Księgowość dla prawników

regulamin
księgowość dla prawników

Księgowość a branża prawna

Prowadzenie działalności w branży prawnej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Specyfika tego sektora wymaga wysokiego profesjonalizmu oraz szerokiej wiedzy, która musi być uaktualniana wraz ze wszelkimi zmianami prawnymi. Równie kompetentnie powinna być prowadzona sama księgowość osób świadczących takie usługi. Jak wykorzystać do tego celu biuro rachunkowe online i o czym należy pamiętać, prowadząc księgowość w branży prawnej?

Czytaj więcej.
 

Jak działa księgowość online?

Rozwój technologii przyczynił się do ułatwienia realizacji wielu zadań, również tych dotyczących rachunkowo-księgowych aspektów. Korzystanie z internetowej księgowości daje szansę na rzetelne wypełnianie finansowych obowiązków przy jednoczesnym usprawnieniu pozostałych procesów, których realizacja jest niezbędna do prowadzenia firmy.

Znaczna wygoda, zaoszczędzenie czasu czy brak konieczności dostarczania potrzebnych dokumentów osobiście sprawiają, że popularność wykorzystywania tego rozwiązania wciąż wzrasta. Dlatego też biura rachunkowe, działające również w sektorze internetowej księgowości, nieustannie dokładają wszelkich starań, by zaistnieć na rynku za sprawą innowacyjnych narzędzi.

Internetowa księgowość to przede wszystkim znaczny komfort realizacji księgowych obowiązków. Podstawowym wymogiem do rozpoczęcia jej prowadzenia jest tak naprawdę tylko posiadanie sprzętu z dostępem do internetu. Takie przeniesienie księgowości do bardziej wirtualnej rzeczywistości umożliwia zaoszczędzenie cennego czasu, skupiając główne siły i uwagę na bardziej produktywnych zadaniach.

rzetelna księgowość dla prawników

Poznaj jakie opcje daje biuro rachunkowe IFIRMA.

Księgowość dla prawników, adwokatów oraz kancelarii

Praca osób wykonujących wszelkiego rodzaju zawody prawnicze, jak na przykład prawnicy, adwokaci czy radcy prawni, niesie za sobą wiele wyzwań, których pokonywanie wymaga znacznego zaangażowania oraz wykazania się specjalistyczną wiedzą. Jednocześnie każda kancelaria powinna maksymalizować poziom zaufania do oferowanych usług pośród swoich klientów, dążąc do zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa.

Jako, że finanse oraz rachunkowość stanowią niezwykle istotne aspekty dla każdego biznesu, ta pożądana stabilność kancelarii oraz specjalistów dostarczających usługi prawne w dużej mierze zależy od samego sposobu prowadzenia tych obszarów.

Dlatego też, w celu zapewnienia pełnego zaangażowania w świadczenie profesjonalnej opieki prawnej, zajmujące się tym osoby coraz częściej decydują się na powierzenie swojej księgowości doświadczonym ekspertom. Popularnym rozwiązaniem staje się korzystanie ze rozmaitych zalet biur rachunkowych online. Wybór takiej opcji usprawnia procesy księgowania, jak i fakturowania, dodatkowo ułatwiając rozwój całej kancelarii, której pracownicy mogą pracować jeszcze efektywniej.

Księgowość prowadzona dla tego sektora pod wieloma względami różni się od form rozliczania innych typów działalności. Kwestie dynamicznych zmian i uaktualnień w zakresie prawa finansowego czy podatkowego istotnie kształtują wymagane rozwiązania księgowo-rachunkowe, którym lepiej sprostają odpowiednio wykwalifikowane biura rachunkowe online często zajmujące się dodatkowo świadczeniem doradztwa podatkowego.

prawnik

Branża prawnicza – jaka forma opodatkowania?

Jedną z najistotniejszych kwestii, jest fakt, że wszelkie usług prawne wymagają opodatkowania 23% stawką podatku VAT. Dlatego też przy ustalaniu samej ceny za usługi prawnicze czy konsultingowe należy doliczyć do nich podatek VAT. Dodatkowo w sytuacji, gdy radca prawny świadczy usługi prawne oparte na reprezentacji klienta przed sądem z urzędu, ma on obowiązek wystawienia faktury.

Jednocześnie adwokaci czy prawnicy nie mogą korzystać ze zwolnień podmiotowych oraz przedmiotowych czy opodatkowania na zasadzie karty podatkowej lub ryczałtu. Osoby trudniące się zawodami prawnymi mają natomiast prawo rozliczać się według skali podatkowej lub w formie podatku liniowego. Wybór metody odbywa się zależnie od tego, która z nich jest bardziej korzystna, składając odpowiedni wniosek do urzędu skarbowego.

prawnicy - forma opodatkowania

Koszty w branży prawnej

Skupiając się na zagadnieniu ewidencji kosztów, warto zaznaczyć, że prawnicy mają prawo rozliczać koszty związane z założeniem działalności gospodarczej jeszcze przed jej faktycznym założeniem. Jednak takie działanie jest możliwe wyłącznie, gdy dany wydatek nie został poniesiony dalej niż 6 miesięcy wcześniej. Dodatkowo w kosztach uzyskania przychodów mogą być również odpowiednio ujmowane koszty poniesione na aplikację prawniczą. Nie dotyczy to jednak sytuacji ich poniesienia jeszcze przed rozpoczęciem działalności.

Rozwiń
 

Księgowość online – ifirma.pl

Szukasz wirtualnych rozwiązań, które usprawnią pracę i rozwój Twojego biznesu? Ifirma.pl to nie tylko biuro rachunkowe online, ale również świetnie wyspecjalizowany zespół pomagający biznesom z różnych sektorów zaoszczędzić cenny czas, dostarczając wysokiej jakości usług rachunkowo-księgowych. Łatwy dostęp do dokumentacji księgowej, raportów i sprawozdań, zwiększone bezpieczeństwo oraz wiarygodność, mobilność oraz stałe wsparcie ekspertów – to wszystko zyskasz, korzystając z naszych usług

IFIRMA a branża prawnicza

Specyfika zawodów prawniczych sprawia, że osoby pracujące w tym sektorze wymagają odpowiednio dopasowanego wsparcia księgowego. Rozumiemy to i przychodzimy z ofertą specjalnie dla Ciebie.

Nasz zespół księgowych gwarantuje indywidualne podejście do klienta, zapewniając rzetelne i profesjonalne podejście do każdej sprawy. Wieloletnie doświadczenie stało się gwarantem zapewnienia najwyższej jakości współpracy, wyróżniającej się mocno satysfakcjonującym poziomem bezpieczeństwa. Z naszym biurem rachunkowym oszczędzisz czas, zredukujesz listę obowiązków, a także zoptymalizujesz własne koszty, co z pewnością pozytywnie wpłynie na przyszły rozwój całego biznesu.

księgowość prosta w obsłudze

Wybierz nasze usługi i zyskaj:

 
  • profesjonalną współpracę z wyszkolonym księgowym

  • stałe wsparcie ze strony naszych specjalistów

  • usprawnienie procesu dostarczania dokumentów

  • system do prowadzenia własnej księgowości online

  • najwyższe standardy bezpieczeństwa

  • całodobowy wgląd do wszystkich dokumentów

 

Korzystanie z internetowej księgowości daje szansę na rzetelne wypełnianie finansowych obowiązków przy jednoczesnym usprawnieniu pozostałych procesów, których realizacja jest niezbędna do prowadzenia firmy.

Wszelkie usług prawne wymagają opodatkowania 23% stawką podatku VAT. Dlatego też przy ustalaniu samej ceny za usługi prawnicze czy konsultingowe należy doliczyć do nich podatek VAT.

Prawnicy mogą rozliczać koszty związane z założeniem działalności gospodarczej jeszcze przed jej faktycznym założeniem. Jednak takie działanie jest możliwe wyłącznie, gdy dany wydatek nie został poniesiony dalej niż 6 miesięcy wcześniej.

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce