Księgowość online dla małych firm

Do księgowości online przekonuje się coraz więcej małych firm rozliczających się ryczałtem lub KPiR – programistów, lekarzy, przedsiębiorców prowadzących sprzedaż internetową i wielu innych. Sprawdź, na czym polega księgowość internetowa i jakie ma zalety.

Księgowość online może być świetnym rozwiązaniem szczególnie dla przedsiębiorców, którzy:

  • dopiero rozpoczynają działalność i nie chcą ponosić wysokich kosztów związanych z obsługą księgową,
  • nie mają czasu na wożenie dokumentów do księgowej,
  • chcą mieć zawsze wszystkie dokumenty pod ręką.

Czym jest księgowość online?

Księgowość internetowa to alternatywa dla tradycyjnego biura rachunkowego. Przedsiębiorca może prowadzić księgowość samodzielnie za pomocą specjalnego programu księgowego dostępnego w przeglądarce internetowe, w razie potrzeby korzystając z pomocy ekspertów księgowych na czacie. Albo jeśli woli, może też zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu online.

Przewagą księgowości online nad stacjonarną jest to, że przedsiębiorca ma do niej dostęp w każdym momencie, w dowolnym miejscu i czasie – podczas spotkania z kontrahentem, rozmów z bankiem, podróży pociągiem. Wystarczy zalogować się na swoje konto, aby wystawić fakturę, wypełnić deklarację podatkową i wysłać ją do urzędu, dodać wydatki lub – jeśli korzysta z biura rachunkowego online – po prostu mieć wygodny wgląd do firmowych dokumentów.

Mała księgowość online jest wygodna

Księgowość online to bardzo wygodny sposób na prowadzenie księgowości w małej firmie. Program księgowy ifirma.pl automatycznie księguje faktury i wylicza kwoty podatków do zapłacenia za przedsiębiorcę, eliminując możliwość popełnienia błędu. Wystarczy dodać przychody i koszty, a KPiR i inne ewidencje uzupełnią się automatycznie. System wygeneruje deklaracje podatkowe i przypomni o terminach płatności. W razie wątpliwości można skorzystać z pomocy księgowej lub technicznej BOK.

Podstawowe zalety księgowości online ifirma.pl:

  • łatwe wystawianie faktur i rachunków,
  • automatyczne księgowanie dokumentów,
  • wysyłanie deklaracji do urzędu bez wychodzenia z domu,
  • praktyczne integracje z e-sklepami,
  • przydatne narzędzia takie jak CRM i magazyn,
  • pomocne analizy finansowe,
  • nielimitowana pomoc księgowych.

Samodzielna księgowość online to oszczędność

Dużą zaletą księgowości online jest to, że pozwala przedsiębiorcom na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności. Firma nie musi korzystać z usług stacjonarnych biur rachunkowych, które są zazwyczaj droższe, ani też zatrudniać własnego księgowego i inwestować w sprzęt, rekrutację i inne kwestie związane z utworzeniem nowego stanowiska pracy.

W przypadku księgowości internetowej ifirma.pl, miesięczny abonament wynosi 49 zł (przy płatności za 6 miesięcy), a w przypadku biura rachunkowego online – od 129 zł miesięcznie, w zależności od ilości księgowanych dokumentów kosztowych.

Księgowość internetowa jest bezpieczna

Księgowość internetowa to bezpieczna forma prowadzenia księgowości dla małych firm. Biuro rachunkowe online ifirma.pl posiada licencję i ubezpieczenie OC, a wprowadzone do programu dane są zabezpieczone cyfrowo i przechowywane na bezpiecznych serwerach. Kopie zapasowe wykonywane są codziennie, dzięki czemu znika problem zniszczenia, kradzieży lub zgubienia dokumentów.

Bezpieczne jest też samo księgowanie. Program księgowy ifirma.pl automatycznie księguje faktury i wylicza kwoty podatków do zapłacenia za przedsiębiorcę, eliminując możliwość popełnienia błędu. Ponieważ aplikacja jest stale aktualizowana, tak, aby przez cały czas być zgodną z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca nie musi ślęczeć nad kodeksami i ustawami. Zamiast tego może spokojnie zająć się prowadzeniem biznesu.

Wszystko to czyni księgowość online idealnym narzędziem dla małych firm.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.