Powrót

Biznes od kuchni – Opiekun Bloga

Nazywam się Patryk Kozioł i podzielę się historią marki Opiekun Bloga. Od 0 do ponad 1500 stałych Klientów w 5 lat.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Nazywam się Patryk Kozioł i podzielę się historią marki Opiekun Bloga. Od 0 do ponad 1500 stałych Klientów w 5 lat.

Początki

Wszystko zaczęło się w roku 2014, blogosfera mocno się wtedy rozwijała i myślała intensywnie o monetyzacji. Co za tym idzie, z blogów oraz wokół nich tworzyły się nowe biznesy. Los chciał, że moja ówczesna partnerka także postanowiła takowego bloga rozwijać. W związku z tym, że był to etap, kiedy postanowiłem zmienić swoje zawodowe cele i zrezygnowałem ze współprowadzenia agencji interaktywnej, podjąłem decyzję, żeby wspomóc ją technologicznie w działaniach. Dzięki temu, że od lat prowadziłem działania w branży IT, miałem niezbędną wiedzę, żeby móc wspierać ją, a jak się potem okazało, także o wiele więcej blogerów.

Blogosfera pod wieloma względami jest świetną społecznością, mnóstwo życzliwych i pełnych pasji ludzi, którzy w swoich kręgach bardzo często polecają sobie różnych fachowców. Tak też było w moim przypadku. Coraz większa liczba zleceń sprawiła, że powstała marka Opiekun Bloga. W początkowej fazie działania marki, skupiałem się na pracach wdrożeniowych opartych o platformę WordPress. Blogerzy coraz częściej współpracowali z markami i musiała za tym iść także jakość w sferze wizualnej bloga. Współprace szły dobrze, kolejne osoby polecały mnie jako specjalistę w tej dziedzinie. Skala zwiększała się, z czasem pojawiły się usługi komplementarne takie jak hosting czy domeny. W końcu rozsądnie mieć wszystko w jednym miejscu.

Trudne decyzje

Wraz z rozwojem marki przyszedł czas na kilka trudnych decyzji. Zlecenia okazały się na dłuższą metę słabo skalowalne, zespół się rozrastał do rozmiarów, którymi ciężko było zarządzać. To był moment, kiedy należało podjąć decyzję o rozstaniu z dotychczasowym modelem biznesowym. Stopniowe rezygnowanie ze zleceń było procesem długim i ciężkim, zwłaszcza dla kogoś niezbyt asertywnego. Postawiłem wobec tego na usługi bardziej skalowalne, zacząłem rozwijać swoją infrastrukturę serwerową, moja marka została partnerem dużej firmy w zakresie rejestracji domen, pojawiały się produkty gotowe. Tu właśnie upatrywałem swoich szans. Po latach, mogę stwierdzić, że proces ten zakończył się sukcesem, mogłem się skupić na tym co było dla mnie ważne.

Dziś

Dziś marka Opiekun Bloga obsługuje blisko 1500 stałych Klientów w systemie abonamentowym. Ciągle rozwijamy się i staramy odpowiadać na potrzeby rynku coraz szerzej, zachowując przy tym najwyższą jakość naszych usług. Zadowoleni klienci polecają nas kolejnym. Początek roku 2020 to intensywne działania związane z naszymi sklepami online, które pojawiły się w ostatnim miesiącu poprzedniego roku. Rozwój blogosfery podąża wielotorowo i my staramy się tam być, a nawet, zgodnie z naszym hasłem przewodnim – staramy się bardziej.

W sposób naturalny, ifirma.pl także towarzyszy mi od początku prowadzenia mojej działalności. Była pierwszym wyborem i tak zostało. Nasza księgowa, Pani Basia, świetnie radzi sobie z często zagmatwanymi kwestiami. Posiadanie solidnych partnerów w biznesie jest jedną z kluczowych kwestii, aby osiągnąć sukces. Przy większej skali nie możemy polegać wyłącznie na sobie więc każde wsparcie na którym można polegać jest na wagę złota.


Patryk Kozioł – Ekspert w zakresie tworzenia rozwiązań online. Twórca marki OpiekunBloga.pl – pierwszej w Polsce marki technologicznej dedykowanej blogerom, z ponad 200 realizacjami na koncie. Ma ponad 10 lat doświadczeń popartych współpracą z największymi markami w Polsce takimi jak Nestlé Polska S.A., Pol-Mot Holding S.A., Interia.pl czy Nestlé Waters Direct. Współzałożyciel sieci biur coworkingowych pod marką COPOINT. Partner w prowadzeniu projektów online wychodzący ponad standardy klasycznego doradztwa technicznego. Przedstawia skomplikowane sprawy techniczne w sposób zrozumiały absolutnie dla każdego. www.opiekunbloga.pl/ | fb.com/opiekunbloga | instagram.com/opiekunblogapl | kontakt@opiekunbloga.pl

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o nim i pochwal się nim na ifirma.pl.

A może interesują Cię inne ciekawe biznesy, które prezentujemy w ramach cyklu “Biznes od kuchni”?

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o nim i pochwal się nim na ifirma.pl.

A może interesują Cię inne ciekawe biznesy, które prezentujemy w ramach cyklu “Biznes od kuchni”?

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.