Proces windykacji za zaległości w opłatach

Zalegasz z opłatami za usługi Biura Rachunkowego ifirma.pl. Jeśli nie uregulujesz należności, uruchomimy wobec Ciebie procedurę windykacyjną.

Uniknij kłopotów
i spłać swój dług

W celu uzyskania dodatkowych informacji

Zaloguj się na swoje konto

w serwisie ifirma.pl

windykacja@ifirma.pl

Procedura windykacyjna składa się z 3 etapów:

01

Wystawienie wierzytelność na giełdę długów

Skutki

Twoje dane (imię, nazwisko, nazwa firmy, miejscowość, NIP oraz wysokość długu) trafią do publicznej wiadomości, a sam dług będzie mógł zostać odkupiony od nas przez podmioty zewnętrzne. Giełda długów jest pierwszym miejscem, w którym opublikujemy informacje o Tobie. Jeśli to nie poskutkuje, podejmiemy kolejne kroki.

02

Wpis do rejestru
dłużników

Skutki

Do rejestru również trafią dane Twoje i Twojej firmy. KRD jest największą ogólnodostępną bazą informacji gospodarczych, i zarazem najpopularniejszą. Posługują się nią m. in. banki, SKOK-i oraz operatorzy telekomunikacyjni. Trafiając do KRD zamykasz sobie drogę do wzięcia kredytów, rat czy skorzystania usług abonamentowych.

03

Postępowanie sądowe i egzekucyjne

Skutki

Jeżeli wcześniejsze kroki nie przyniosą efektu, złożymy przeciwko Tobie pozew sądowy. Po uzyskaniu prawomocnego nakazu zapłaty, skierujemy Twój dług do egzekucji. Jej wykonaniem zajmie się komornik sądowy. Odzyskaniem długu może się również zająć odpowiednia firma windykacyjna.