Załóż firmę w CEIDG
z bezpłatną pomocą ekspertów

Skorzystaj z darmowej pomocy oferowanej w ramach
“Ogólnopolskiego Programu Wspierania Przedsiębiorczości”.

 • Pomagamy w rejestracji twojej firmy do CEIDG, US i ZUS
 • Umów się na wideo-czat z naszym ekspertem
 • Odpowiemy na wszystkie pytania
 • Oferujemy bezpłatne wsparcie w całym procesie rejestracji firmy
1

Wybierz dogodny termin
na spotkanie z naszym ekspertem.
Bez opłat, umów i zobowiązań!

2

Nasz konsultant pomoże Ci wypełnić wniosek CEIDG.
Wypełnimy także pozostałe dokumenty zgłoszeniowe
do US i ZUS.

3


Gotowe! Wniosek podpiszesz
i złożysz podczas naszej wideokonferencji!
🎉 Witamy w gronie przedsiębiorców!

Chcesz postawić kolejny krok na drodze do niezależności i chcesz założyć firmę?

Coraz więcej osób podejmuje taką decyzję, ze względu na związane z nią poczucie niezależności, możliwość realizacji własnych pomysłów, pasji oraz często też szansę na większe zarobki. Na pierwszy rzut oka formalności związane z zakładaniem własnego biznesu mogą wydawać się trudne – jednak wcale nie musi tak być! Tym bardziej jeśli w ramach „Ogólnopolskiego Programu Wspierania Przedsiębiorczości” możesz w tym zakresie liczyć na wsparcie ekspertów – przeczytaj także nasz poradnik dotyczący najważniejszych formalności związanych z rejestracją działalności i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania.

rejesttracja-test

Rejestracja działalności – poznaj szczegóły

Rejestracja firmy pozwala Ci na legalne prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jest to wszelka działalność zarobkowa, którą wykonujesz we własnym imieniu i w sposób ciągły.

Przed przystąpieniem do wypełniania formalności, zastanów się nad dwiema kwestiami – formą prawno-organizacyjną Twojej firmy i czy będziesz ją prowadzić sam, ze wspólnikiem itd.? Od tego wyboru zależy, jakie będziesz mieć obowiązki i możliwości jako początkujący przedsiębiorca. Oto rodzaje działalności, na jakie możesz się zdecydować:

 • Jednoosobowa działalność gospodarcza;
 • Spółka cywilna;
 • Spółka osobowa (partnerska, jawna, komandytowa, komandytowo-akcyjna);
 • Spółka kapitałowa (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna, prosta spółka akcyjna).

Dla mikro i małych przedsiębiorców najkorzystniejszą opcją wydaje się być wybranie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Alternatywnie, jeżeli jesteś nowicjuszem w tej materii i nie jesteś pewny/-a, czy Twój pomysł na biznes będzie opłacalny, spróbuj działalności nierejestrowanej. Możesz ją prowadzić bez konieczności dodatkowych formalności do momentu, aż Twoje przychody nie przekroczą połowy minimalnego wynagrodzenia miesięcznego (od 1 lipca 2023 roku jest to 2700 zł).

 1. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku CEIDG-1, dzięki któremu znajdziesz się w Centralnej Ewidencji I Informacji o Działalności Gospodarczej oraz Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej (REGON). Możesz go złożyć w formie papierowej lub elektronicznej.
 2. Wniosek CEIDG-1 możesz wypełnić poprzez naszą stronę ifirma.pl, dzięki czemu system będzie wskazywać Ci kolejne kroki i zaznaczać ewentualne błędy.
 3. Następnie musisz poczekać na nadanie NIP-u i numeru REGON.
 4. Udaj się do ZUS-u, aby złożyć deklarację ZUS ZUA (zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego) lub ZUS ZZA (tylko ubezpieczenie zdrowotne).
 5. Załóż rachunek w banku dedykowany Twojej działalności gospodarczej.
 6. Ponownie złóż wniosek CEIDG-1 uzupełniony o Twój numer konta bankowego oraz adres wybranego przez Ciebie biura rachunkowego.

Przeważnie przedsiębiorca może sam zdecydować, czy chce być podatnikiem VAT. Jeśli dopiero założyłeś/-aś swoją działalność, możesz skorzystać ze zwolnienia i nie musisz składać z tego tytułu żadnych deklaracji. Jeżeli w danym roku podatkowym Twój obrót przekroczy ustalony próg (w 2023 roku wynosi 200 000 zł), nakładany jest na Ciebie obowiązek płacenia VAT-u. W tej sytuacji, musisz złożyć wniosek VAT-R.

Będąc klientem ifirma.pl znajdziesz na swoim koncie formularz, który po wypełnieniu, wydrukuj i złóż w Urzędzie Skarbowym. Możesz go również złożyć online pod warunkiem zamieszczenia na nim swojego podpisu kwalifikowanego lub za pomocą profilu zaufanego.

Na co zwrócić uwagę przy rejestracji firmy oprócz CEIDG?

Posiadanie kasy fiskalnej jest obowiązkowe, jeżeli sprzedajesz produkty lub oferujesz usługi do klientów indywidualnych (osób fizycznych), a Twoje obroty przekroczyły 20 000 zł.

Obowiązek zgłoszenia działalności gospodarczej do PIPu i Sanepidu spoczywa na przedsiębiorcach, którzy:

 • Zajmują się wyrobami, które mają bezpośredni kontakt z żywnością;
 • Produkują lub sprzedają żywność niepodlegającą kontroli weterynaryjnej;
 • Produkują lub sprzedają żywność pochodzenia niezwierzęcego;
 • Produkują lub sprzedają żywność, w której znajdują się produkty pochodzenia zwierzęcego, jak i niezwierzęcego.

Upewnij się, że rodzaj prowadzonej przez Ciebie firmy nie wymaga zezwolenia, koncesji lub licencji.

Zezwolenie uprawnia do wykonywania określonej działalności gospodarczej, o ile przedsiębiorca spełnił wymogi organizacyjne i techniczne. Jeżeli tak, organ decydujący nie może odmówić udzielenia zezwolenia.

Koncesja daje prawo do wykonywania określonej działalności, która ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli.

Licencja jest uprawnieniem do korzystania z praw podmiotowych przysługujących innej osobie.

Jeśli zarejestrujesz już swoją działalność gospodarczą czas na podjąć decyzję o prowadzeniu księgowości.

Wybór rzetelnego biura rachunkowego może być wyzwaniem. Jest to ważna decyzja mogąca mieć duży wpływ na przyszłość Twojej firmy, więc nie powinieneś/-aś podejmować jej pochopnie. Analizując oferty biur rachunkowych zwracaj uwagę na doświadczenie zatrudnionych tam księgowych, czy specjalizują się one w wąskich dziedzinach. Czy jego siedziba jest znacznie oddalona od Twojego miejsca zamieszkania, jakie są jego godziny otwarcia? Jaki jest stosunek ceny do oferowanych usług?

W ifirma.pl gwarantujemy kompleksową opiekę dedykowanej księgowej, a wysyłka dokumentacji może być dostarczona pocztą, kurierem lub online. Ponadto nasz program umożliwia sprawne wystawianie faktur czy rachunków, a ceny usług pomimo wszechobecnej inflacji – pozostają u nas bez zmian.

Zalety biura rachunkowego IFIRMA:

 • automatyczna generowanie zestawień i raportów
 • dokumentacja twojej firmy jest bezpieczna i gromadzona w jednym, dostępnym zawsze i wszędzie miejscu
 • darmowy moduł CRM
 • przejrzysty i wygodny monitoring rozliczeń
 • rozbudowany system pomocy dla użytkowników
 • integracje z platformami e-commerce

Zalety księgowości online:

 • intuicyjny i prosty w obsłudze
 • automatyczne księgowanie, które pozwala ograniczyć błędy
 • możliwości sprawdzenia KPiR dwa razy w roku podatkowym
 • dostęp do modułu kalendarza, który znacząco usprawnia planowanie
 • szereg praktycznych integracji e-commerce – dowiedz się o nich więcej.
 • wsparcie ekspertów z BOK oraz rozbudowany serwis pomocy.

Poznaj cennik naszych usług:

  Sprawdzam
 

Dla kogo jest biuro rachunkowe online?

Biuro rachunkowe online na ifirma.pl to rozwiązanie dla osób pragnących w pełni poświęcić się prowadzeniu i rozwijaniu swojej firmy, bez zbędnego tracenia czasu na formalności i księgowość. Dzięki dedykowanej księgowej możesz mieć pewność, że Twoje faktury i dokumenty znajdują się w dobrych rękach, a rozliczenia zawsze będą aktualne, bezbłędne i terminowe.

Co zyskuję dzięki biurze rachunkowym online?

Biuro rachunkowe w ifirma to:

 • dedykowana księgowa,
 • darmowy CRM,
 • wszystkie dane i dokumenty pod ręką, zawsze i wszędzie,
 • wygoda i oszczędność,
 • automatyzacja dzięki integracjom z najpopularniejszymi platformami e-commerce takimi jak Allegro, Shoplo, PrestaShop i wiele innych,
 • sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem i terminami dzięki kalendarzowi przedsiębiorcy,
 • bezpieczeństwo danych, które zawsze znajdziesz w jednym miejscu

Czy dostępna jest aplikacja mobilna?

Tak, ifirma.pl znajdziesz zarówno w Google Play jak i AppStore.

W jaki sposób mogę przekazać dokumenty księgowej?

To Ty wybierasz jaka droga jest dla Ciebie najwygodniejsza! Dokumenty możesz przesłać za pośrednictwem aplikacji robiąc im zdjęcie, kurierem/pocztą lub osobiście.

Na blogu ifirma znajdziesz rzeczowe treści napisane przez naszych specjalistów. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak zawiłym i często problematycznym tematem jest księgowość i zmiany prawne w Polsce. Dlatego każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby przekazać wszystkie nowiny i ważne tematy z tych zakresów w jak najbardziej przystępny i obiektywny sposób.

Od zmian podatkowych, przez Polski Ład, KPiR, kwestie prawne, po kryptowaluty. Na blogu ifirma znajdziesz pełen zakres tematów księgowych i prawnych, których liczba dzień w dzień stale rośnie, po to abyś Ty mógł być na bieżąco i nie martwić się, że coś ważnego Cię ominie.

Informacje, którymi dzielimy się na blogu są bogatym źródłem informacji zarówno dla prowadzących własną działalność czy planujących jej założenie, jak i samych księgowych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.

Ifirma.pl to 20 lat doświadczenia i numer 1. internetowej księgowości w Polsce. Nasi specjaliści dzielą się zdobytą wiedzą i doświadczeniami jak i nieustannie je poszerzają, abyś Ty mógł być na bieżąco doinformowany i spokojny, że żadne zmiany w prawie i kwestiach podatkowych Cię nie zaskoczą.

Oprócz bloga, zespół naszych ekspertów tworzy również e-booki. Poznaj naszą bazę wiedzy – między innymi w temacie zakładania działalności gospodarczej i nie tylko.

Akcji patronuje

Ministerstwo Gospodarki

IFIRMA.PL zapewnia bezpłatną pomoc BOK

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce