Koniec z notą korygującą dla faktury bez NIP

nota korygująca

Informowaliśmy już, że od 2020 roku nie będzie można wystawiać faktur do paragonów bez numeru identyfikującego przedsiębiorcę. Będzie to miało również wpływ na możliwość uzupełnienia faktury bez NIP za pomocą noty korygującej.

Informowaliśmy już, że od 2020 roku nie będzie można wystawiać faktur do paragonów bez numeru identyfikującego przedsiębiorcę. Będzie to miało również wpływ na możliwość uzupełnienia faktury bez NIP za pomocą noty korygującej.

Ze względu na zmiany w przepisach, które dotyczą wystawiania faktur do paragonów, prawdopodobnie nie będzie można zastosować również noty korygującej. Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, która otrzyma fakturę bez NIP-u, nie będzie mogła dopisać go za pomocą noty korygującej. Jest to nadal możliwe do końca 2019 roku.

Zmiany pojawią się, ze względu na ryzyko nałożenia 100% sankcji, gdy nota korygująca zostanie błędnie wystawiona. Jeśli osoba fizyczna wystawi notę korygującą i uzupełni fakturę o NIP, ale okaże się, że sprzedaż była zarejestrowana w kasie fiskalnej i nie było NIP na paragonie, to zarówno na nadawcę, jak i odbiorcę faktury zostanie nałożona 100% sankcja.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.