Blog ifirma.pl

Portal biznes.gov dostępny w języku ukraińskim – praca obywateli Ukrainy w Polsce

|
|
2 minut czytania
Sprawdź, jakie informacje są dostępne na stronie biznes.gov.pl/Ukraina.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Z uwagi na duży napływ uchodźców z Ukrainy zostały wprowadzone przepisy, które upraszczają wiele procedur związanych z ich pobytem i funkcjonowaniem na terytorium Polski. Dodatkowo, żeby ułatwić obywatelom Ukrainy dostęp do wielu ważnych dla nich informacji powstał portal w języku ukraińskim. W dzisiejszej publikacji napiszemy, jakie informacje mogą uzyskać na tym portalu osoby z Ukrainy.

Specustawa – pomoc dla Ukrainy

Niedługo po tym, jak rozpoczęła się wojna na Ukrainie opracowana została ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W ustawie uregulowano wiele kwestii z różnych obszarów życia i funkcjonowania w tych niecodziennych warunkach.

Portal biznes.gov po ukraińsku

Popularna w Polsce strona rządowa biznes.gov.pl jest dostępna również w wersji dla obywateli Ukrainy. Na tej stronie można dotrzeć do wielu cennych informacji na najbardziej nurtujące tematy a należą do nich m.in.:

 1. Jak obywatel Ukrainy może założyć działalność gospodarczą w Polsce?
 2. Jak zarejestrować firmę w CEIDG?
 3. Kto może legalnie pracować w Polsce?
 4. Jak osoba z Ukrainy może uzyskać numer PESEL?
 5. Jak legalnie zatrudnić obywatela Ukrainy?

To tylko niektóre z wielu informacji, jakie są dostępne na tej stronie.

Podsumowanie

Na portalu biznes.gov.pl znajduje się o wiele więcej różnego rodzaju informacji dedykowanych dla obywateli Ukrainy w ich ojczystym języku. Dzięki temu będą mogli mniej boleśnie przechodzić przez ten trudny dla nich czas. Pracodawcy poszukujący pracowników z Ukrainy również powinni skorzystać z tego portalu, na którym znajdą sporo ważnych informacji, które pomogą zaoszczędzić im czas i usprawnią proces zatrudniania.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie