Ministerstwo Finansów stawia wyzwania programistom

małe firmy poszukują programistów

Jeśli masz smykałkę do programowania, resort finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową mają dla Ciebie zdanie. Swoją propozycję przedstawiły na HackYeah – największym maratonie informatycznym w Polsce. Dwa zadania Oba urzędy stawiają wyzwanie w ramach GovTech Polska. Program „obywatelskiej burzy mózgów” stawia sobie za cel „wspólnie rozwiązywać istotne społecznie wyzwania, poprawić warunki życia obywateli czy […]

Jeśli masz smykałkę do programowania, resort finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową mają dla Ciebie zdanie. Swoją propozycję przedstawiły na HackYeah – największym maratonie informatycznym w Polsce.

Dwa zadania

Oba urzędy stawiają wyzwanie w ramach GovTech Polska. Program „obywatelskiej burzy mózgów” stawia sobie za cel „wspólnie rozwiązywać istotne społecznie wyzwania, poprawić warunki życia obywateli czy efektywność działania sfery publicznej” (źródło: govtech.gov.pl). A w zasadzie, chce owe cele osiągnąć „rękoma” chętnych do współpracy, którzy orientują się w owoczesnych rozwiązaniach informatycznych i technologicznych.

A zadania stawiają ambitne. Chodzi o stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością, natomiast drugim wyzwaniem jest zaprojektowanie e-platformy do szkolenia pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

Dlaczego akurat takie zadania?

Stworzenie robota do walki z cyberprzestępczością jest motywowane ogromem nielegalnych akcji w internecie. Mają one postać aukcji, ogłoszeń oraz stron oferujących nielegalne towary (np. papierosy i alkohol). Na samo ich odnalezienie należy poświęcić mnóstwo czasu, a użycie ogólnodostępnych narzędzi często okazuje się niewystarczające.

Kto może wziąć udział?

Regulamin konkursu podaje, że jego uczestnikami mogą być: osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Termin składania wniosków mija 28 października 2019 r. o godzinie 10.00. Konkurs podzielono na II etapy, za które oczywiście przewidziano nagrody. Oprócz negocjowalnego zamówienia publicznego uczestnicy mogą liczyć na 22 000 zł za zajęcie I miejsca.

Więcej informacji o konkursie.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.