Blog ifirma.pl

E-book: Obowiązki przedsiębiorcy na przełomie roku

|
|
1 minut czytania
Masz firmę i boisz się, że zapomnisz o czymś ważnym na koniec roku? Wszystko to wymieniliśmy w naszym e-booku. Zajrzyj i pobierz za darmo!
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Przełom roku w firmie – jak o niczym nie zapomnieć?

Wszystko, czego musisz dopilnować na przełomie roku w firmie, zebraliśmy w naszym e-booku: Obowiązki przedsiębiorcy na przełomie roku.

Podczas gdy etatowcom pod koniec roku pozostaje marzyć o świętach i sylwestrze, dla przedsiębiorcy ten okres zapowiada dużo pracy: powinien on wywiązać się z zobowiązań wobec urzędów, ZUS-u, czy kontrahentów. To również dobry czas na zastanowienie się nad przyszłościowymi aspektami firmy.

W tym e-booku podpowiadamy, o czym powinien pamiętać przedsiębiorca na koniec roku, aby mógł ze spokojem wejść w kolejny rok prowadzenia firmy. Z naszej publikacji dowiesz się m.in. o tym, jak sporządzić, wycenić i zaksięgować spis z natury oraz jak prawidłowo zamknąć Księgę Przychodów i Rozchodów (KPiR). Przeczytasz też o kwestiach ważnych w kontekście podatku na koniec roku.

W e-booku zawarliśmy listę ważnych dat, dzięki którym nie zapomnisz m.in. o opłaceniu ZUS-u i VAT-u, czy wysłaniu deklaracji. Jako że koniec roku w firmie może być momentem zmian, opisaliśmy sytuacje, w których można lub trzeba zmienić formę opodatkowania.

Zachęcamy Cię do ściągnięcia e-booka i życzymy sukcesów w 2022 roku!

OBOWIĄZKI PRZEDSIĘBIORCY NA PRZEŁOMIE ROKU

POBIERZ E-BOOK

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie