Baza wiedzy
dla przedsiębiorców

podstawy SCRUM ifirma ebook

Podstawy SCRUM

08.03.2023
Chcesz zrozumieć podstawy SCRUM? Potrzebujesz zwiększyć efektywność swojego zespołu? Pobierz darmowego e-booka i zyskaj aż 80 stron kompleksowej wiedzy o SCRUM. Dowiedz się, czym jest i jak wykorzystać zdobytą teorię w praktyce oraz jakich błędów unikać.
rejestracja firmy ebook

Rejestracja firmy

13.10.2022
Przymierzasz się do własnej firmy, ale nie wiesz jak założyć działalność; co trzeba zrobić, gdzie się zgłosić, jakie dokumenty wypełnić? Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy e-booka dotyczącego rejestracji firmy. Przedstawiamy w nim instrukcje krok po kroku jak wypełnić formularze zgłoszeniowe, a także omawiamy, co powinieneś przemyśleć przed założeniem firmy.
polski ład 2.0 ebook ifirma

Polski Ład 2.0

06.07.2022
1 lipca 2022 wszedł w życie tzw. Polski Ład 2.0, który zrewolucjonizował poprzedni system podatkowy, dokonując zmian m.in w stawce podatku, likwidacji ulgi dla klasy średniej, czy odliczeniu składki zdrowotnej. Poważnych zmian jest o wiele więcej – wszystkie omawiamy w kompleksowym przewodniku Polski Ład.2.0. Pobierz i sprawdź!
ebook ifirma pracownicy

Pracownicy

02.12.2021
Kompleksowy poradnik na temat obsługi modułu Pracownicy w serwisie ifirma. Jeśli zatrudniasz pracowników na podstawie umów o pracę, zlecenie i dzieło, w zakładce Pracownicy możesz m.in. sporządzić umowę, zarejestrować pracownika do ZUS czy dopełnić formalności związanych z rozliczeniem rocznym pracownika na druku PIT-11.
własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy

18.02.2021
Własny sklep internetowy to dobry pomysł na pierwszą działalność gospodarczą. Z naszym poradnikiem zbudujesz od podstaw swój sklep w sieci – poprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku, od rejetstracji firmy, przez wybór oprogramowania, koszty prowadzenia takiego biznesu, aż po działania marketingowe i zdobywanie klientów.
jpk_v7 ebook

JPK_V7 – pytania i odpowiedzi

14.01.2021
Nowy JPK_V7 w pytaniach i odpowiedziach. Wszystko co musisz wiedzieć o plikach JPK_V7 zebrane w jednej publikacji. Pytania zostały pogrupowane w kilka kategorii tematycznych: ogólne informacje na temat GTU i JPK, kwestie związane z oznaczeniami konkretnych usług i towarów oraz powiązane z tym zmiany w systemie ifirmy.
ebook VAT OSS

VAT OSS – najważniejsze informacje dla przedsiębiorców

01.01.2021
Sprzedajesz produkty przez internet? W takim razie mogą dotyczyć Cię nowe regulacje prawne w ramach pakietu VAT e-commerce. Najważniejsze nowości dotyczą m.in. zmiany VAT MOSS w OSS, nowej procedury VAT i nałożenia odpowiedzialności za pobór podatku VAT na platformy handlowe. Dowiedz się więcej.
własna firma programisty

Własna firma programisty

19.11.2020
Jesteś programistą i planujesz przejść na własną działalność? Przeczytaj o decyzjach, które musisz podjąć przed założeniem własnej firmy jako programista. Dowiedz się, jak wyglądają kolejne formalności. Zapoznaj się z tematem kosztów w prowadzeniu działalności gospodarczej i tematem księgowości w małej firmie.
rejestracja firmy ebook

Rejestracja firmy krok po kroku

04.11.2020
Od czego najlepiej zacząć rejestrację firmy? Przeprowadzimy Cię przez wniosek CEIDG-1 i poszczególne etapy zakładania działalności, m.in. wizytę w ZUS-ie czy rejestrację jako VAT-owiec. REGON, NIP, pieczątka firmowa, licencje i pozwolenia – rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!
GTU w nowym JPK_VAT

Kody GTU w nowym JPK_VAT

04.11.2020
Przedsiębiorcy dostarczający niektóre towary i wykonujące wybrane usługi muszą podawać w składanych deklaracjach JPK_V7K lub JPK_V7M kody GTU. Z tego poradnika dowiesz się, jakie kody stosuje się do dostaw, a jakie do usług i jak ująć GTU w fakturze korygującej.
poradnik dla klientów biura rachunkowego

Poradnik dla klientów Biura Rachunkowego

04.11.2020
Wyjaśniamy kwestie najczęściej poruszane przez naszych klientów, m.in.: skali podatkowej i podatku liniowego, środków trwałych, faktur od zagranicznych kontrahentów, faktur zaliczkowych i końcowych, czy obowiązku rejestracji do VAT.
poradnik dla księgowości internetowej

Poradnik dla księgowości internetowej

04.11.2020
Przewodnik po samodzielnym prowadzeniu księgowości w ifirma.pl, pełen praktycznej wiedzy na temat: form opodatkowania, form opłacania składek ZUS, rejestracji do VAT, urządzeń fiskalnych, mieszkania jako siedziby firmy, samochodów firmowych, split payment, JPK i nie tylko.
KI instrukcja ebook

Instrukcja dla księgowości internetowej

04.11.2020
Ten poradnik podpowie Ci jak poruszać się po serwisie ifirma.pl – jak wystawić pierwszą fakturę lub jak wygenerować deklarację, oraz wskaże wiele przydatnych w prowadzeniu własnej działalności rozwiązań.
Korygowanie transakcji objętych odwrotnym obciążeniem

Korygowanie transakcji objętych odwrotnym obciążeniem

04.11.2020
Podatnicy mają często problem z ustaleniem tego, kto jest zobowiązany do rozliczenia VAT. Ten e-book wyjaśnia zasady podstępowania w najczęściej spotykanych sytuacjach dotyczących obowiązku VAT.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.