Powrót

5 programów do budowania aplikacji bez kodowania

budowanie aplikacji bez kodowania

Obecnie nie trzeba mieć umiejętności kodowania, aby stworzyć własną aplikację mobilną. Niezależnie, czy programu będziesz używał jedynie wewnętrznie w swojej firmie, czy chcesz zarobić na jego sprzedaży, zatrudnienie programisty, dzięki rozwojowi narzędzi, nie jest już koniecznością. Omówmy więc 5 rozwiązań, które pozwolą Ci zbudować aplikację bez kodowania.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Co musisz wiedzieć o budowaniu aplikacji bez kodowania?

Platformy, które pozwalają stworzyć aplikację bez znajomości kodowania, działają zazwyczaj na zasadzie „kliknij i wybierz” lub „przeciągnij i upuść”. Tym sposobem twórca nie musi znać języków programowania, takich jak Python, JavaSript, czy C++. Mimo to tworzenie aplikacji, nie mając w tym doświadczenia, może być problematyczne, stąd wiele kreatorów przygotowało łatwe do modyfikacji szablony i samouczki.

Jak każde rozwiązanie, również platformy aplikacji bez kodu mają pewne ograniczenia. Tworzone w ten sposób projekty będą mniej elastyczne i funkcjonalne, niż te stworzone przez doświadczonego programistę. Prawdopodobnie oczekując niestandardowych rozwiązań w swojej aplikacji, będziesz musiał zdecydować się na pomoc specjalisty.

Kto więc korzysta z kreatorów aplikacji? Może się zdziwisz, ale nie tylko amatorzy dostrzegli potencjał tego rozwiązania. Również zawodowi programiści korzystają z takich rozwiązań, ponieważ tworzenie aplikacji bez kodu jest znacznie szybsze i tańsze. Poza nimi, kreatorów aplikacji mogą używać właściciele małych firm, np. lokalni restauratorzy, którzy potrzebują własnej aplikacji, aby zapewnić klientom mobilne menu, czy możliwość zamawiania online. Również niektóre szkoły, czy przedsiębiorstwa mogą potrzebować wewnętrznych programów dla swoich pracowników.

Korzyści z budowania aplikacji bez kodowania

 • mniejsze koszta, niż przy tradycyjnym programowaniu,
 • samodzielna praca, niewymagająca zatrudnienia programistów, ani firmy zewnętrznej,
 • łatwe modyfikacje pozwalające wprowadzać potrzebne zmiany i aktualizacje,
 • szybkie stworzenie produktu bez wiedzy technicznej.

5 programów do budowania aplikacji bez kodowania

W tym miejscu zebraliśmy 5 narzędzi, które pozwolą Ci stworzyć aplikacje bez kodowania. Pamiętaj jednak, że branża ta cały czas się rozwija i oferuje coraz to nowsze rozwiązania.

Adalo

Adalo to platforma technologiczna bez kodu, która pozwala użytkownikom stworzyć własną aplikację bez posiadania doświadczenia programistycznego. Użytkownik może stworzyć interfejs swojego produktu za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść”. Do wyboru jest wiele komponentów zawierających listy, formularze, paski i ikony nawigacyjne, wykresy, przyciski i wiele więcej. W kolejnym kroku można skonfigurować akcje dynamiczne, takie jak logowanie, czy automatyczne powiadomienia push. Twórca może również tworzyć bazy danych i zarządzać danymi użytkowników.

Według cennika podanego na stronie internetowej, dostępnych jest pięć planów subskrypcyjnych:

 • Free 0$ / miesięcznie
 • Starter 45$ / miesięcznie
 • Professional 65$ / miesięcznie
 • Team 200$ / miesięcznie
 • Business 250 $ / miesięcznie

Wybierając rozliczenie roczne, twórca może otrzymać 20% zniżki.

Flutterflow

Dwóch byłych pracowników Google postanowiło stworzyć platformę pozwalającą użytkownikom tworzyć aplikacje mobilne bez znajomości kodowania. W ten sposób udostępnili serwis Flutterflow z łatwym w obsłudze interfejsem typu „przeciągnij i upuść”.

Twórcy otrzymują dostęp do wielu podstawowych i zaawansowanych funkcji, takich jak: ponad 90 szablonów ekranów i 80 gotowych komponentów (listy, profile użytkowników, itp.), animacje widżetów, powiadomienia push, szablon czatu, współpraca zespołowa (udostępnianie linków, zarządzanie uprawnieniami, itp.), eksport kodu działającego na iOS, Android, Web i Desktop oraz zaawansowane integrancie z GitHub, Firebase, Google Maps i nie tylko.

Według podanego cennika istnieją cztery plany subskrypcyjne:

 • Free 0$ / miesięcznie
 • Standard 30$ / miesięcznie
 • Pro 70$ / miesięcznie
 • Teams 70$ / miesięcznie

Ceny te mogą się różnić w zależności od sposobu płatności (subskrypcja miesięczna lub roczna) oraz od obowiązującej obecnie promocji.

Draftbit

Platforma Draftbit pozwala budować nie tylko aplikacje mobilne, ale również własny kod źródłowy. Cały projekt bazuje więc na językach typu open-source. Twórca może skorzystać z dostępnych komponentów i szablonów, jednak możliwe jest również wprowadzenie niestandardowego kodu, który pozwoli na większą modyfikację i personalizację produktu.

W przeciwieństwie do poprzednich narzędzi, Draftbit nie posiada darmowej wersji. Cennik jest natomiast podzielony na ceny związane z korzystaniem z platformy (Individual 79$ / miesięcznie, Team 249$ / miesięcznie i Enterprise 995$ / miesięcznie) oraz z pomocą eksperta (Bronze 500$ / miesięcznie, Silver 3,5K $ / miesięcznie, Gold 7K $ / miesięcznie i 12K $ / miesięcznie).

AppGyver

„You will never go back to coding. Seriously.” – takie hasło widnieje na stronie głównej serwisu AppGyver, który umożliwia tworzenie wysokiej jakości aplikacji różnych formatów, zarówno na urządzenia mobilne, przeglądarki, komputery stacjonarne i inne.

Twórca ma do dyspozycji interfejs typu „przeciągnij i upuść”. Platforma udostępnia szeroki wachlarz komponentów i motywów oraz pozwala na integracje interfejsów API w kilka minut.

Zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie, niektóre usługi w ramach pakietu „Fremium Services” są świadczone bezpłatnie, natomiast za dodatkowe zasoby i/lub usługi należy zapłacić („Premium Services”). Warto również zapoznać się z licencją, która została opisana w punktach 5 i 6 wspomnianego regulaminu.

Wappler

Wappler to kolejna platforma, która pozwala w łatwy i szybki sposób tworzyć i publikować aplikacje mobilne. Aplikacja App Connect to framework fornt-end, w pełni zintegrowany z Wappler. Składa się z panelu układu wizualnego, biblioteki komponentów oraz powiązań danych, a to wszystko udostępnia przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs.

Cena abonamentu różni się w zależności od sposobu rozliczenia (miesięczne lub roczne), wyboru pomiędzy Wappler Basic i Wappler Pro oraz jednego z czterech dostępnych planów:

 • Educational – 19 euro / miesięcznie (Basic) – 29 euro / miesięcznie (Pro)
 • Individuals – 29 euro / miesięcznie (Basic) – 49 euro / miesięcznie (Pro)
 • Business – 49 euro / miesięcznie (Basic) – 79 euro / miesięcznie (Pro)
 • Enterprise – 69 euro / miesięcznie (Basic) – 109 euro / miesięcznie (Pro)

Podsumowanie

Tworzenie aplikacji bez kodowania staje się coraz popularniejsze nie tylko wśród amatorów, ale również wśród programistów, którzy mogą w ten sposób zaoszczędzić swój czas. Rozwój ten branży sprawia, że programy są wciąż ulepszane i rozwijane. Warto więc przed wyborem narzędzia dla siebie zapoznać się z kilkoma propozycjami.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - księgowość

Księgowość