Baza wiedzy
dla przedsiębiorców

Kluczowe zmiany na przełomie roku

Kluczowe zmiany na przełomie roku

19.12.2023
Jako przedsiębiorca pod koniec roku nie tylko musisz wywiązać się ze swoich obowiązków, ale także śledzić i analizować nadchodzące zmiany. Zebraliśmy wszystkie kluczowe informacje, które mogą mieć wpływ na Twoją firmę w 2024 roku
podstawy SCRUM ifirma ebook

Podstawy SCRUM

08.03.2023
Chcesz zrozumieć podstawy SCRUM? Potrzebujesz zwiększyć efektywność swojego zespołu? Pobierz darmowego e-booka i zyskaj aż 80 stron kompleksowej wiedzy o SCRUM. Dowiedz się, czym jest i jak wykorzystać zdobytą teorię w praktyce oraz jakich błędów unikać.
rejestracja firmy ebook

Rejestracja firmy

15.05.2024
Przymierzasz się do własnej firmy, ale nie wiesz jak założyć działalność; co trzeba zrobić, gdzie się zgłosić, jakie dokumenty wypełnić? Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy e-booka dotyczącego rejestracji firmy. Przedstawiamy w nim instrukcje krok po kroku jak wypełnić formularze zgłoszeniowe, a także omawiamy, co powinieneś przemyśleć przed założeniem firmy.
polski ład 2.0 ebook ifirma

Polski Ład 2.0

06.07.2022
1 lipca 2022 wszedł w życie tzw. Polski Ład 2.0, który zrewolucjonizował poprzedni system podatkowy, dokonując zmian m.in w stawce podatku, likwidacji ulgi dla klasy średniej, czy odliczeniu składki zdrowotnej. Poważnych zmian jest o wiele więcej – wszystkie omawiamy w kompleksowym przewodniku Polski Ład.2.0. Pobierz i sprawdź!
własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy

18.02.2021
Własny sklep internetowy to dobry pomysł na pierwszą działalność gospodarczą. Z naszym poradnikiem zbudujesz od podstaw swój sklep w sieci – poprowadzimy Cię przez ten proces krok po kroku, od rejetstracji firmy, przez wybór oprogramowania, koszty prowadzenia takiego biznesu, aż po działania marketingowe i zdobywanie klientów.
jpk_v7 ebook

JPK_V7 – pytania i odpowiedzi

14.01.2021
Nowy JPK_V7 w pytaniach i odpowiedziach. Wszystko co musisz wiedzieć o plikach JPK_V7 zebrane w jednej publikacji. Pytania zostały pogrupowane w kilka kategorii tematycznych: ogólne informacje na temat GTU i JPK, kwestie związane z oznaczeniami konkretnych usług i towarów oraz powiązane z tym zmiany w systemie ifirmy.
ebook VAT OSS

VAT OSS – najważniejsze informacje dla przedsiębiorców

01.01.2021
Sprzedajesz produkty przez internet? W takim razie mogą dotyczyć Cię nowe regulacje prawne w ramach pakietu VAT e-commerce. Najważniejsze nowości dotyczą m.in. zmiany VAT MOSS w OSS, nowej procedury VAT i nałożenia odpowiedzialności za pobór podatku VAT na platformy handlowe. Dowiedz się więcej.
własna firma programisty

Własna firma programisty

19.11.2020
Jesteś programistą i planujesz przejść na własną działalność? Przeczytaj o decyzjach, które musisz podjąć przed założeniem własnej firmy jako programista. Dowiedz się, jak wyglądają kolejne formalności. Zapoznaj się z tematem kosztów w prowadzeniu działalności gospodarczej i tematem księgowości w małej firmie.
rejestracja firmy ebook

Rejestracja firmy krok po kroku

04.11.2020
Od czego najlepiej zacząć rejestrację firmy? Przeprowadzimy Cię przez wniosek CEIDG-1 i poszczególne etapy zakładania działalności, m.in. wizytę w ZUS-ie czy rejestrację jako VAT-owiec. REGON, NIP, pieczątka firmowa, licencje i pozwolenia – rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!
GTU w nowym JPK_VAT

Kody GTU w nowym JPK_VAT

04.11.2020
Przedsiębiorcy dostarczający niektóre towary i wykonujące wybrane usługi muszą podawać w składanych deklaracjach JPK_V7K lub JPK_V7M kody GTU. Z tego poradnika dowiesz się, jakie kody stosuje się do dostaw, a jakie do usług i jak ująć GTU w fakturze korygującej.
poradnik dla klientów biura rachunkowego

Poradnik dla klientów Biura Rachunkowego

04.11.2020
Wyjaśniamy kwestie najczęściej poruszane przez naszych klientów, m.in.: skali podatkowej i podatku liniowego, środków trwałych, faktur od zagranicznych kontrahentów, faktur zaliczkowych i końcowych, czy obowiązku rejestracji do VAT.
poradnik dla księgowości internetowej

Poradnik dla księgowości internetowej

04.11.2020
Przewodnik po samodzielnym prowadzeniu księgowości w ifirma.pl, pełen praktycznej wiedzy na temat: form opodatkowania, form opłacania składek ZUS, rejestracji do VAT, urządzeń fiskalnych, mieszkania jako siedziby firmy, samochodów firmowych, split payment, JPK i nie tylko.
KI instrukcja ebook

Instrukcja dla księgowości internetowej

04.11.2020
Ten poradnik podpowie Ci jak poruszać się po serwisie ifirma.pl – jak wystawić pierwszą fakturę lub jak wygenerować deklarację, oraz wskaże wiele przydatnych w prowadzeniu własnej działalności rozwiązań.

Doświadczenie,
które zobowiązuje

Jesteśmy na rynku od roku 2001. Stworzyliśmy od podstaw pierwszą księgowość internetową w Polsce. Nasz zespół składa się z zaufanych i doświadczonych specjalistów, którzy każdego dnia pomagają rozwiązywać problemy księgowe tysiącom przedsiębiorców. To z myślą o nich i na podstawie ich sugestii stale ulepszamy usługi ifirma.pl.

wojtek prezes ifirma
Wojciech Narczyński
Prezes IFIRMA SA

Chętnie odpowiemy
na Twoje pytania

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce