Blog ifirma.pl

Dni wolne od pracy 2020 – jak wypadają święta i długie weekendy?

|
|
4 minut czytania
2020 rok szykuje dla nas o 3 dni mniej wolnego niż rok 2019, przez co możemy liczyć na maksymalnie 137 dni wolnego. Nadchodzący rok nie będzie jednak obfitował w długie weekendy, gdyż aż 6 dni ustawowo wolnych od pracy wypada w weekend.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

2020 rok szykuje dla nas o 3 dni mniej wolnego niż rok 2019, przez co możemy liczyć na maksymalnie 137 dni wolnego. Nadchodzący rok nie będzie jednak obfitował w długie weekendy, gdyż aż 6 dni ustawowo wolnych od pracy wypada w weekend. Jak rozplanować dni wolne od pracy w 2020 roku, aby porządnie wypocząć? Sprawdźmy!

Ustawowo dni wolne od pracy 2020:

 • Nowy Rok (1 stycznia) – środa
 • Święto Trzech Króli (6 stycznia) – poniedziałek
 • Niedziela Wielkanocna (12 kwietnia) – niedziela
 • Poniedziałek Wielkanocny (13 kwietnia) – poniedziałek
 • Święto Pracy (1 maja) – piątek
 • Święto Konstytucji 3 maja (3 maja) – niedziela
 • Zielone Świątki (31 maja) – niedziela
 • Boże Ciało (11 czerwca) – czwartek
 • Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) – sobota
 • Wszystkich Świętych (1 listopada) – niedziela
 • Święto Niepodległości (11 listopada) – środa
 • Boże Narodzenie (25 grudnia i 26 grudnia) – piątek i sobota

W przyszłym roku, 104 dni to weekendy, a 7 dni wypada w święta. Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje również 20 lub 26 dni urlopu.

Jak zaplanować długi weekend w 2020 roku?

Pierwszy długi weekend możemy sobie zaplanować już na samym początku roku. Nowy Rok wypada w środę, a Święto Trzech Króli w poniedziałek 6 stycznia. Biorąc dwa dni urlopu (2 i 3 stycznia), możemy skorzystać aż z 6 dni wolnego od pracy. Warto skorzystać z tej okazji, ponieważ reszta 2020 r. nie będzie nas rozpieszczać długimi weekendami. Jednak nawet nie biorąc urlopu będziemy mieli 3-dniowy weekend.

Dopiero kwiecień, jak co roku, przyniesie nam kolejną szansę na dłuższy odpoczynek. Podczas Świąt Wielkanocnych możemy skorzystać z 3 dni wolnego od pracy, gdyż Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny wypadają 12-13 kwietnia.

Dni wolne od pracy – majówka

11 czerwca 2020 r. wypada Boże Ciało, jak co roku – w czwartek. Biorąc jeden dzień urlopu w piątek (12 czerwca), będziemy mogli cieszyć się 4-dniowym odpoczynkiem od pracy.

Dni wolne od pracy w okresie świąt

Kolejna szansa na dłuższy weekend pojawi się podczas Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, mimo wszystko nie wypadają one zbyt atrakcyjnie. Boże Narodzenie wypada w piątek (25 grudnia), więc Święta w 2020 r. gwarantują nam jedynie 3 dni wolnego, wliczając w to weekend.

Pozostałe dni wolne

W lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku nie mamy ani jednego dodatkowego dnia wolnego, ponieważ jedyne święto w tym czasie, czyli Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny wypada w sobotę (15 sierpnia). Za 15 sierpnia przysługuje nam jednak inny dzień wolny.

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, gdy święto wypada w dzień ustawowo wolny od pracy, przysługuje nam za nie inny wolny dzień.

Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada wypada właśnie w niedzielę, dlatego nie ma możliwości na kilka dni relaksu. W tym samym miesiącu, również Święto Niepodległości nie gwarantuje nam dłuższego weekendu, gdyż wypada w środę (11 listopada). Jedynie wykorzystanie dni urlopowych daje nam szansę na dłuższy odpoczynek, w innym wypadku, musimy zadowolić się tylko jednym dniem laby w środku tygodnia. Do świąt, które wypadają w niedzielę zaliczamy również Zielone Świątki, które w nadchodzącym roku wypadają 31 maja.

Rok 2020 nie będzie nas rozpieszczał okazjami na dłuższy odpoczynek, dlatego warto odpowiednio wcześnie zaplanować sobie urlop i skorzystać z tych niewielu szans na dni wolne od pracy, które nam oferuje.

▲ wróć na początek
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce