Planer do druku – Grudzień 2019

Grudzień to miesiąc świąteczny, pełen radości, ale również czas podsumowań związanych z kończącym się rokiem 2019. Przedsiębiorcy, nie powinni jednak zapominać o nadchodzących terminach księgowych i zakończyć rok z „czystym kontem”- oczywiście nie dosłownie! O ważnych terminach przypomni wam planer do druku na Grudzień 2019.

PlanerMockupGrudzien

Wraz ze zbliżającym się końcem roku, mamy dla was ostatni planer IFIRMA do druku, który pomoże wam zapamiętać ważne terminy.

Termin płatności składki do ZUS przypada standardowo 10 dnia miesiąca, dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają pracowników, termin płatności wypada w weekend, dlatego przesuwa się na 16-tego, czyli na poniedziałek.

Podatek dochodowy zapłacimy w tym miesiącu bez żadnych zmian – 20 dnia miesiąca. Inaczej sprawa ma się z podatkiem VAT, którego termin wypada w Dzień Bożego Narodzenia, a kolejny dzień również jest świąteczny. Z tego względu warto pamiętać o 27 dniu grudnia, który wypada pomiędzy świętami a weekendem. To właśnie wtedy mija termin opłacenia VAT-u.

W tym miesiącu, w związku z zakończeniem roku księgowego, należy również pamiętać o remanencie końcowym.

Kliknij, aby pobrać planer na Grudzień 2019

Wydrukuj planer, uzupełnij ważne informacje i powieś go nad biurkiem. Prowadzisz działalność gospodarczą we własnym domu? Możesz go nawet przyczepić magnesami na lodówce! Wybierz jego miejsce tam, gdzie ważne terminy na pewno nie umkną Twojej uwadze.

BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Szukasz księgowości?
wybierz ifirma.pl

✅ dedykowana księgowa,


✅ program do faktur,


✅ gotowe rozliczenia i zero zmartwień.

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań