Portal biznes.gov dostępny w języku ukraińskim – praca obywateli Ukrainy w Polsce

biznes.gov.pl po ukraińsku

Sprawdź, jakie informacje są dostępne na stronie biznes.gov.pl/Ukraina.

Z uwagi na duży napływ uchodźców z Ukrainy zostały wprowadzone przepisy, które upraszczają wiele procedur związanych z ich pobytem i funkcjonowaniem na terytorium Polski. Dodatkowo, żeby ułatwić obywatelom Ukrainy dostęp do wielu ważnych dla nich informacji powstał portal w języku ukraińskim. W dzisiejszej publikacji napiszemy, jakie informacje mogą uzyskać na tym portalu osoby z Ukrainy.

Specustawa – pomoc dla Ukrainy

Niedługo po tym, jak rozpoczęła się wojna na Ukrainie opracowana została ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W ustawie uregulowano wiele kwestii z różnych obszarów życia i funkcjonowania w tych niecodziennych warunkach.

Portal biznes.gov po ukraińsku

Popularna w Polsce strona rządowa biznes.gov.pl jest dostępna również w wersji dla obywateli Ukrainy. Na tej stronie można dotrzeć do wielu cennych informacji na najbardziej nurtujące tematy a należą do nich m.in.:

  1. Jak obywatel Ukrainy może założyć działalność gospodarczą w Polsce?
  2. Jak zarejestrować firmę w CEIDG?
  3. Kto może legalnie pracować w Polsce?
  4. Jak osoba z Ukrainy może uzyskać numer PESEL?
  5. Jak legalnie zatrudnić obywatela Ukrainy?

To tylko niektóre z wielu informacji, jakie są dostępne na tej stronie.

Podsumowanie

Na portalu biznes.gov.pl znajduje się o wiele więcej różnego rodzaju informacji dedykowanych dla obywateli Ukrainy w ich ojczystym języku. Dzięki temu będą mogli mniej boleśnie przechodzić przez ten trudny dla nich czas. Pracodawcy poszukujący pracowników z Ukrainy również powinni skorzystać z tego portalu, na którym znajdą sporo ważnych informacji, które pomogą zaoszczędzić im czas i usprawnią proces zatrudniania.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość