Księgowość internetowa dla małych firm

Księgowość elektroniczna to prosty, wygodny i nowoczesny sposób prowadzenia księgowości. To najlepsze rozwiązanie dla małych firm, którym zależy na obniżeniu kosztów. Sprawdź, jak działa księgowość internetowa, ile kosztuje, czym różni się od biura rachunkowego i dlaczego warto z niej korzystać. Z księgowości elektronicznej mogą korzystać firmy rozliczające się z urzędami na podstawie KPiR lub ryczałtu. Jednoosobowe działalności gospodarcze, samozatrudnieni, freelancerzy, małe firmy z sektora MSP, a także firmy działające w ramach spółki osobowej (cywilnej lub partnerskiej).

Mała księgowość internetowa – na czym polega?

Korzystając z programu do księgowości internetowej, przedsiębiorca sam prowadzi dokumentację swojej firmy, w razie potrzeby korzystając z pomocy ekspertów księgowych. Wbrew pozorom, korzystanie z programu do księgowości to nic trudnego. W ifirma.pl rola przedsiębiorcy sprowadza się do wystawiania i wprowadzania dokumentów księgowych (przede wszystkim faktur i rachunków) – na ich podstawie prowadzone są księgi i ewidencje (np. KPiR, ewidencja ryczałtu, zakup i sprzedaż VAT itd.), wyliczane są zobowiązania podatkowe (aplikacja automatycznie podaje ich kwoty) i generowane deklaracje, które potem wysyła się do urzędu. System automatycznie księguje dokumenty, eliminując możliwość popełnienia błędu. Biuro Rachunkowe – dedykowana księgowa Księgowość internetowa dla małych firm Z obsługą księgowości internetowej powinna poradzić sobie każda osoba, nawet jeśli nie miała nigdy wcześniej nic wspólnego z księgowaniem. W razie wątpliwości można skorzystać z pomocy konsultantów i poradników, a nawet zamówić darmową weryfikację prowadzonej dokumentacji.

Księgowość internetowa – jaka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę?

Szukając dobrego programu do księgowości, warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:
  • wsparcie księgowe i techniczne – np. poprzez e-mail, telefon, chat,
  • częstotliwość aktualizacji – czy program jest zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami,
  • dostęp online – możliwość księgowania lub wystawiania rachunków w każdej chwili, w dowolnym miejscu,
  • wygoda i automatyzacja – np. automatyczne księgowanie faktur, możliwość wysyłki dokumentów do urzędów bez wychodzenia z domu itp.,
  • bezpieczeństwo – szyfrowanie danych i kopie zapasowe, staż danej firmy,
  • bonusy – dodatkowe narzędzia dla firm, np. CRM, magazyn, analizy sprzedaży i prognozy podatkowe, integracje z e-sklepami i Allegro itp.
Księgowość Internetowa – 3 miesiące za darmo Księgowość internetowa dla małych firm

Księgowość internetowa – koszty, opłaty

Księgowość internetowa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą obniżyć koszty działalności gospodarczej. Cena dostępu do programu do księgowości jest o wiele niższa niż koszt wynajęcia biura rachunkowego. W ifirma.pl wynosi 45 zł miesiecznie (lub 37,50 zł/mies. w przypadku płatności z góry za 6 miesięcy). W ramach abonamentu użytkownik otrzymuje nielimitowane wsparcie księgowe BOK. Na księgowości elektronicznej najwięcej zaoszczędzą ci, którzy księgują dużo dokumentów. O ile bowiem biura rachunkowe uzależniają swoje cenniki od ilości obsługiwanych dokumentów (np. ilości księgowanych dokumentów kosztowych), o tyle cena księgowości internetowej jest stała. Warto też pamiętać, że wydatki na księgowość można wpisać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki czemu firma ma możliwość obniżenia wysokości podatku dochodowego.

Księgowość internetowa – w sam raz dla małych firm

Samodzielne prowadzenie księgowości elektronicznej zazwyczaj nie jest skomplikowane ani zbyt czasochłonne. Im mniejsza skala działalności, tym mniej obowiązków i wątpliwości związanych z rozliczeniami. W przypadku niewielkiej firmy wszystkie czynności związane z księgowością nie powinny zająć więcej niż kilka godzin miesięcznie. Program do faktur – Darmowe konto Księgowość internetowa dla małych firm Ponieważ program do rachunków jest na bieżąco aktualizowany, tak, aby był zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca nie musi ślęczeć nad kodeksami i nowelizacjami ustaw. Zamiast tego może spokojnie prowadzić biznes – bez potrzeby płacenia za biuro rachunkowe.  

Powiązane artykuły: Księgowość jednoosobowej działalności Samodzielne prowadzenie księgowości w małej firmie

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

Dzielimy się wiedzą nie tylko na blogu

Ponad 30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOKI