Blog ifirma.pl

Jak rozliczyć przychody z GoodContent?

|
|
4 minut czytania
Jak rozpocząć swoją działalność na GoodContent? Jak kształtują się kwestie wypłat i rozliczeń na GoodContent? Na jakie zarobki można liczyć, dołączając do grona jego copywriterów? Zapraszamy do lektury.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Trudno o znalezienie copywritera, który nie słyszał o GoodContent. Jest to platforma zrzeszająca w jednym miejscu copywriterów oraz zleceniodawców oraz zapewniająca kompleksową obsługę zawieranych między nimi transakcji. Właśnie taki sposób organizacji pracy sprawia, że znaczna część copywriterów właśnie tam zaczyna swoją działalność w branży. Biorąc zaś pod uwagę nieustanny rozwój platformy oraz korzyści płynące z wyrobienia sobie marki, zapewne wielu z nich współpracuje z nią do dzisiaj.  

GoodContent – jak zacząć?

Chcąc rozpocząć działalność na GoodContent w charakterze copywritera, należy spełnić dwa warunki: 

 • mieć ukończone 18 lat, 
 • przejść pozytywnie weryfikację, uzyskując akceptację stworzonego tekstu próbnego. 

To jedyne wymogi stawiane przez platformę.

GoodContent – tekst próbny

Wspomniany tekst próbny powstaje w rozwinięciu losowo przydzielonego tematu i sprawdzany jest pod kątem zgodności treści z poleceniem, unikalności, poprawności w zakresie gramatyki, ortografii, interpunkcji oraz stylistyki. Musi się też zawierać we wskazanym minimum objętościowym, które wynosi 500 znaków ze spacjami. 

Po uzyskaniu akceptacji (która następuje do 24 godzin od rejestracji albo do 3 dni w weekendy i dni wolne) copywriter może już czynić swoje pierwsze kroki w ramach platformy.

Nie jest przy tym zobowiązany do realizacji określonej liczby zleceń – pracuje wyłącznie nad tekstami, które sam wybierze, mogąc jednocześnie zrezygnować z ich realizacji bez żadnych konsekwencji. Musi jednak brać pod uwagę, że na platformie w odniesieniu do zleceń publicznych obowiązuje zasada “kto pierwszy, ten lepszy”, a jego zwłoka w rezerwacji zlecenia wiąże się z ryzykiem podjęcia działań przez innego użytkownika.

Na realizację tekstu na GoodContent ma co najmniej 6 godzin

Stawki na Goodcontent

Początkowo copywriter ma dostęp do gorzej płatnych zamówień, jednak wraz ze wzrostem ilości zrealizowanych zleceń oraz przy zachowaniu odpowiedniej średniej ocen zleceniodawców, może się to zmienić.

Najlepiej płatne zamówienia, a więc te opłacane w wymiarze 9 złotych brutto wzwyż za 1000 znaków ze spacjami, realizowane być mogą przez copywriterów, którzy łącznie stworzyli 20 lub więcej zaakceptowanych tekstów, których średnia ocen wynosi co najmniej 4,75 oraz których liczba odrzuconych tekstów nie przewyższa 5% ogółu. 

Co więcej, dobry image na platformie jest też szansą na zainteresowanie swoją ofertą zleceniodawców, którzy mogą wystąpić z propozycją realizacji zleceń prywatnych. Te zaś nierzadko oferowane są według wyższych stawek aniżeli te zazwyczaj dostępne w ramach ogólnie dostępnych zleceń. Wysoka średnia ocen oraz duże doświadczenie mogą też stanowić okazję do podjęcia negocjacji ze zleceniodawcą, a tym samym uzyskania jeszcze korzystniejszych warunków współpracy. 

GoodContent – wypłata 

Praca na GoodContent wiąże się z możliwością zlecenia wypłaty maksymalnie jeden raz w miesiącu, przy czym to copywriter decyduje o dniu, w którym ono następuje. Jedynym ograniczeniem, jakie napotyka, jest minimalny próg wypłaty, wynoszący każdorazowo 100 złotych. W przypadku uzyskania dostępu do lepiej płatnych zamówień, osiągnięcie tego wyniku nie powinno jednak stanowi problemu. 

GoodContent – ile można zarobić?

W tym miejscu nasuwa się pytanie, ile można zarobić na GoodContent. Pada też standardowa odpowiedź – to zależy. Wysokość wypłat na GoodContent jest bowiem wypadkową  umiejętności, doświadczenia, średniej ocen, regularności pracy, ilości zleceń i proponowanych stawek.

Początkujący copywriter może nie zarabiać najwięcej, jednak wraz z rozbudowywaniem portfolio każdorazowo się to zmienia. Najlepiej zarabiający copywriterzy osiągają dochody w wysokości nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie – jest to suma po odliczeniu podatku VAT, zaliczki na podatek dochodowy oraz prowizji platformy, która na tę chwilę wynosi 17,5%

GoodContent rozliczenie

Sprzedaż tekstów na GoodContent może być dokonywana na dwa różne sposoby: 

 • na podstawie umowy o dzieło, z której to formy korzysta zdecydowana większość copywriterów, 
 • na podstawie faktur VAT

Wszelkie formalności dokonywane są przy tym przez samą platformę – to ona wystawia faktury VAT 23% dla zamawiających. Ona również rozlicza podatek dochodowy za copywriterów, którzy otrzymują co roku formularz PIT-11.

Jak widać, cały proces został uproszczony do minimum, jeśli chodzi o obowiązki po stronie copywritera. Tym samym jest to opcja bardzo korzystna dla początkujących twórców, którzy nie chcą zakładać własnej działalności gospodarczej, a jednocześnie w sprawny sposób nawiązywać nowe współprace. O możliwość podjęcia tych ostatnich również dba sam GoodContent, który nieustannie prowadzi działania w kierunku pozyskania kolejnych zleceniodawców.  

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Najważniejsze pytania

  1. Co to jest GoodContent?

   GoodContent to giełda tekstów, zrzeszająca copywriterów i zleceniodawców oraz zapewniająca kompleksową obsługę techniczną i prawną ich współpracy. 
  2. Praca na GoodContent - jak zacząć?

   Wystarczy ukończyć 18 lat i uzyskać akceptację tekstu próbnego - wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, choć z pewnością będzie atutem podczas realizacji zleceń. 
  3. Ile można zarobić na GoodContent?

   Wysokość wypłat na GoodContent zależy od umiejętności, doświadczenia, średniej ocen, regularności pracy, ilości zleceń i proponowanych stawek. Najlepsi copywriterzy zarabiają miesięcznie kilka tysięcy złotych na rękę.
  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie