Blog

Czas pracy w handlu w Wielką Sobotę

Święta zbliżają się wielkimi krokami i każdy chce przygotować na nie coś wyjątkowego. Nic więc dziwnego, że w sklepach panuje wzmożony ruch, wszyscy chcą zdążyć z zakupem niezbędnych artykułów. W dzisiejszej publikacji napiszemy, jak będzie wyglądała praca sektora handlowego w Wielką Sobotę.

Czas pracy w handlu w Wielką Sobotę

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta i w niektóre inne dni ograniczenia dotycząca handlu obejmuja również sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. W tym dniu zgodnie z przepisami powierzanie pracownikowi, pracownikowi tymczasowemu lub zatrudnionemu na podstawie umów cywilnoprawnych wykonywania czynności związanych z handlem po godzinie 14.00 są zakazane. Pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem wymiaru jego czasu pracy. Zakaz pracy dotyczy osób zatrudnionych i wykonujących pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie. Oznacza to, że właściciel sklepu, jego małżonek, dzieci i inne osoby współpracujące mogą pracować w Wielką Sobotę po godzinie 14.

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Najnowsze artykuły

Czym jest ulga konsolidacyjna?

W polskim systemie prawnym od dnia 1 stycznia 2022 roku obowiązuje ulga konsolidacyjna. Ulga ta…

7 godzin temu

Czy można pracować na etacie i mieć jednocześnie spółkę z o.o.?

Zastanawiasz się, czy możesz pracować jednocześnie na umowie o pracę i założyć spółkę z ograniczoną…

16 godzin temu

Pożyczka a podatek PCC – jak wygląda rozliczenie

Zastanawiasz się, jak wygląda rozliczenie podatku PCC od pożyczki? W dzisiejszej publikacji odpowiemy na to…

16 godzin temu

Czy opłaca się sprzedawać na eMag? Plusy i minusy rynku rumuńskiego

W kontekście rosnącej popularności e-commerce rynek Europy Wschodniej, a szczególnie Rumunii, wyłania się jako atrakcyjna…

17 godzin temu

5 najlepszych miejsc, aby budować portfolio dla swojej działalności

Wysoka konkurencyjność rynku sprawia, że coraz trudniejsze staje się trwałe wyróżnienie pośród konkurencji. Jak więc…

1 dzień temu

Refundacja wynagrodzeń pracowników z PFRON jak rozliczyć w przypadku różnych form opodatkowania

Zatrudniasz pracowników niepełnosprawnych i otrzymujesz na nich dofinansowanie? Sprawdź, jak takie refundacje powinny być rozliczone…

2 dni temu