Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

W kwietniu przeprowadziliśmy ankietę, w której pytaliśmy polskich przedsiębiorców o aktualny stan ich firm w związku z COVID-19. Przedstawiamy Wam wyniki tego badania.

W kwietniu przeprowadziliśmy ankietę, w której pytaliśmy polskich przedsiębiorców o aktualny stan ich firm w związku s COVID-19. Przedstawiamy Wam wyniki tego badania.

 
POBIERZ RAPORT
 

W raporcie możecie przeczytać o tym, jak mikro i mali przedsiębiorcy radzą sobie w ostatnich miesiącach, jakie nastroje panują w poszczególnych branżach i dowiedz się, czy pomoc, którą zaproponował rząd rzeczywiście pomoże im przetrwać ten trudny czas.

O opinie poprosiliśmy 1991 losowo wybranych przedsiębiorców. Dane deklaratywne uzupełniliśmy o wewnętrzną analizę ilości operacji w serwisie, związanych z aktywnością księgową klientów ifirma.pl. Analiza nie dotyczyła treści dokumentów.

Główne wnioski z raportu

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Pytaliśmy też o inne aspekty prowadzenia firmy w dobie koronawirusa.

Czy Twoja firma przeszła w tryb pracy zdalnej?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

O ile mniej tankujemy?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Czy korzystasz ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Jak oceniasz obecną pomoc rządu w walce z gospodarczymi skutkami COVID-19?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Z przeprowadzonego badania wyłania się ponury obraz małych i średnich firm w Polsce. Nastroje spowodowane COVID-19 nie napawają optymizmem naszych przedsiębiorców. Prawie wszyscy borykają się z problemami związanymi np. ze spadkiem zamówień czy utratą kontrahentów. To z kolei nie wpływa dobrze na postrzeganie przyszłości i nastroje w branżach. Zdecydowana większość firm deklaruje spadek zysków na koniec roku, choć trzeba zaznaczyć, że są tu wyjątki, np. branża IT.

Wszystkie z badanych przez branż, zostały dotknięte gospodarczymi skutkami koronawirusa.

Jeśli masz pytania dotyczące raporty, pisz śmiało na: eksperci@ifirma.pl.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.