Księgowość zdalna rozwiązanie dla małych firm

Zdalna księgowość może być korzystniejszym rozwiązaniem niż zatrudnienie własnej księgowej, szczególnie w małych firmach. Przedsiębiorcy mogą wynająć biuro rachunkowe online lub korzystać z programu do samodzielnego prowadzenia księgowości. Zobacz, na czym polega zdalna księgowość i dlaczego warto z niej korzystać.

Księgowość zdalna – dla kogo?

Takie rozwiązanie jest dla małych firm, ale nie tylko. Decydują się na nie często:
 • jednoosobowe działalności gospodarcze,
 • samozatrudnieni,
 • freelancerzy,
 • małe firmy z sektora MSP,
 • a także firmy działające w ramach spółki osobowej (cywilnej lub partnerskiej).
Biuro Rachunkowe – dedykowana księgowa arrow6 Zdalna księgowość pozwala przedsiębiorcom przede wszystkim na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności. Firma nie musi zatrudniać nowego pracownika do prowadzenia księgowości oraz inwestować w sprzęt, rekrutację i inne kwestie związane z utworzeniem nowego stanowiska pracy. W przypadku księgowości internetowej ifirma.pl, miesięczny abonament wynosi ok 37 zł, a w przypadku biura rachunkowego online – od 99 zł miesięcznie, w zależności od ilości księgowanych dokumentów kosztowych. Na czym polega korzystanie z księgowości internetowej, a na czym z biura rachunkowego online?

Księgowość internetowa

Księgowość internetowa to nic innego, jak prowadzenie księgowości za pomocą specjalnego, na bieżąco aktualizowanego programu dostępnego w przeglądarce internetowej. Przedsiębiorca sam prowadzi dokumentację swojej firmy, w razie potrzeby korzystając z pomocy ekspertów księgowych. Program do księgowości ifirma.pl:
 • umożliwia szybkie i łatwe wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków,
 • księguje faktury i wylicza zobowiązania podatkowe automatycznie, eliminując możliwość popełnienia błędu,
 • automatycznie tworzy księgi, ewidencje i rejestry – KPiR, ewidencję przychodów, rejestry VAT i inne,
 • automatycznie generuje deklaracje i umożliwia składanie ich przez Internet – dokumenty są przesyłane do urzędów błyskawicznie, w ciągu 5 minut od dokonania zlecenia w serwisie.
 • oferuje darmową weryfikację prowadzonej dokumentacji,
 • umożliwia korzystanie z nielimitowanej pomocy ekspertów i konsultowania swoich pytań i wątpliwości z księgowymi – na czacie, przez telefon, formularz kontaktowy i e-mail,
 • posiada dodatkowe narzędzia: darmowy program do faktur, CRM, magazyn, analizy sprzedaży i prognozy podatkowe, integracje z e-sklepami.
Księgowość Internetowa – 3 miesiące za darmo arrow6 Do zdalnego prowadzenia księgowości i korzystania z księgowości internetowej wystarczy tylko dostęp do Internetu. Dzięki elektronicznemu archiwum dokumentów wszystkie dane ma się zawsze pod ręką, bez względu na miejsce i czas.

Biuro rachunkowe online

Natomiast w przypadku biura rachunkowego online przedsiębiorca otrzymuje dedykowanego księgowego, który będzie prowadził księgowość firmy w jego imieniu. Niezbędne dokumenty można dostarczyć pocztą, kurierem lub przez Internet (np. w firmie skanów lub zdjęć). Biuro rachunkowe online ifirma.pl:
 • poprowadzi za przedsiębiorcę KPiR, ewidencję przychodów, rejestry VAT i inne,
 • wyliczy zobowiązania podatkowe i złoży w imieniu przedsiębiorcy deklaracje do ZUS i US,
 • poinformuje przedsiębiorcę o wysokości podatku należnego do zapłaty oraz wysokości zobowiązania do ZUS w każdym miesiącu,
 • posiada licencję i ubezpieczenie OC,
 • będzie reprezentować przedsiębiorcę przed ZUS i US,
 • umożliwia przedsiębiorcy wgląd do wszystkich dokumentów i deklaracji – w każdej chwili, przez całą dobę; wystarczy zalogować się na swoje konto,
 • udostępnia dodatkowe narzędzia: darmowy program do faktur, CRM, analizy sprzedaży i prognozy podatkowe, magazyn, integracje z e-commerce.
Przez cały czas przedsiębiorca może kontaktować się ze swoim księgowym za pomocą e-maila lub telefonicznie. Tak samo jak w przypadku księgowości internetowej, wszystkie dokumenty ma zawsze przy sobie – wystarczy zalogować się na swoje konto, aby wystawić fakturę czy przejrzeć dokumentację podatkową. Program do faktur – Darmowe konto arrow6 Zdalne usługi księgowe to najwygodniejszy i najnowocześniejszy sposób na prowadzenie księgowości w małej firmie. Dzięki nim można w łatwy i wygodny sposób zarządzać wszystkimi procesami księgowymi i kontrolować firmowe finanse. Wiele zadań można wykonać bez wychodzenia z domu, a wszystkie dokumenty ma się zawsze pod ręką, w każdym miejscu i o każdej porze. Dzięki temu, że dane są zabezpieczone cyfrowo i przechowywane na bezpiecznych serwerach, znika problem zniszczenia, kradzieży lub zgubienia dokumentów. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po zdalne usługi księgowe.

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

kawaDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguksiazka

Ponad 30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOKI