Blog ifirma.pl

Ile kosztuje sklep na Shopify? Przegląd wydatków 2023

|
|
11 minut czytania
Planujesz otworzyć sklep na Shopify w 2023 roku? Dowiedz się, ile to kosztuje! Przygotowaliśmy dla Ciebie pełen przegląd wydatków, których możesz się spodziewać podczas rozpoczęcia swojej przygody z e-commerce. Poznaj szczegóły w naszym najnowszym artykule.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Korzystanie z gotowej platformy e-commerce stanowi ogromne ułatwienie. Nie musimy tracić czasu na kwestie techniczne – po prostu tworzymy sklep, dodajemy produkty, integrujemy niezbędne narzędzia i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia sprzedaży. Ale co z kosztami? Ile będzie nas kosztować Shopify w porównaniu do innych platform? Wszystkie te odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

Często klienci, badając ceny związane z korzystaniem z Shopify, trafiają na oficjalną stronę z cennikiem i zakładają, że podane tam opłaty to jedyny wydatek, jaki ich czeka, aby regularnie sprzedawać na tej platformie. Niemniej jednak rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Przeczytaj artykuł!

Shopify – czym jest i jak działa?

Shopify to wszechstronna platforma sklepowa stworzona dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Powstała w Kanadzie, zdobywając globalną popularność jako jedno z najczęściej używanych narzędzi do zarządzania sklepami e-commerce i prowadzenia sprzedaży online.

Obecnie Shopify obsługuje ponad milion sklepów e-commerce w 175 krajach. Chociaż w Polsce nie jest jeszcze tak szeroko znana, to cieszy się popularnością wśród tych, którzy planują sprzedawać swoje produkty na rynkach międzynarodowych.

Shopify to platforma sklepowa dostosowana do globalnego rynku. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z niej nie jest darmowe. Model biznesowy opiera się na opłatach abonamentowych w systemie SaaS (Software as a Service), czyli w formie abonamentu miesięcznego lub rocznego. W zamian za to uzyskujesz dostęp do aplikacji przez określony czas. W każdej chwili masz możliwość zrezygnowania z subskrypcji.

Co to oznacza dla użytkowników? Platforma nie oferuje opcji pobrania i zainstalowania oprogramowania sklepu na własnym serwerze. Wszystko odbywa się na infrastrukturze hostingowej Shopify. Chociaż możesz korzystać z własnej domeny, utrzymaniem sklepu zajmuje się Shopify, co wiąże się z miesięcznymi opłatami. Kwota abonamentu zależy od rozmiaru sklepu oraz wybranych dodatkowych opcji i integracji.

Zalety i wady Shopify:

Zalety

 • Pełna hostowana i kompleksowa platforma eliminuje konieczność martwienia się o techniczne aspekty sklepu.
 • Duży rynek aplikacji, zarówno darmowych, jak i płatnych, umożliwia dodawanie niestandardowych funkcji do sklepu.
 • Narzędzia do odzyskiwania porzuconych koszyków oraz dostęp do ponad 100 bramek płatności ułatwiają obsługę płatności.
 • Intuicyjna witryna sklepowa oraz zarządzanie SKU i zapasami pomagają utrzymać porządek w sklepie.
 • Wbudowane narzędzia SEO, marketingowe, analizy i raporty wspierają rozwój sklepu.
 • Elastyczne opcje stawek wysyłki i automatyczne obliczanie podatków ułatwiają zarządzanie procesem zakupowym.
 • Doskonała obsługa klienta, dokumentacja samopomocy i aktywna społeczność użytkowników.
 • Możliwość sprzedaży w wielu kanałach oraz oferowanie zarówno produktów cyfrowych, jak i fizycznych, w tym zintegrowane punkty sprzedaży (POS).
 • Pełen wachlarz funkcji, które ułatwiają zarządzanie sklepem e-commerce.

Wady

 • Wbudowany procesor płatności Shopify obsługuje tylko wybrane kraje, a korzystając z zewnętrznych bramek płatniczych, trzeba płacić opłaty transakcyjne.
 • Koszty korzystania z różnych aplikacji mogą się gromadzić, zwiększając całkowite wydatki.
 • Hosting poczty e-mail nie jest wliczony w cenę, co może stanowić dodatkowy wydatek.
 • Najtańszy plan, czyli Starter, oferuje ograniczone funkcje w porównaniu do innych pakietów Shopify.

Ile kosztuje prowadzenie sklepu na platformie Shopify? Poznaj rzeczywiste wydatki

Pierwsza ważna rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę, to fakt, że Shopify fakturowane jest wyłącznie w dolarach amerykańskich, co sprawia, że koszty mogą być podatne na wahania kursowe.

Drugą istotną kwestią są podziały kosztów na te jednorazowe i cykliczne. Jeśli chodzi o koszty jednorazowe, zazwyczaj są one związane z uruchomieniem sklepu. Wielkość tych kosztów zależy często od charakterystyki projektu, liczby niestandardowych integracji, funkcji oraz ekranów do zaprojektowania i wdrożenia. Dla nowych lub mniejszych firm sensownym wyborem może być samodzielne skonfigurowanie sklepu, rozpoczęcie na darmowym lub płatnym szablonie (płatne szablony Shopify zwykle kosztują około 180 dolarów).

Porównanie wszystkich planów Shopify – znajdź idealną opcję dla swojej firmy

Zdecydowałeś się by otworzyć swój sklep na platformie Shopify? Gratulacje! Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, ile dokładnie będziesz musiał za to wszystko zapłacić. Dobrą wiadomością jest to, że Shopify udostępnia różnorodne, przystępne cenowo plany, spośród których możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Jednakże, poza podstawowymi kosztami subskrypcji, istnieją również pewne ukryte opłaty, o których warto wiedzieć. Shopify nalicza także procent od każdego zakupu dokonanego na Twojej stronie, co nazywa się kosztem transakcji.

Aby rozpocząć korzystanie z platformy, wystarczy zarejestrować się na stronie Shopify. Zanim jednak zdecydujemy się na stworzenie swojego sklepu, możesz przez okres 14 dni przetestować silnik zupełnie za darmo. Po upływie tego czasu, będziemy mogli wybrać jeden z poniższych planów:

 • Basic – 32$ / miesiąc
 • Shopify – 92$ / miesiąc
 • Advanced – 399$ / miesiąc

Różnice między planami dotyczą liczby dostępnych kont pracowników (odpowiednio: Basic – 2, Shopify – 5, Advanced – 15) oraz dostępnych lokalizacji (od 4 do 8). Jeśli Twoja obsługa sklepu angażuje więcej osób lub posiadasz kilka punktów odbioru, koniecznie zwróć uwagę na te aspekty.

Jedną z istotnych różnic w planie Advanced jest to, że opłata za usługę “Third-party calculated shipping rates” jest już wliczona w cenę. Jeśli korzystasz z niższego planu i chcesz zintegrować stronę ze współpracującym kurierem, będziesz musiał aktywować tę usługę poprzez kontakt z działem wsparcia Shopify. Jej miesięczny koszt wynosi około 20 dolarów.

Wszystkie plany zawierają m.in. następujące funkcjonalności:

Nazwa funkcji Basic Shopify Shopify Advanced Shopify
Sklep internetowy
Nieograniczona ilość produktów
Konta pracownicze 2 5 15
Wsparcie 24/7
Kanały sprzedaży
Ręczne tworzenie zamówień
Kody promocyjne
Darmowy certyfikat SSL
Karty podarunkowe
Stawki wysyłki obliczone przez firmy kurierskie X X
Lokalizacje zapasów Do 1000 Do 1000 Do 1000
Raporty Basic Standard Zaawansowany

Oprócz powyższej oferty mamy jeszcze plany specjalne:

 • Starter – 5$ / miesiąc
 • Shopify Plus – od 2000$ / miesiąc
 • Shopify Plus – zaawansowane rozwiązanie dla dużych sprzedawców o znaczącym wolumenie transakcji. To rozwiązanie enterprise oferuje szeroki zakres dodatkowych narzędzi, które wspierają pracę sklepu. Wartościowe informacje na ten temat znajdziesz w osobnym artykule poświęconym Shopify Plus. Miesięczny koszt tego planu jest uzgadniany indywidualnie, ale na podstawie naszego doświadczenia wynosi średnio 2000 dolarów miesięcznie. Jednak gdy Twoje obroty przekroczą 800 tysięcy dolarów, sposób naliczania opłat się zmienia i płacisz 0.25% swoich miesięcznych przychodów. Na przykład, jeśli Twoje obroty wynoszą 1 milion dolarów, miesięczna opłata za Shopify Plus wyniesie 2500 dolarów.
 • Shopify Starter – oferuje dostęp do narzędzia za symboliczne 5 dolarów miesięcznie, co pozwala generować tzw. “buy buttons” czyli przyciski zakupu. Możesz je wklejać na dowolnej stronie i sprzedawać swoje produkty bez potrzeby posiadania pełnego sklepu. To idealne rozwiązanie dla osób, które oferują jedną lub kilka rzeczy, takie jak kursy online czy ebooki.
 • Warto również wspomnieć, że przechodząc na rozliczenia roczne lub dwuletnie, Shopify oferuje atrakcyjne zniżki w wysokości odpowiednio 10% i 20%.

  Prowizje od transakcji w Shopify – wszystko co musisz wiedzieć o opłatach za sprzedaż online

  Opłaty transakcyjne są pobierane od każdej transakcji, wykorzystującej usługi zewnętrznego dostawcy płatności. Jest to koszt integracji Shopify z zewnętrznym dostawcą. Wysokość takiej opłaty jest zależna od wybranego planu.

  Dla płatności innych niż Shopify Payments*, stosuje się dodatkowe opłaty transakcyjne zgodnie z poniższym zestawieniem:

  • Plan Shopify Basic – 2%
  • Plan Shopify – 1%
  • Plan Shopify Advanced – 0.5%
  • Plan Shopify Plus – 0.15%

  Jeśli opłata prowizji od transakcji u dostawcy płatności, na przykład przelewy24, wynosi 1.25%, całkowity koszt prowizji od płatności będzie następujący:

  • Plan Shopify Basic – 3.25%
  • Plan Shopify – 2.25%
  • Plan Shopify Advanced – 1.75%
  • Plan Shopify Plus – 1.40%

  Dostawcy płatności na Shopify – poznaj dostępne opcje

 • Platforma Shopify oferuje swoje własne rozwiązanie płatności o nazwie Shopify Payments, które działa jako wewnętrzny dostawca płatności w ramach platformy.
 • Zakwalifikowane do korzystania z niej firmy:

  – płacą opłaty transakcyjne tylko za płatność kartą kredytową,

  – umożliwiają klientom wprowadzenia informacji o płatnościach w czasie, kiedy dokonują zakupu, bez konieczności opuszczania sklepu online,

  – mają dostęp z panelu administracyjnego Shopify do konfiguracji Shopify Payments,

  – w panelu administracyjnym mają dostęp do swoich wypłat w czasie rzeczywistym.

  Sprzedawcy korzystający z Shopify Payments lub będący własnym dostawcą płatności, są zwolnieni z opłaty transakcyjnej. Niestety, na ten moment ta usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

 • PayPal – pozwala realizować płatności za pomocą rachunków bankowych, kredytów kupieckich (dostępne tylko w USA i UK), kart kredytowych lub sald konta PayPal, a także można go używać do opłacenia rachunków Shopify (nie dotyczy USA i Indii). Domyślnie, każdy nowo utworzony sklep otrzymuje dostęp do konta PayPal Express Checkout, jednak przed pobieraniem płatności, należy go skonfigurować.
 • Ręczne metody płatności – Oznacza to, że po dokonaniu przez klienta zakupów online, sprzedawca wysyła do niego fakturę i ręcznie zatwierdza zamówienie.
 • Najpopularniejsze sposoby ręcznej metody płatności to:

  – płatność przy odbiorze,

  – przelew bankowy,

  – przekaz pieniężny,

  – przelew e-mailem (dotyczy tylko sklepów i klientów, którzy znajdują się w Kanadzie).

