Jak zarabiać przez internet? Sposoby na zarabianie w internecie

Praca w domu przy komputerze i zarabianie przez internet to zarówno dobry pomysł na biznes, jak i na to jak zarobić dodatkowe pieniądze. Jakie są sposoby na zarabianie w internecie? Na czym można zarobić pieniądze? Jak tak naprawdę wygląda praca przez internet? Sprawdź.

Zarabianie przez internet

Sposobów na to, jak zarabiać w sieci nie brakuje. Możliwości jest wiele, większość z nich dotyczy jednak przede wszystkim prowadzenia własnej strony internetowej.

Zarabianie na stronie internetowej może polegać na:

 • sprzedawaniu własnego produktu (kurs video, kurs e-mailowy z poradami, e-booki, książki, zdjęcia, muzyka, oprogramowanie internetowe, aplikacje, wtyczki, strony internetowe itp.),
 • oferowaniu płatnych usług (np. doradztwo finansowe, coaching, wsparcie techniczne dla blogerów, tłumaczenia, copywriting itp.),
 • osiąganiu dochodów z praw autorskich i licencji,
 • zarabianiu na opłatach subskrypcyjnych lub członkowskich (np. pobieranie opłat za dostęp do dodatkowych treści, za bycie wpisanym na listę członkowską lub ekspercką itp.),
 • programach afiliacyjnych (zarabianie na reklamach, zamieszczanie bannerów i reflinków, reklamy w widgecie “Powiązane posty”, reklamy porównawcze),
 • sprzedawaniu przez tematyczny newsletter (własna baza e-mailingowa),
 • recenzowaniu produktów,
 • publikowaniu artykułów sponsorowanych,
 • płatnym testowaniu produktów,
 • współpracy z markami (np. promocja marek i produktów w social media i na blogu, reklamowanie ich na zdjęciach lub w newsletterze),
 • prowadzenie własnego sklepu internetowego.

Jak widać sposobów na to jak zarabiać w internecie jest sporo. Każde rozwiązanie – zarabianie na reklamach, sprzedawanie własnych produktów – ma swoje plusy i minusy. Warto dywersyfikować źródła przychodu. Nawet jeśli zamierza się zarabiać na oferowaniu własnych produktów, to warto zastanowić się, na czym jeszcze można zarobić pieniądze, i czy np. nie dołączyć dodatkowo do kilku programów partnerskich.

Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać, że samo założenie strony internetowej nie wystarczy, aby zacząć zarabianie pieniędzy. Aby blog był atrakcyjny dla reklamodawców musi mieć jakąś wartość: skupiać wokół siebie lojalnych czytelników, mieć określoną tematykę, być wiarygodny i wartościowy od strony merytorycznej. Zbudowanie tego wszystkiego wymaga cierpliwości i samozaparcia – zanim strona zacznie generować sprzedaż może minąć trochę czasu. Dlatego warto prowadzić stronę o takiej tematyce, która jest dla nas interesująca, inaczej łatwo się wypalić i zniechęcić do projektu.

Zarabianie na Facebooku, praca w domu

Innym sposobem, jak zarabiać online, jest praca przez internet – praca zdalna, czyli praca w domu przy komputerze, lub praca jako freelancer.

Są różne zawody, które umożliwiają zarabianie w domu. W ten sposób pracuje m.in. wielu programistów, księgowych, grafików, tłumaczy, korektorów, projektantów, sprzedawców, doradców, architektów, specjalistów SEO, marketingowców, dziennikarzy i copywriterów.

Zawód i stanowisko można też stworzyć sobie samemu, nawet jeśli nie ma go jeszcze na rynku. W tym celu warto śledzić trendy, zwłaszcza technologiczne. Przykładowo, jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o wykorzystywaniu wirtualnej rzeczywistości w kampaniach marketingowych, a dziś z usług VR korzysta wiele firm z branży nieruchomości, turystycznej i eventowej, także w Polsce (sprawdź: Skąd wziąć pomysł na biznes).

Coraz częściej mówi się też o monetyzowaniu samych mediów społecznościowych, czyli o tym jak zarabiać przez internet nie mając własnego bloga – wykorzystując do sprzedaży jedynie social media: na przykład Facebooka, Instagrama, Snapchata itd. Bycie influencerem i budowanie społeczności odbiorców nie musi skupiać się wokół prowadzenia strony internetowej, równie dobrze można zarabiać na fanpage’u lub jako specjalista od Snapchata.

Jak zarobić pieniądze?

Tak naprawdę nie ma przepisu na to, jak łatwo zarobić pieniądze w sieci. Istnieje wiele artykułów, które opisują różne sposoby na zarabianie pieniędzy w internecie, ale nie wszystkie z nich mówią o tym, że jest to proces, który wymaga dużo czasu i jeszcze więcej pracy.

Wiele osób zniechęca się, gdy po kilku miesiącach nie widzi efektów. W zarabianiu przez internet liczy się przede wszystkim wytrwałość i chęci – regularność dodawania treści, konsekwencja w działaniu, systematyczne budowanie relacji z odbiorcami, marka osobista.

Jeśli nie widzimy efektów działań, eksperymentujmy – sprawdźmy nowe wersje nagłówków, kolorystykę linków, układ treści. Jeśli zakładka “Współpraca” świeci pustkami, może warto samemu odezwać się do jakiejś marki i zaproponować jej współpracę? Ważny jest też kontekst i autentyczność. Istnieją małe szanse, że ktoś, kto wszedł na stronę z przepisami kulinarnymi, zdecyduje się na kliknięcie w link partnerski i kupienie profesjonalnego sprzętu rowerowego. Zamiast tego chętniej kupi blender, który zrecenzowaliśmy – zwłaszcza, jeśli w recenzji wspomnieliśmy zarówno o jego zaletach, jak i wadach.

Warto starać się o jakość, a nie o ilość. Zupełnie inaczej będzie konwertować link zamieszczony na blogu popularnego blogera, inaczej na początkującym blogu tematycznym, a jeszcze inaczej na specjalistycznym portalu odwiedzanym przez kilkadziesiąt osób w miesiącu. Każdy z nich może jednak okazać się bardzo wartościowy, w zależności od tego, jakie stawiamy sobie cele.

Popularne posty:

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.
BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Szukasz księgowości?
wybierz ifirma.pl

✅ dedykowana księgowa,


✅ program do faktur,


✅ gotowe rozliczenia i zero zmartwień.

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań