Jaką drukarkę wybrać dla małej firmy?

Kupno drukarki do biura pozornie wydaje się być prostym zadaniem. Gdy jednak przychodzi co do czego, nie zawsze wiadomo, co wybrać – czy kupić droższą czy tańszą, laserową czy atramentową?

Przede wszystkim przed zakupem drukarki warto zastanowić się nad tym, jak często i w jaki sposób będzie się z niej korzystać. Czy w biurze będzie się drukowało kilka dokumentów miesięcznie, a może kilkadziesiąt? Czy istnieje potrzeba druku w kolorze, bądź wystarczy druk czarno-biały? Czy jakość wydruku ma być wysoka? Może zamiast jakości postawić na oszczędność?

 

Drukarka laserowa

Drukarki laserowe są są droższe, lecz bardziej efektywne. Gwarantują też szybsze drukowanie dokumentów, co jest bardzo opłacalne, gdy przedsiębiorca drukuje jednorazowo na przykład kilkadziesiąt faktur. Poza tym tonery do drukarki laserowej są wydajniejsze, w przeciwieństwie do drukarek atramentowych. Drukarka laserowa pobiera jednak sporo energii elektrycznej i zajmuje więcej miejsca, niż drukarka atramentowa.

Sprawdzi się do: częstych, hurtowych wydruków dokumentów, które nie muszą być bardzo wysokiej jakości.

 

Drukarka atramentowa

Ceny drukarek atramentowych są niższe, tak samo jak ceny tonerów do drukarek atramentowych. Droższa jest natomiast sama eksploatacja – tonery częściej się zużywają, więc też trzeba je częściej kupować, ale wiąże się to też z lepszą jakością wydruku. Warto również wiedzieć, że drukarki atramentowe są mniej trwałe, niż drukarki laserowe, i szybciej się psują. Jeśli jednak taka drukarka nie będzie zbyt często eksploatowana, zdecydowanie warto po nią siegnąć.

Sprawdzi się do: rzadszych, pojedyńczych wydruków dokumentów dobrej jakości.

 

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna

Dla firm, które drukują dużo dokumentów pełnych kolorowych grafik, zdjęć czy wykresów zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie drukarka korowa. Jeśli jednak w firmie drukuje się wyłącznie proste dokumenty tekstowe, w ramach oszczędności proponujemy drukarkę monochromatyczną.

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2xDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x

30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOK