Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

W kwietniu przeprowadziliśmy ankietę, w której pytaliśmy polskich przedsiębiorców o aktualny stan ich firm w związku z COVID-19. Przedstawiamy Wam wyniki tego badania.

W kwietniu przeprowadziliśmy ankietę, w której pytaliśmy polskich przedsiębiorców o aktualny stan ich firm w związku s COVID-19. Przedstawiamy Wam wyniki tego badania.

 
POBIERZ RAPORT
 

W raporcie możecie przeczytać o tym, jak mikro i mali przedsiębiorcy radzą sobie w ostatnich miesiącach, jakie nastroje panują w poszczególnych branżach i dowiedz się, czy pomoc, którą zaproponował rząd rzeczywiście pomoże im przetrwać ten trudny czas.

O opinie poprosiliśmy 1991 losowo wybranych przedsiębiorców. Dane deklaratywne uzupełniliśmy o wewnętrzną analizę ilości operacji w serwisie, związanych z aktywnością księgową klientów ifirma.pl. Analiza nie dotyczyła treści dokumentów.

Główne wnioski z raportu

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Pytaliśmy też o inne aspekty prowadzenia firmy w dobie koronawirusa.

Czy Twoja firma przeszła w tryb pracy zdalnej?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

O ile mniej tankujemy?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Czy korzystasz ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Jak oceniasz obecną pomoc rządu w walce z gospodarczymi skutkami COVID-19?

Jak koronawirus wpływa na kondycję polskich firm? RAPORT

Z przeprowadzonego badania wyłania się ponury obraz małych i średnich firm w Polsce. Nastroje spowodowane COVID-19 nie napawają optymizmem naszych przedsiębiorców. Prawie wszyscy borykają się z problemami związanymi np. ze spadkiem zamówień czy utratą kontrahentów. To z kolei nie wpływa dobrze na postrzeganie przyszłości i nastroje w branżach. Zdecydowana większość firm deklaruje spadek zysków na koniec roku, choć trzeba zaznaczyć, że są tu wyjątki, np. branża IT.

Wszystkie z badanych przez branż, zostały dotknięte gospodarczymi skutkami koronawirusa.

Jeśli masz pytania dotyczące raporty, pisz śmiało na: eksperci@ifirma.pl.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.