Biuro Rachunkowe

od 89 zł miesięcznie

 • Obsługa JPK – bez dopłat.
 • Pełna odpowiedzialność za dokumentację.
 • Wygodne dostarczanie dokumentów.

ZLEĆ SWOJĄ KSIĘGOWOŚĆ

Porównaj ceny

Czy deklaracja VAT-7 może zostać wysłana przez ePUAP?

Przez platformę ePUAP nie można wysłać do urzędu skarbowego deklaracji VAT-7.

 • Urzędy skarbowe nie udostępniły e-usługi, związanej z wypełnianiem i wysyłaniem deklaracji VAT-7 przez ePUAP – patrz ekran poniżej.
 • Deklarację VAT-7 można składać bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych. Możliwość taką daje łatwy w obsłudze serwis IFIRMA – ifirma.pl.
 • Deklarację VAT-7 można również wysłać, korzystając bezpośrednio z aplikacji e-Deklaracje Desktop, udostępnionej i rozwijanej przez Ministerstwo Finansów.

Aktualne formularze VAT-7 do pobrania w formacie PDF są dostępne na stronach Ministerstwa Finansów: http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/formularze-do-druku/vat (do wypełnienia w wersji papierowej).

Dodatkowo, od 15 marca 2017 r. profilem zaufanym ePUAP mogą być podpisywane składane przy użyciu formularzy online z Portalu Podatkowego: PIT-WZ (wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy), PIT-OP (oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego) i zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38.


Autor: Mariusz Łoś – ifirma.pl


UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

W ifirma.pl
pełna obsługaJPK

Nowy rok, nowe obowiązki dla przedsiębiorców.

Poznaj zmiany podatkowe w 2018 r.:

Nie czekaj na ostatnią chwilę.

przeczytaj nasz poradnik


 • Marcin Morawski

  I tu wychodzi myślenie ludzi. Plik JPK złożysz przy pomocy epuap. a deklaracje vat tylko podpisem elektronicznym za który trzeba płacić. A kto odda mi za to pieniądze ? Czy ludzie tworzący nowe standardy uważają, że za ich pomysły ja chce płacić? Chciałbym poznać tych “inteliegentów”.
  To oni to wymyślili wiec powinni mi dać szanse bezpłatnie składać deklaracje skoro to oni ich chcą. Brak szacunku do ludzi standardem tego kraju jest.


Sprawdź ofertę,
którą mamy dla Ciebie

Biuro Rachunkowe

89zł/mc

ZAREJESTRUJ SIĘ