Blog ifirma.pl

Auto z kratką – zmiany w ustawie o podatku VAT

|
|
1 minut czytania
Ministerstwo Finansów czeka na pozwolenie ze strony Unii Europejskiej na wprowadzenie modyfikacji w ustawie o podatku od towarów i usług.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Ministerstwo Finansów czeka na pozwolenie ze strony Unii Europejskiej na wprowadzenie modyfikacji w ustawie o podatku od towarów i usług. W połowie roku mają zmienić się przepisy ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie odliczania podatku od zakupu samochodów i paliwa do nich. Taka data wejścia w życie nowelizacji będzie realna, jeśli na nowe regulacje VAT wyrazi zgodę Unia Europejska. Podatnicy, którzy kupią auto z kratką do czerwca 2010 r., odliczą VAT od tego zakupu i paliwa do niego.

Zmiany w ustawie o podatku VAT

Nowelizacja ustawy VAT zamierza zrównać uprawnienia samochodów osobowych i aut z kratką, w ten sposób, że do 2012 roku nie miałyby one prawa do odliczania VAT zawartego w paliwie. Czyli zasady odliczania podatku dla aut z kratką mają być takie same jak dla samochodów osobowych. Od zakupu auta VAT ma być odliczany tylko w pewnej części procentowej. Z kolei od paliwa podatek nie będzie mógł być odliczony w ogóle aż do 2012 roku. Dodatkowo czerwcowa nowelizacja ma przewidywać aby od przyszłego roku lekarze i prawnicy musieli stosować kasy fiskalne. Z kolei podatnicy zajmujący się działami produkcji rolnej będą musieli odejść od opodatkowania uzależnionego od wielkości produkcji na rzecz opodatkowania faktycznie uzyskiwanych ze swojej działalności zarobków.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie