Czy księgowość internetowa to dobra opcja dla małych firm? | ifirma.pl

Księgowość internetowa dla małych firm

biuro rachunkowe online

Księgowość elektroniczna to prosty, wygodny i nowoczesny sposób prowadzenia księgowości. To najlepsze rozwiązanie dla małych firm, którym zależy na obniżeniu kosztów. Sprawdź, jak działa księgowość internetowa, ile kosztuje, czym różni się od biura rachunkowego i dlaczego warto z niej korzystać.

Księgowość elektroniczna to prosty, wygodny i nowoczesny sposób prowadzenia księgowości. To najlepsze rozwiązanie dla małych firm, którym zależy na obniżeniu kosztów. Sprawdź, jak działa księgowość internetowa, ile kosztuje, czym różni się od biura rachunkowego i dlaczego warto z niej korzystać. Z księgowości elektronicznej mogą korzystać firmy rozliczające się z urzędami na podstawie KPiR lub ryczałtu. Jednoosobowe działalności gospodarcze, samozatrudnieni, freelancerzy, małe firmy z sektora MSP, a także firmy działające w ramach spółki osobowej (cywilnej lub partnerskiej).

Mała księgowość internetowa – na czym polega?

Korzystając z programu do księgowości internetowej, przedsiębiorca sam prowadzi dokumentację swojej firmy, w razie potrzeby korzystając z pomocy ekspertów księgowych. Wbrew pozorom, korzystanie z programu do księgowości to nic trudnego.

W ifirma.pl rola przedsiębiorcy sprowadza się do wystawiania i wprowadzania dokumentów księgowych (przede wszystkim faktur i rachunków) – na ich podstawie prowadzone są księgi i ewidencje (np. KPiR, ewidencja ryczałtu, zakup i sprzedaż VAT itd.), wyliczane są zobowiązania podatkowe (aplikacja automatycznie podaje ich kwoty) i generowane deklaracje, które potem wysyła się do urzędu. System automatycznie księguje dokumenty, eliminując możliwość popełnienia błędu.

Biuro Rachunkowe – dedykowana księgowa Księgowość internetowa dla małych firm

Z obsługą księgowości internetowej powinna poradzić sobie każda osoba, nawet jeśli nie miała nigdy wcześniej nic wspólnego z księgowaniem. W razie wątpliwości można skorzystać z pomocy konsultantów i poradników, a nawet zamówić darmową weryfikację prowadzonej dokumentacji.

Księgowość internetowa – jaka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę?

Szukając dobrego programu do księgowości, warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • wsparcie księgowe i techniczne – np. poprzez e-mail, telefon, chat,
  • częstotliwość aktualizacji – czy program jest zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami,
  • dostęp online – możliwość księgowania lub wystawiania rachunków w każdej chwili, w dowolnym miejscu,
  • wygoda i automatyzacja – np. automatyczne księgowanie faktur, możliwość wysyłki dokumentów do urzędów bez wychodzenia z domu itp.,
  • bezpieczeństwo – szyfrowanie danych i kopie zapasowe, staż danej firmy,
  • bonusy – dodatkowe narzędzia dla firm, np. CRM, magazyn, analizy sprzedaży i prognozy podatkowe, integracje z e-sklepami i Allegro itp.
Księgowość Internetowa – 30 dni za darmo Księgowość internetowa dla małych firm

Księgowość internetowa – koszty, opłaty

Księgowość internetowa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą obniżyć koszty działalności gospodarczej. Cena dostępu do programu do księgowości jest o wiele niższa niż koszt wynajęcia biura rachunkowego. W ifirma.pl wynosi 45 zł miesiecznie (lub 37,50 zł/mies. w przypadku płatności z góry za 6 miesięcy). W ramach abonamentu użytkownik otrzymuje nielimitowane wsparcie księgowe BOK.

Na księgowości elektronicznej najwięcej zaoszczędzą ci, którzy księgują dużo dokumentów. O ile bowiem biura rachunkowe uzależniają swoje cenniki od ilości obsługiwanych dokumentów (np. ilości księgowanych dokumentów kosztowych), o tyle cena księgowości internetowej jest stała.

Warto też pamiętać, że wydatki na księgowość można wpisać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki czemu firma ma możliwość obniżenia wysokości podatku dochodowego.

Księgowość internetowa – w sam raz dla małych firm

Samodzielne prowadzenie księgowości elektronicznej zazwyczaj nie jest skomplikowane ani zbyt czasochłonne. Im mniejsza skala działalności, tym mniej obowiązków i wątpliwości związanych z rozliczeniami. W przypadku niewielkiej firmy wszystkie czynności związane z księgowością nie powinny zająć więcej niż kilka godzin miesięcznie.

Program do faktur – Darmowe konto Księgowość internetowa dla małych firm

Ponieważ program do rachunków jest na bieżąco aktualizowany, tak, aby był zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca nie musi ślęczeć nad kodeksami i nowelizacjami ustaw. Zamiast tego może spokojnie prowadzić biznes – bez potrzeby płacenia za biuro rachunkowe.

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.

Brak komentarzy

  1. Sebastian Dudziński pisze:

    Witam serdecznie. Moja znajoma aktualnie podjela sie pracy jako freelancer z angilskimi firmami jako moderator czatu ,pisze wiadomosci do klientow na portalach randkowych i erotycznych, no i dostaje rozliczenie miesieczne za wykonana prace. No i musi sie z tego rozliczyc tu w Polsce tylko pytanie jak to zrobic najlepiej. Zarobki beda miedzy 2-3 tysiace miesiecznie. Czy musi zalozyc dzialalnosc? Jesli tak to jaki do tego uzyc kod dzialalnosci PKD no i czy musi miec ksiegowego do tego jak bedzie miec w zasadzie tylko 2 przelewy miesiecznie na swoje konto? Pewnie bedzie mogla jakies fktury wrzucic w koszta w czasie roku ale czy musi miec ksiegowego ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.