Ministerstwo Finansów stawia wyzwania programistom

Jeśli masz smykałkę do programowania, resort finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową mają dla Ciebie zdanie. Swoją propozycję przedstawiły na HackYeah – największym maratonie informatycznym w Polsce. Dwa zadania Oba urzędy stawiają wyzwanie w ramach GovTech Polska. Program „obywatelskiej burzy mózgów” stawia sobie za cel „wspólnie rozwiązywać istotne społecznie wyzwania, poprawić warunki życia obywateli czy […]

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Jeśli masz smykałkę do programowania, resort finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową mają dla Ciebie zdanie. Swoją propozycję przedstawiły na HackYeah – największym maratonie informatycznym w Polsce.

Dwa zadania

Oba urzędy stawiają wyzwanie w ramach GovTech Polska. Program „obywatelskiej burzy mózgów” stawia sobie za cel „wspólnie rozwiązywać istotne społecznie wyzwania, poprawić warunki życia obywateli czy efektywność działania sfery publicznej” (źródło: govtech.gov.pl). A w zasadzie, chce owe cele osiągnąć „rękoma” chętnych do współpracy, którzy orientują się w owoczesnych rozwiązaniach informatycznych i technologicznych.

A zadania stawiają ambitne. Chodzi o stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością, natomiast drugim wyzwaniem jest zaprojektowanie e-platformy do szkolenia pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

Dlaczego akurat takie zadania?

Stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością jest motywowane ogromem nielegalnych akcji w internecie. Mają one postać aukcji, ogłoszeń oraz stron oferujących nielegalne towary (np. papierosy i alkohol). Na samo ich odnalezienie należy poświęcić mnóstwo czasu, a użycie ogólnodostępnych narzędzi często okazuje się niewystarczające.

Kto może wziąć udział?

Regulamin konkursu podaje, że jego uczestnikami mogą być: osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Termin składania wniosków mija 28 października 2019 r. o godzinie 10.00. Konkurs podzielono na II etapy, za które oczywiście przewidziano nagrody. Oprócz negocjowalnego zamówienia publicznego uczestnicy mogą liczyć na 22 000 zł za zajęcie I miejsca.

Więcej informacji o konkursie.

Podziel się z innymi

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce