Witamy ponownie

Zaloguj się, aby skorzystać z aplikacji

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami.

ROZPOCZNIJ CZAT

Nowa
aplikacja mobilna

Sprawdźcie i podzielcie się uwagami.

iOS - AppStore Android

Polecaj ifirma.pl

Odbierz 100 zł za każdego, kto podpisze z nami umowę na usługi biura rachunkowego.

Nie mamy limitów – im więcej osób, tym więcej pieniędzy dla Ciebie.

Odbierz
100
ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x
Program partnerski

Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń w 2020 roku.

Rok 2019 przyniósł wiele zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych. Część znowelizowanych przepisów zaczęła już obowiązywać w trakcie 2019 roku i te zmiany obowiązują również od początku 2020 roku. Sprawdź jak zmieniło się rozliczanie wynagrodzeń w 2020 roku. Dodatkowe 4% podatku dla najbogatszych, zerowy PIT dla młodych oraz inne zmiany wraz z omówieniem.
Czytaj dalej  

Jak przeliczać przychody i koszty w walutach obcych w PIT?

Otwarcie rynków zbytu poza granice kraju ma wiele zalet, ale oznacza również dodatkowe obowiązki. Otrzymujesz lub wystawiasz faktury w walutach obcych? Czym są różnice kursowe? Zobacz o czym powinieneś pamiętać rozliczając przychody i koszty w transakcjach z zagranicznymi podmiotami.
Czytaj dalej  

Mały podatnik – przywileje w PIT i VAT.

Małym podatnikiem jest przedsiębiorca, u którego wartość przychodu ze sprzedaży w poprzednim roku podatkowym wraz z kwotą podatku VAT należnego nie przekracza ustawowych limitów. Spełniasz warunki do uznania cię za małego podatnika? Sprawdź koniecznie jakie przywileje PIT i VAT przysługują Ci w 2020 roku!
Czytaj dalej  

PIT-11 co się zmieni w 2020 roku.

Zatrudniasz pracowników więc masz obowiązek złożenia PIT-11 za 2019 rok. Sprawdź jak wygląda formularz PIT-11 po zmianach jakie wprowadzono w 2020. Zestawienie zmian w poszczególnych częściach wraz z omówieniem. Do kiedy musisz złożyć PIT-11 do US a do kiedy przekazać go swoim pracownikom? Sprawdź!
Czytaj dalej