atrakcyjną pod względem ekonomicznym formą finansowania inwestycji, która nie wymaga wkładu własnego. Przez okres trwania umowy leasingowej, jej przedmiot należy do leasingodawcy, z kolei leasingobiorca wykorzystuje go do celów gospodarczych opłacając raty leasingowe.

Obecnie właściwie każdą rzecz zaliczaną do środków trwałych, tak nową, jak i używaną można wziąć w leasing.

Leasingowi podlegają samochody osobowe i ciężarowe, nieruchomości, dobra ruchome, maszyny, urządzenia biurowe, sprzęt produkcyjny, technologiczny i gospodarczy, sprzęt komputerowy oraz wiele innych rzeczy.

Leasing pojawił się jako alternatywna forma pozyskania nowych technologii, których zdobywanie drogą dotychczasową (kredyt, środki własne) przysparzało problemy natury fiskalnej.

Korzyści płynące z leasingu są ogromne i czynią tę metodę finansowania najprostszą. To szybka droga do realizacji zamierzonych inwestycji oraz pomnażania zysków.

Ta forma finansowania daje również leasingobiorcom preferencje podatkowe, dzięki możliwości wliczania całości opłat leasingowych w koszty uzyskania przychodu.

Uczestnikami transakcji leasingowych są leasingodawcy czyli podmioty finansujące, leasingobiorcy, czyli podmioty korzystające z przedmiotu umowy leasingowej oraz dostawcy (dealerzy) przedmiotów leasingu.

Najbardziej popularnym i znanym jest leasing samochodowy.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat oferty?
Zostaw nam swój numer telefonu. Oddzwonimy.
Akceptuję regulamin usługi

Faktoring

To specyficzna forma finansowania, która polega na wykupie, przejęciu wierzytelności przedsiębiorstw, które należne są z tytułu wykonywanej działalności.

Inaczej rzecz ujmując, faktoring to ściąganie należności w imieniu przedsiębiorcy przez zewnętrzną instytucję, w ramach umowy, którą ta instytucja z przedsiębiorcą posiada.

Jest to obecnie bardzo popularna metoda pośrednictwa finansowego w Polsce, często stosowana przez przedsiębiorców, która gwarantuje płynność finansową i duże bezpieczeństwo.

Procedura składa się z kilku etapów:

  • kontakt z doradcą poprzez formularz (nasz konsultant po otrzymaniu zapytania skontaktuje się z Tobą w dogodny dla Ciebie sposób),
  • rozpoznanie potrzeb finansowych i/lub inwestycyjnych poprzez analizę Twojej sytuacji finansowej oraz oczekiwań,
  • przedstawienie najlepszych ofert dobranych pod kątem Twoich potrzeb i możliwości,
  • wskazanie dokumentów wymaganych przez Bank i informowanie o tym, gdzie można te dokumenty uzyskać,
  • dla klientów Biura Rachunkowego: możliwość przygotowania i potwierdzenia wyciągu z KPiR, PIT-u rocznego oraz ewidencji środków trwałych,
  • przesłanie druków i formularzy wymaganych przez Bank
  • ułatwienie i pośredniczenie w komunikacji między Tobą i Bankiem, w celu uzyskania kredytu oraz zawarcia umowy kredytowej,
  • informowanie o etapach i decyzji dotyczącej złożonego wniosku o produkt/usługę finansową.