Jednoosobowa działalność gospodarcza

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą

Wystarczą 3 kroki

 • Wypełnij z naszą pomocą wniosek CEIDG-1
 • Podpisz i złóż w Urzędzie
 • Załóż bezpłatne konto w ifirma.pl

Załóż jednoosobową działalność

Zakładanie działalności gospodarczej

Dowiesz się tu jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą krok po kroku.
 • Wypełnij i złóż wniosek CEIDG-1. Gdzie zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą? Możesz to zrobić za pomocą naszej strony. Wniosek CEIDG-1 jest jednocześnie wnioskiem o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, wnioskiem o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON) – po nadaniu zostanie przesłany na wskazany we wniosku adres e-mail, zgłoszeniem identyfikacyjnym albo aktualizacyjnym (nadanie NIP, gdy nie jest nadany) – po nadaniu zostanie przesłany na wskazany we wniosku adres e-mail.
 • Wybierz rodzaj księgowości. Jako mikroprzedsiębiorca masz do wyboru: prowadzenie księgowości samodzielnie, zlecenie zewnętrznej firmie – jest to wydatek rzędu 150-700 zł miesięcznie, skorzystanie z rozwiązania mieszanego samodzielnie i z księgowym – przez pierwsze 3 miesiące za darmo, a potem za 37,50 zł/mc, skorzystanie z usług Biura Rachunkowego ifirma.pl – od 99 zł/mc. Wybierając ostatnią opcję dowiesz się jak obliczyć podatek przy jednoosobowej działalności gospodarczej. Poinformują Cię o tym nasze księgowe.
 • Odwiedź Urząd Skarbowy. US odwiedzamy aby zarejestrować się jako podatnik VAT poprzez złożenie VAT-R.
 • Poczekaj na REGON. Numer REGON zostanie nadany przez GUS i przesłany na adres e-mailowy wskazany we wniosku w ciągu 7 dni roboczych od momentu rejestracji wniosku CEIDG-1.
 • Udaj się do ZUS. W ciągu siedmiu dni od daty rozpoczęcia działalności gospodarczej należy udać się do ZUS, celem wybrania odpowiednich składek. Przedsiębiorca zgłasza, jakie składki będzie za siebie odprowadzał na drukach ZZA (tylko ubezpieczenie zdrowotne) lub ZUA (ubezpieczenie społeczne i zdrowotne).
 • Pieczątka firmowa (opcjonalnie). Nie jest obowiązkowa. Standardowo każda pieczątka może zawierać następujące dane: pełną nazwę firmy, dane teleadresowe, REGON, numer NIP. Wyrobienie firmowej pieczątki nie jest drogą usługą. Wiąże się to z kosztami na poziomie 20–50 zł. Pieczątkę najczęściej otrzymujemy w dniu, w którym złożyliśmy zamówienie.
 • Załóż rachunek bankowy. O założeniu rachunku bankowego należy poinformować Urząd Skarbowy na druku CEIDG. Do banku należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz wpis do CEIDG. Najpierw więc powinna zostać dokonana rejestracja działalności gospodarczej, a dopiero potem można założyć firmowe konto bankowe.
 • Uzupełnij i ponownie złóż wniosek CEIDG-1. W dowolnym Urzędzie miasta/gminy składamy wniosek o zmianę wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej uzupełniony o numer firmowego rachunku bankowego – zostanie przesłany do Urzędu Skarbowego i ZUS, podmiot prowadzący dokumentację rachunkową wnioskodawcy oraz adres miejsca przechowywania dokumentacji rachunkowej wnioskodawcy.

Księgowość online

Kompletne narzędzie do zarządzania dokumentacją firmy

Kontroluj swoje finanse, organizuj projekty, analizuj wyniki

Księgowość internetowa, biuro rachunkowe online

Prowadź biznes bezpiecznie, wygodnie i oszczędnie

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x
ifirma.pl program do księgowania - iko6
ifirma.pl program do księgowania - iko4
ifirma.pl program do księgowania - icons1
ifirma.pl program do księgowania - kreska pomaranczowa
ifirma.pl program do księgowania - kreska pomaranczowa
ifirma.pl program do księgowania - kreska pomaranczowa
ifirma.pl program do księgowania - kreska niebieska
ifirma.pl program do księgowania - kreska niebieska
ifirma.pl program do księgowania - kreska niebieska
ifirma.pl program do księgowania - kreska niebieska
ifirma.pl program do księgowania - kreska niebieska
ifirma.pl program do księgowania - e sklep
ifirma.pl program do księgowania - icons3

Dołącz do nas

Po rejestracji możesz dowolnie zmieniać pakiety lub zrezygnować bez żadnych zobowiązań.

regulamin

Zapoznaj się z cennikiem i zobacz wersję demo.
Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami:

numer telefonu 801 006 008 numer telefonu 71 769 55 15

ROZPOCZNIJ CZAT