  Za płatności ręczne, sprzedawca nie ponosi opłat transakcyjnych.

 • Zewnętrzni dostawcy płatności – sprzedawca może zdecydować się na skorzystanie z ich usług jeśli w jego kraju Shopify Payments jest niedostępne lub po prostu nie chce z niego korzystać. Wtedy obowiązują go opłaty transakcyjne. Zewnętrzni dostawcy płatności różnią się w zależności od kraju – tutaj jest lista z podziałem na państwa.
 • Wybór szablonu: Najlepsze motywy Shopify, które warto rozważyć

  Shopify to znana platforma ze swoją kolekcją darmowych motywów, co jest głównie zasługą ich reputacji. Oferują aż 11 darmowych motywów, z których każdy może być dostosowany do trzech różnych schematów kolorów. To oznacza, że technicznie dostarczają aż 33 wizualnie zróżnicowanych darmowych motywów.

  Niektóre z tych bezpłatnych motywów, jak na przykład Debiut (domyślny motyw Shopify) i Prosty, cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników. Niemniej, jeśli pragniesz nadać swojemu sklepowi niepowtarzalny charakter i wyróżniający się styl, warto przyjrzeć się ponad 120 szablonom premium dostępnym w Sklepie z Motywami Shopify.

  Jeśli natomiast przejrzenie tak dużej ilości motywów wydaje się być przytłaczającym zadaniem, to nie ma się czym martwić: Shopify ułatwia wyszukiwanie motywów poprzez kategorie branżowe (takie jak Sztuka i Rozrywka czy Dom i Ogród) oraz kolekcje (np. Sprzedaż Zagraniczna czy Sprzedaż Osobista).

  Ile będzie kosztować wyjątkowy motyw Shopify?

  Cena motywów w Shopify waha się od 150 do 350 dolarów amerykańskich. To jednorazowa opłata, a po zakupie, wszystkie aktualizacje motywów oraz wsparcie techniczne są bezpłatne.

  Zważając na to wszystko, inwestycja w motyw, który najlepiej pasuje do wyjątkowego stylu i potrzeb Twojej marki, jest warta rozważenia. Niektóre z najbardziej popularnych płatnych motywów Shopify to Impuls (320 USD, 3 warianty stylu), Prestiż (300 USD, 3 warianty stylu) oraz Symetria (300 USD, 4 warianty stylu). Oczywiście, popularność tych motywów nie oznacza automatycznie, że są one idealne dla Twojego sklepu.

  Ile kosztują aplikacje w Shopify Store? Przewodnik po cenach i korzyściach

  Wiele sklepów dąży do poszerzenia podstawowych funkcji Shopify o dodatkowe rozwiązania, takie jak chat na żywo, programy poleceń, itp.

  Często dostawcy aplikacji oferują wersje próbne lub darmowe wersje o ograniczonej funkcjonalności. Dla bardziej rozwiniętych sklepów z ustabilizowanymi obrotami te darmowe opcje zwykle nie są wystarczające.

  Przyjrzyjmy się kilku często instalowanym aplikacjom:

  • Facebook & Instagram – to narzędzie sprawnie integruje Twoją witrynę e-commerce z platformami Facebook i Instagram, umożliwiając Ci dotarcie do potencjalnie nieograniczonej liczby odbiorców i zaprezentowanie swoich fantastycznych produktów. W obecnych czasach, kiedy wiele produktów jest sprzedawanych poprzez media społecznościowe, ta aplikacja staje się niemal niezbędna. Co najlepsze, Facebook Channel jest całkowicie darmowy do instalacji i uruchomienia.
  • Instagfeed – Kanał na Instagramie – choć to pozornie prosta kwestia, po zmianach w interfejsie API Facebooka, opłaca się skorzystać z gotowego rozwiązania, które wyświetla twoje Instagramowe zdjęcia na stronie, eliminując konieczność regularnej aktualizacji klucza API. Jeśli chcesz zachować identyczny układ feeda na urządzeniach mobilnych i desktopie, to masz to za darmo. Jeśli jednak zależy ci na bardziej zorganizowanym wyglądzie lub potrzebujesz wyświetlić kilka różnych feedów, koszty wzrastają od 4,99 dolarów do 6,99 dolarów miesięcznie za wersję INSTAFEED PRO.
  • Tidio – to aplikacja do chatu na żywo z chatbotem i automatyzacją marketingową. Dla wielu sytuacji wersja darmowa jest wystarczająca, ale jeśli chcesz poprawić konwersje, warto wybrać płatne pakiety, które zaczynają się od 29 dolarów miesięcznie.
  • Klaviyo – to narzędzie marketingowe do zwiększania zaangażowania i sprzedaży. Koszt zależy od liczby wysłanych e-maili. Dla przykładu, dla 15 tysięcy wysłanych wiadomości, koszt wynosi 60 dolarów miesięcznie.
  • Shogun – jeśli potrzebujesz stworzyć stronę docelową dla kampanii lub opublikować nową kolekcję mody na swojej stronie, Shogun pozwala projektować i publikować atrakcyjne wizualnie strony bez konieczności korzystania z pomocy programistów czy projektantów. Wersje płatne kosztują od 19$ do 499$ miesięcznie.
  • ReferalCandy – jeśli chcesz przyciągnąć nowych klientów do swojego sklepu za pomocą obecnych klientów lub influencerów, ReferalCandy pozwoli Ci stworzyć program afiliacyjny. Wersja Premium kosztuje 47$ dolarów + prowizja od wygenerowanych zysków 3,7%, wersja Plus natomiast kosztuje 239$ + prowizja 1,5% .
  • Langify – jeśli chcesz szybko dodać wersję językową do swojego sklepu, możesz wykorzystać Langify, co ułatwi tłumaczenia. To koszt 17,50 dolarów miesięcznie.

  Domena i serwer mailowy: Rozważania kosztowe

  Przy wyborze sklepu na platformie Shopify, wyeliminowane są koszty związane z hostingiem, ponieważ witryna działa na szybkich i niezawodnych serwerach Shopify. Niemniej jednak, należy pamiętać, że opłata za korzystanie z platformy nie obejmuje kosztów związanych z rocznym utrzymaniem domeny (które mogą wynosić od kilku do kilkunastu złotych w skali miesiąca) oraz kosztów związanych z usługami pocztowymi (miesięczne wydatki mogą wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych).

  Czym Jest Shopify POS Pro? Wydajny System Obsługi Punktów Sprzedaży

  Shopify POS to kolejny obszar, w którym Shopify wyróżnia się jako kompleksowe rozwiązanie dla handlowców. Oprócz funkcji tworzenia sklepów internetowych, Shopify oferuje również swój własny system POS (Point of Sale), który jest niezwykle przydatny dla firm prowadzących zarówno sklepy online, jak i stacjonarne. Ten system umożliwia bezproblemowe śledzenie całej sprzedaży za pomocą jednego, zintegrowanego systemu.

  • Shopify POS Lite
  • – Bezpłatnie (dołączony do wszystkich planów Shopify)

   – Obejmuje mobilne punkty sprzedaży, profile klientów oraz zarządzanie zamówieniami i produktami.

  • Shopify POS Pro
  • – 89 USD miesięcznie na lokalizację (doliczane do kosztu miesięcznej subskrypcji)

   – Dedykowany dla sklepów stacjonarnych

   – Obejmuje nieograniczoną liczbę pracowników sklepu oraz możliwość przypisania różnych ról i uprawnień dla każdego z nich

   – Posiada zaawansowany systemo zarządzania zapasami, co pomaga uniknąć braków towarowych i poprawić obsługę klientów.

   – Oferuje elastyczność w obsłudze transakcji, umożliwiając otwarcie dowolnej liczby kas fiskalnych w sklepie.

   – Zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych, które pozwalają śledzić wydajność sklepu, analizować trendy sprzedażowe i podejmować strategiczne decyzje

   – Dla użytkowników subskrypcji Shopify Plus, Shopify POS Pro jest dostępny bez dodatkowych kosztów

   Szczegółowe różnice między Shopify POS Lite a Shopify POS Pro znajdują się na stronie internetowej pod tym linkiem.

   Ile kosztuje prowadzenie sklepu na Shopify? Pełne podsumowanie wydatków

   Ostateczny koszt związany z otwarciem i prowadzeniem sklepu za pomocą Shopify, będzie się różnił w zależności od tego, jakie wymagania ma sprzedawca oraz w jakim kraju się znajduje. Przy rozważaniu tej platformy warto przeanalizować nie tylko dostępne plany subskrypcyjne ale również dodatkowe usługi, np. aplikacje, które za dodatkową opłatą mogą pomóc w prowadzeniu działalności.

   Shopify oferuje wiele darmowych zasobów, w tym darmowe szablony i bezpłatne wersje wielu aplikacji. To oznacza, że poza opłatą miesięczną, możesz faktycznie wydać 0 USD na tworzenie swojej witryny na Shopify. Jeśli zdecydujesz się na płatny szablon, koszt będzie wynosił od 150 do 350 USD, a koszty aplikacji i innych dodatków mogą wahać się od zaledwie 3 USD miesięcznie do nawet 2000 USD miesięcznie (bez obaw – zazwyczaj nie potrzebujesz aż tyle).

   Również wybór systemu POS jest elastyczny. Shopify POS Lite jest darmowy w ramach subskrypcji i może być wystarczający, szczególnie jeśli nie prowadzisz sklepów stacjonarnych. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, możesz wybrać Shopify POS Pro za dodatkową opłatą 89 USD miesięcznie na lokalizację, dodawaną do kosztu subskrypcji.

   Shopify jest znany z adaptacyjności swoich rozwiązań, a ceny są równie elastyczne jak inne aspekty platformy. Mogą oscylować w zakresie od niskich do wysokich, w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań Twojego sklepu internetowego.

   Mamy nadzieję, że przedstawiona symulacja kosztów pomoże Ci podejmować świadome decyzje, jeśli planujesz uruchomienie lub migrację swojego sklepu na Shopify. W porównaniu do dostępnych na polskim rynku rozwiązań typu SaaS, powyższe kwoty mogą wydawać się dość znaczące. Niemniej jednak, niezawodność, stabilność oraz możliwości sprzedaży zagranicznej, które oferuje Shopify, stanowią silne argumenty za rozważeniem przesiadki z innych platform.

   IFIRMA: Profesjonalne usługi księgowe i integracja z Shopify

   Marzysz o własnym sklepie internetowym? Pamiętaj, że sukces w biznesie online wymaga solidnego przygotowania, a to obejmuje także niezawodną księgowość. W IFIRMA oferujemy wsparcie obejmujące kompleksowe usługi biura rachunkowego oraz osobistego księgowego, którzy pomogą Ci skutecznie zarządzać finansami Twojego e-biznesu.

   A to jeszcze nie koniec – dzięki naszej współpracy z platformą Shopify masz możliwość łatwej integracji swojego e-commerce z naszym zaawansowanym systemem księgowym. Dzięki temu zyskujesz kontrolę nad aspektami finansowymi i procesami sprzedażowymi. Co więcej, dzięki zastosowanym rozwiązaniom automatyzacyjnym w dziedzinie księgowości, zaoszczędzisz cenny czas i zminimalizujesz ryzyko popełnienia ewentualnych błędów.

  Autor ifirma.pl

  Zespół IFIRMA

  Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

  Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

  W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

  Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

  Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

  Już za 149 zł

  miesięcznie

  • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
  • Przydzielamy dedykowaną księgową
  • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
  Zleć księgowość
  Myślisz o zmianie księgowego?

  Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

   Dodaj komentarz

   Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

   Biuro rachunkowe - ifirma.pl
   Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

   Mobilnie. Wszędzie

   Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

   Mobilnie