10 darmowych elementów graficznych do tworzenia infografik

Za pomocą infografiki możemy przedstawić raporty, publikacje, zestawienia, analizy oraz inne nudne informacje w sposób bardziej przyswajalny dla odbiorcy, a następnie wykorzystać ją w prezentacji lub na stronie internetowej.

Stworzenie dobrej prezentacji infograficznej to nie lada wyzwanie oraz wysiłek, szczególnie wtedy, gdy nie mamy pojęcia jak się do tego procesu twórczego zabrać. Mamy w zasadzie dwie opcje. Pierwsza z nich to zlecenie wykonania infografiki freelancerowi, druga opcja to wykonanie infografiki za darmo przez nas samych. Przy odrobinie pracy, kreatywności i znajomości edytora wektorów najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie infografiki na własną rękę. Zadanie projektowania wcale nie jest takie trudne, gdy tworzymy infografikę z gotowych elementów.

W dzisiejszym wpisie przedstawiamy 10 darmowych zestawów elementów graficznych, z których stworzycie swoją infografikę. W zasobach znajdują się takie elementy jak mapy, ikony, diagramy czy różnego rodzaju wykresy.

Wszystkie pliki są w formatach SVG, EPS, PDF, dzięki czemu za pomocą edytora wektorów możecie zmienić z łatwością kolor i kształt poszczególnych elementów bez utraty ich jakości.

 

1. Elementy infografiki – finansowe

ifirma.pl program do księgowania - infografika1
Zestaw darmowych elementów graficznych do przygotowania prezentacji o tematyce finansowej. Paczka wektorowych elementów finansowych pomoże wam w zademonstrowaniu np. obrotów firmy czy eksportu towarów na rynki zagraniczne.

Pobierz: LINK

 

2. Płaskie elementy infografiki

ifirma.pl program do księgowania - infografika2

Jeżeli chcecie stworzyć infografikę w płaskim stylu, to elementy z tego zestawu z pewnością wam się przydadzą. Paczka zawiera najpotrzebniejsze elementy, takie jak punktowa mapa świata, ikony urządzeń, proste wykresy słupkowe i kolumnowe.

Pobierz: LINK

 

3. Elementy infografiki – uniwersalne

ifirma.pl program do księgowania - infografika3

Ten zestaw zawiera elementy, które nadają się do utworzenia prostych i nieskomplikowanych prezentacji. Paczka zawiera standardowe elementy do wykorzystania w tworzeniu infografiki. Idealnie nadaje się na przykład do przedstawiania lub porównywania liczby klientów.

Pobierz: LINK

 

4. Elementy infografiki – przemysł

ifirma.pl program do księgowania - infografika4

Szablony elementów infografiki związanych z przemysłem. Plik wektorowy zawiera standardowe elementy, takie jak mapa świata wraz z wyizolowanymi terytoriami państw, wykresy słupkowe, liniowe oraz kołowe, wykres populacji, ikonki.

Pobierz: LINK

 

5. Elementy infografiki – uniwersalne

ifirma.pl program do księgowania - infografika5

Kolejny zestaw z uniwersalnymi elementami do tworzenia infografik. Bardzo schludnie wykonane elementy nadadzą infografice bardzo profesjonalny wygląd.

Pobierz: LINK

 

6. Elementy infografiki – uniwersalne

ifirma.pl program do księgowania - infografika6

Całkiem duży i zarazem darmowy zestaw infograficznych elementów. Dobrze sprawdza się przy tworzeniu prostych i standardowych prezentacji infograficznych.

Pobierz: LINK

 

7. Elementy infografiki – państwa

ifirma.pl program do księgowania - infografika7

Paczka elementów infograficznych, z których możemy zbudować prezentację dotyczącą relacji między państwami. Zestaw zawiera elementy takie jak mapa świata, flagi państw, diagramy, proste wykresy kołowe i słupkowe.

Pobierz: LINK

 

8. Elementy infografiki – uniwersalne

ifirma.pl program do księgowania - infografika8

Zielony zestaw elementów infografiki w popularnych wektorowych formatach: SVG, EPS oraz PDF. Paczka przyda się przy tworzeniu prostych, nieskomplikowanych prezentacji.

Pobierz: LINK

 

9. Infografika piramida

ifirma.pl program do księgowania - infografika91

Fajny element graficzny w kształcie piramidy z poziomami, idealnie nada się do zademonstrowania poziomów lub etapów jakiegoś procesu.

Pobierz: LINK

 

10. Wykresy kołowe

ifirma.pl program do księgowania - infografika10

Wykresy kołowe są ważną cześcią infografiki. W tej paczce znajdziemy bardzo duży zbiór różnych wykresów kołowych – z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Pobierz: LINK

 

Software

Do otworzenia i edytowania plików użyjemy dowolnego edytora grafiki wektorowej, np. Adobe Illustrator, lub też darmowych programów takich jak Inkscape, OpenOffice Draw czy Skencil. Osobiście polecam program Inkscape. Nie tylko dlatego, że jest darmowy, ale także dlatego, że program jest naprawdę prosty w obsłudze i można go zainstalować na każdym popularnym systemie operacyjnym – Microsoft Windows, Linux i Mac OS. Ponadto Inkscape obsługuje wiele zaawansowanych funkcji SVG (markery, klony, alpha blending, itd.).

 

Tworzenie infografiki online

Internet oferuje nam wiele darmowych narzędzi pomocnych przy tworzeniu infografik. Wśród nich są także webowe programy do tworzenia infografik, takie jak piktochart, infogr.am, easel.ly czy vanngage.

Dzięki takim narzędziom online nie musimy instalować aplikacji na komputerze, aby stworzyć profesjonalnie wyglądającą infografikę. Wystarczy założyć darmowe konto w którymś z wymienionych wyżej serwisów, wybrać jeden z dostępnych szablonów, a następnie kliknąć w menu na dowolny element (diagram, tekst, mapę, obrazek lub video) i – na zasadzie drag & drop – przeciągnąć go na infografikę.

ifirma.pl program do księgowania - infografika themes
motywy dostępne na piktochart.com

Niektóre z programów (np. Infogram i Venngage) pozwalają na wgrywanie własnych elementów graficznych oraz multimedialnych. Możecie więc wykorzystać któryś z 10 darmowych zestawów elementów graficznych, które przedstawiliśmy wyżej, i stworzyć infografikę opartą o dany zestaw.

Narzędzia online pomimo swoich ogromnych zalet mają jednak także parę minusów – nie posiadają one tylu funkcji co programy instalowane na dysku oraz aby z nich korzystać musimy być podpięci do internetu.

 

Podsumowanie

To, jak będzie wyglądała wasza infografika i w jaki sposób będziecie ją tworzyć, zależy tylko i wyłącznie od was. Czynniki, które odpowiadają za sukces naszej infografiki to zawsze pomysł i wykonanie pracy. Powyższe zestawy darmowych grafik pomogą wam stworzyć coś naprawdę interesującego dla oka odbiorcy, bo nawet te nie za bardzo ciekawe informacje możemy przekazać w przyjemny i interesujący dla człowieka sposób. Miłego projektowania!

 

Bartłomiej Miszkiel

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2xDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x

30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOK