Portal biznes.gov dostępny w języku ukraińskim – praca obywateli Ukrainy w Polsce

biznes.gov.pl po ukraińsku

Sprawdź, jakie informacje są dostępne na stronie biznes.gov.pl/Ukraina.

Z uwagi na duży napływ uchodźców z Ukrainy zostały wprowadzone przepisy, które upraszczają wiele procedur związanych z ich pobytem i funkcjonowaniem na terytorium Polski. Dodatkowo, żeby ułatwić obywatelom Ukrainy dostęp do wielu ważnych dla nich informacji powstał portal w języku ukraińskim. W dzisiejszej publikacji napiszemy, jakie informacje mogą uzyskać na tym portalu osoby z Ukrainy.

Specustawa – pomoc dla Ukrainy

Niedługo po tym, jak rozpoczęła się wojna na Ukrainie opracowana została ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W ustawie uregulowano wiele kwestii z różnych obszarów życia i funkcjonowania w tych niecodziennych warunkach.

Portal biznes.gov po ukraińsku

Popularna w Polsce strona rządowa biznes.gov.pl jest dostępna również w wersji dla obywateli Ukrainy. Na tej stronie można dotrzeć do wielu cennych informacji na najbardziej nurtujące tematy a należą do nich m.in.:

  1. Jak obywatel Ukrainy może założyć działalność gospodarczą w Polsce?
  2. Jak zarejestrować firmę w CEIDG?
  3. Kto może legalnie pracować w Polsce?
  4. Jak osoba z Ukrainy może uzyskać numer PESEL?
  5. Jak legalnie zatrudnić obywatela Ukrainy?

To tylko niektóre z wielu informacji, jakie są dostępne na tej stronie.

Podsumowanie

Na portalu biznes.gov.pl znajduje się o wiele więcej różnego rodzaju informacji dedykowanych dla obywateli Ukrainy w ich ojczystym języku. Dzięki temu będą mogli mniej boleśnie przechodzić przez ten trudny dla nich czas. Pracodawcy poszukujący pracowników z Ukrainy również powinni skorzystać z tego portalu, na którym znajdą sporo ważnych informacji, które pomogą zaoszczędzić im czas i usprawnią proces zatrudniania.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość