Nowe rozporządzenie w sprawie elektronicznej wysyłki ZUS

Wysyłasz dokumenty rozliczeniowe do ZUS? Zapoznaj się z nowym rozporządzeniem w sprawie elektronicznej wysyłki do ZUS.

Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Obecnie każdy przedsiębiorca ma obowiązek comiesięcznego przekazywania dokumentów do ZUS, bez względu na to czy zatrudnia pracowników, czy prowadzi działalność jednoosobowo. W dzisiejszym artykule napiszemy kilka słów na temat projektu nowego rozporządzenia w sprawie elektronicznej wysyłki do ZUS.

Nowe rozporządzenie w sprawie elektronicznej wysyłki do ZUS

Zmiana ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która zaczęła obowiązywać od 18 września 2021 roku wymusiła wydanie nowego rozporządzenia w sprawie wymagań, jakie muszą spełnić płatnicy składek przekazujący dokumenty ubezpieczeniowe w formie dokumentu elektronicznego poprzez transmisję danych. Jak można przeczytać w uzasadnieniu do projektu w nowym rozporządzeniu zostały powielone wszystkie dotychczasowe przepisy. Jedyna zmiana polega na dodaniu możliwości składania dokumentów za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego przez ZUS poza możliwością składania dokumentów ubezpieczeniowych za pomocą oprogramowania interfejsowego.

Projekt rozporządzenia został opublikowany dnia 10 marca 2022 roku, musi wejść w życie najpóźniej od 19 września 2022 roku, ponieważ zgodnie z ustawą stare rozporządzenie może obowiązywać jedynie do 18 września. Projekt nie zawiera przepisów przejściowych i nie będzie miał wpływu na sektor małych i średnich przedsiębiorców.

Podziel się z innymi

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce