Powrót

Jaką drukarkę wybrać dla małej firmy?

Kupno drukarki do biura pozornie wydaje się być prostym zadaniem. Gdy jednak przychodzi co do czego, nie zawsze wiadomo, co wybrać – czy kupić droższą czy tańszą, laserową czy atramentową?

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Kupno drukarki do biura pozornie wydaje się być prostym zadaniem. Gdy jednak przychodzi co do czego, nie zawsze wiadomo, co wybrać – czy kupić droższą czy tańszą, laserową czy atramentową? Przede wszystkim przed zakupem drukarki warto zastanowić się nad tym, jak często i w jaki sposób będzie się z niej korzystać. Czy w biurze będzie się drukowało kilka dokumentów miesięcznie, a może kilkadziesiąt? Czy istnieje potrzeba druku w kolorze, bądź wystarczy druk czarno-biały? Czy jakość wydruku ma być wysoka? Może zamiast jakości postawić na oszczędność?  

Drukarka laserowa

Drukarki laserowe są są droższe, lecz bardziej efektywne. Gwarantują też szybsze drukowanie dokumentów, co jest bardzo opłacalne, gdy przedsiębiorca drukuje jednorazowo na przykład kilkadziesiąt faktur. Poza tym tonery do drukarki laserowej są wydajniejsze, w przeciwieństwie do drukarek atramentowych. Drukarka laserowa pobiera jednak sporo energii elektrycznej i zajmuje więcej miejsca, niż drukarka atramentowa. Sprawdzi się do: częstych, hurtowych wydruków dokumentów, które nie muszą być bardzo wysokiej jakości.  

Drukarka atramentowa

Ceny drukarek atramentowych są niższe, tak samo jak ceny tonerów do drukarek atramentowych. Droższa jest natomiast sama eksploatacja – tonery częściej się zużywają, więc też trzeba je częściej kupować, ale wiąże się to też z lepszą jakością wydruku. Warto również wiedzieć, że drukarki atramentowe są mniej trwałe, niż drukarki laserowe, i szybciej się psują. Jeśli jednak taka drukarka nie będzie zbyt często eksploatowana, zdecydowanie warto po nią siegnąć. Sprawdzi się do: rzadszych, pojedyńczych wydruków dokumentów dobrej jakości.  

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna

Dla firm, które drukują dużo dokumentów pełnych kolorowych grafik, zdjęć czy wykresów zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie drukarka korowa. Jeśli jednak w firmie drukuje się wyłącznie proste dokumenty tekstowe, w ramach oszczędności proponujemy drukarkę monochromatyczną.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.