Top 5 programów graficznych dostępnych w przeglądarce

programy graficzne online

Poznaj 5 prostych w obsłudze programów graficznych do tworzenia treści wizualnych dla Twojej marki, z których będziesz mógł skorzystać w przeglądarce.

Mówi się, że żyjemy w świecie gdzie obrazy, grafiki i zdjęcia są warte więcej niż tysiąc słów. To od nich zależy to, w jaki sposób postrzegamy obecną rzeczywistość. Dzieje się tak, bo przenieśliśmy większość naszego życia do świata aplikacji i social mediów. Również firmy i przedsiębiorstwa zaczęły kłaść większy nacisk na to, co widzialne jest w internecie. Jednak czy aby na pewno, by być widzialnym trzeba poświęcić masę godzin spędzonych nad tworzeniem? Czy nadal trzeba być doświadczonym grafikiem aby tworzyć infografiki, logotypy czy grafiki do postów?

Nie ujmując profesjonalistom w swoim fachu, postaramy się w tym artykule przybliżyć istotę programów graficznych dostępnych w serwisach internetowych, które gotowymi schematami i szablonami wspomogą naszą pracę i przybliżą wartość wizualną naszej marki.

Do czego używany jest program graficzny?

Dzisiejsze programy graficzne dają nam wachlarz niezliczonych możliwości. Dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko modyfikować gotowe produkty graficzne, ale i zwizualizować własną kreatywność.

Większość z nich posiada opcję edytowania zarówno zdjęć, jak i filmów. Edytując fotografie możemy m.in. usunąć efekt czerwonych oczu, wygładzić zmarszczki, wpłynąć na ogólną kolorystykę i ostrość. Możemy również zmodyfikować elementy tła, wymazać je całkowicie lub wstawić nowe.

Programy te pozwalają też tworzyć różnego rodzaju kompozycje graficzne używane w późniejszym czasie jako wizytówka marki, pozwalając zachować spójność komunikacji wizualnej, czy to w postach na social media, czy materiałach drukowanych.

TOP 5 PROGRAMÓW GRAFICZNYCH W PRZEGLĄDARKACH INTERNETOWYCH

Wybraliśmy kilka przyjemnych w obsłudze i łatwych w użyciu programów graficznych dostępnych w przeglądarkach internetowych. Zaletą programów online, jest fakt, że są one ogólnodostępne dla wszystkich posiadaczy internetu. Oto kilka naszych propozycji:

 • Canva – jest obecnie najpopularniejszym programem do tworzenia grafiki online. Jego plusem zdecydowanie jest łatwość i szybkość w obsłudze. Posiada wiele gotowych szablonów, ciekawych elementów graficznych i szeroki bank zdjęć. Od niedawna możliwym jest również tworzenie animowanych postów, jednak jest to opcja dostępna w płatnej wersji programu.
 • Snappa – program wyróżnia wyjątkowa funkcja, która pozwala podłączyć konta mediów społecznościowych i planować publikacje grafik w edytorze. Posiada on również wiele ciekawych szablonów. Jeżeli szukasz prostego i łatwego edytora grafiki do social mediów, to warto zwrócić na niego uwagę – zdecydowanie może ułatwić zadanie.
 • Crello – ten program posiada w zanadrzu masę funkcji i szablonów, które zdecydowanie pomogą rozwinąć wygląd Twoich postów. Możliwe jest w nim tworzenie nie tylko logo, ale też i kreowanie animacji i wideo gif w dosłownie kilka minut. Warto zwrócić uwagę na mniej znane szablony grafik z ilustracjami, które mogą wyróżnić Twoją markę na tle innych.
 • Pixlr – dzięki swoim zaawansowanym funkcjom pozwala on na bardzo szczegółową edycję zdjęć i grafik. Jest bardzo intuicyjnym programem wspieranym przez narzędzia używające sztucznej inteligencji. Zaletą tego programu jest możliwość otworzenia niemalże każdego formatu w tym PSD, PXD, JPEG, PNG i innych.
 • Adobe Spark – firma Adobe może kojarzyć się z drogimi programami. Adobe Spark jest ciekawym wyjątkiem, oferującym część darmowych funkcji pakietu kreatywnego tej firmy. Jego głównym zadaniem jest pomoc przy tworzeniu treści na media społecznościowe, np. przy projektowaniu postów czy banerów.

Wszystkie wymienione powyżej programy graficzne online dostępne są w wersji darmowej. Oczywiście za pewną opłatą jest możliwe rozszerzenie programów do wersji w pełni rozbudowanej, która zdecydowanie poszerzy nasze możliwości.

Korzyści płynące z korzystania z programów graficznych online

Korzystanie z programów graficznych w przeglądarkach niesie za sobą wiele korzyści, głównie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grafiką oraz mniejszych firm czy startupów nie posiadających w swojej kadrze profesjonalnych grafików. Dzięki takim programom jesteśmy w stanie m.in.:

 • zapewnić elastyczność tworzenia grafik względem potrzeb (logo, post, wizytówka itp.),
 • po wypróbowaniu wersji darmowej programu jest możliwe wykupienie płatnego planu z rozszerzonymi funkcjami
 • w większości przypadków tworzone prace można udostępniać innym osobom pracującym nad tym samym projektem, pozwalając go wspólnie modyfikować.

Najważniejsze pytania

 1. 🔸Czy istnieją programy graficzne online, z których można korzystać bez instalowania ich na komputerze?

  Tak, istnieje szereg takich programów dostępnych w sieci, co więcej - część z nich dostępna jest zupełnie za darmo. Jedynie w przypadku chęci wykorzystania ich pełnych możliwości konieczne jest wykupienie wersji płatnej.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość