Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do świąt

zasiłek opiekuńczy do świąt

Masz dzieci do lat 8 lub dziecko niepełnosprawne? Sprawdź do kiedy możesz otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Nie tak dawno pisaliśmy o dodatkowych obostrzeniach podjętych przez rząd z uwagi na drastyczny wzrost zachorowań na COVID-19. Nastąpił powrót do nauczania zdalnego, pozamykano szkoły, przedszkola i niektórzy rodzice znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Rozporządzenie w sprawie dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego obowiązywało do 29 listopada 2020 r., ale mamy już nowe przepisy.

Nowe Rozporządzenie w sprawie wypłaty zasiłków opiekuńczych

Dnia 27 listopada 2020 r. zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw pod poz. 2108 Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego z powodu COVID-19. W Rozporządzeniu wskazano, że wszystkim osobom uprawnionym przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy jednak nie dłużej niż do dnia 24 grudnia 2020 r.

Kolejny dodatkowy zasiłek opiekuńczy obowiązuje od 30 listopada 2020 r. do 24 grudnia 2020 r.
 

Kto otrzyma dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Otóż taki zasiłek będzie przyznawany na warunkach dotychczasowych na dzieci do 8 roku życia i dzieci niepełnosprawne. Szczegółowe warunki uzyskania dodatkowego zasiłku zostały opisane tutaj.

Pamiętajmy, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie jest wliczany do limitu zasiłków przyznawanych na zasadach ogólnych w ilości 60 dni w roku kalendarzowym. W jaki sposób można złożyć oświadczenie i na jakim druku do płatnika składek ZUS lub osobiście w przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej można się dowiedzieć więcej tutaj. Nie należy zapominać, że w pewnych okolicznościach dodatkowy zasiłek nie przysługuje.

Wykonywanie pracy podczas kwarantanny – przeczytaj.
 
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość