Blog ifirma.pl

8 najlepszych darmowych narzędzi do tworzenia grafik w mediach społecznościowych

|
Prowadzisz profil w mediach społecznościowych i chcesz zatrzymać uwagę odbiorcy na dłużej? Zainteresować tym, co robisz lub oferujesz i zachęcić klienta to podjęcia działania? Jeżeli tak, koniecznie potrzebujesz dobrej grafiki. Ludzie zapamiętują aż 80% tego, co widzą, a tylko 20% tego, co czytają. Wniosek jest prosty – Twoja grafika na social media musi być naprawdę dobra. Nie trzeba być wziętym fotografem ani słono płacić. Wypróbuj 8 najlepszych, darmowych narzędzi do tworzenia grafik w mediach społecznościowych. Dzięki nim Twoje posty będą na topie.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Zacznij korzystać z darmowych narzędzi do grafiki social media

Skończ z wrzucaniem nieprzygotowanych zdjęć. Aby stworzyć obraz, który przyciągnie wzrok Twoich followersów, potrzebujesz odpowiednich narzędzi. To oczywiste, że nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu ani pieniędzy na tworzenie grafik, ponieważ posty w mediach społecznościowych mają bardzo krótki cykl życia. Na szczęście możesz wykorzystać program do tworzenia prostych grafik.

Czym jest program do tworzenia grafik social media?

To aplikacja, którą można obsługiwać na urządzeniu przenośnym lub bezpośrednio w przeglądarce. Sekretem programów do tworzenia grafiki social media jest wykorzystanie tysięcy szablonów, które w połączeniu z Twoimi, unikalnymi zdjęciami dadzą świetne efekty. Dzięki takim programom, followersom spodoba się Twoja grafika na social media – cena nie gra tu roli, ponieważ wszystkie prezentowane aplikacje są bezpłatne.

Program do tworzenia prostych grafik to również znaczna pomoc w prowadzeniu profilu na social media. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz mozolnie edytować każdego zdjęcia, wykorzystując niekiedy skomplikowane funkcje w zaawansowanych programach graficznych. Darmowe narzędzia wykorzystują szablony, dzięki którym tworzenie grafiki na social media zajmie Ci zaledwie kilka kliknięć.

Dla kogo programy do tworzenia grafik social media?

Polecane programy do tworzenia i edycji grafiki social media są przeznaczone dla osób, które regularnie publikują posty i chcą przykuć uwagę odbiorcy oraz zachęcić go do wejścia w jakąś interakcję. Bez względu na platformę – Facebook, Twitter, Instagram czy inną, zdjęcia odpowiednio dopasowane do treści przekładają się na wzrost zainteresowania i dużą liczby komentarzy lub odpowiedzi. Przyjrzyj się najlepszym, bezpłatnym aplikacjom, które możesz wykorzystać w 2021 roku, aby Twoje posty zawsze przyciągały wzrok.

8 najpopularniejszych darmowych narzędzi do grafiki social media:

Canva

Canva to potężna, a jednocześnie prosta w użyciu aplikacja. Ma funkcjonalny interfejs, umożliwiający nawet współpracę na żywo z innymi osobami. Całość opiera się na setkach tysięcy szablonów i zdjęć, wykorzystujących aktualne wymiary grafik na social media. Canva to doskonała aplikacja, która sprawdzi się na początek i pomoże w rozwoju profilu. Ogromną zaletą jest jej wszechstronność i możliwość pracy na różnych platformach.

Adobe Spark

Adobe to legendarna już marka, od lat obecna na rynku rozwiązań graficznych. Nie dziwi więc, że program do tworzenia grafik spod znaku Adobe znalazł się wśród najpopularniejszych w 2021 roku. Adobe Spark dostępny jest w wersji przeglądarkowej oraz na iOS i Android pod nazwą Adobe Spark Post. Na start otrzymujemy kilkadziesiąt tysięcy szablonów, z których mniej więcej połowa jest zupełnie za darmo. Największą wadą grafiki social media tworzonej w Spark jest to, że w dolnym roku każdego projektu Adobe umieszcza swoje logo. Niby nic, a jednak niektórych nieco razi w oczy.

Photovisi

Photovisi to stosunkowo młode, ale prężnie rozwijające się narzędzie do pracy z grafiką social media. Można z niego korzystać w wersji na przeglądarkę i nie trzeba nawet zakładać konta. Program umożliwia tworzenie atrakcyjnych kolaży z własnych zdjęć. Możliwości jest naprawdę sporo, a efekty można szybko udostępnić. Niestety, podobnie jak w przypadku produktu firmy Adobe, Photovisi w wersji bezpłatnej dodaje na tworzonej grafice niewielkich rozmiarów znak wodny.

Pablo by Buffer

Program do tworzenia grafik Pablo to w praktyce minimalistyczna, prosta w obsłudze strona internetowa. Umożliwia umieszczania nad obrazami dowolnie zaprojektowanych tekstów. Aby skorzystać z Pablo, stworzonego przez renomowaną pracownię Buffer, nie trzeba zakładać konta. Wystarczy wrzucić własne zdjęcia, wybrać i dostosować parametry pożądanego szablonu i udostępnić końcowy efekt na portalu społecznościowym. Ogromna prostota i świetne wyniki pracy nad grafiką – to zdecydowane atuty Pablo. I do tego wszystko absolutnie bezpłatnie.

Desygner

Program Desygner z pewnością nie należy do minimalistycznych. Choć jego obsługa jest intuicyjna, oferuje ogromne możliwości. Oprócz pracy z szablonami daje możliwość importowania plików PDF, PSD i SGV, zapewniając sporo swobody dla twórczej pracy. Efekty są warte wysiłków. Grafiki social media tworzone w Desygner są absolutnie unikalne i zachwycające. Żeby jednak w pełni skorzystać z programu, trzeba mieć nieco teoretycznej wiedzy.

Pixrl

Pixrl to ciekawy, internetowy edytor zdjęć, który umożliwia pracę z grafiką social media zupełnie bezpłatnie. Wbudowane funkcje pozwalają na projektowanie graficzne z wykorzystaniem wbudowanych szablonów lub zupełnie od nowa. Pixrl pozwala na tworzenie efektownych kolaży, usuwanie niepotrzebnego tła i wzbogacanie zdjęć o filtry i efekty. Świetna grafika na social media gwarantowana.

Snappa

Snappa to zaimpletowana w przeglądarkę aplikacja, która pozwala na profesjonalną edycję grafiki z wykorzystaniem wszystkich efektów i szablonów, które konkurencja udostępnia jedynie w wersjach premium. Gdzie tkwi haczyk? Korzystając ze Snappa, można bezpłatnie wykorzystać trzy projekty miesięcznie. Dlatego ten program do tworzenia grafik sprawdzi się najlepiej w przypadku osób, które tylko okazjonalnie zamieszczają obrazy na swoich social media.

BeFunky

Ostatnia pozycja na naszej liście to przeglądarkowy program BeFunky. Bezpłatny i prosty u użyciu, pomaga w edycji obrazków oraz tworzeniu grafiki. Z jego pomocą można skutecznie kadrować, nakładać filtry i rozmycia lub usuwać efekt czerwonych oczu. Sprawdzi się idealnie jako program do tworzenia prostych grafik, polecany szczególnie początkującym.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Najważniejsze pytania

  1. Czy program do tworzenia grafik pomoże mi w prowadzeniu profilu na social media?

   Oczywiście, prezentowane programy pomogą Ci tworzyć i edytować przyciągające wzrok grafiki. Dzięki temu Twoje posty zyskają na wyrazistości i przyciągną uwagę odbiorów. Korzystanie z prostych aplikacji jest intuicyjne, więc nie wrzucanie postów zajmie Ci mniej czasu niż wcześniej.
  2. Czy mogę tworzyć oryginalne grafiki na social media bezpłatnie?

   Tak, wszystkie prezentowane przez nas programy, popularne w 2021 roku, są całkowicie bezpłatne. Jeżeli chcesz wykorzystywać ich funkcje premium, możesz wykupić odpowiednie pakiety, ale nigdy nie będziesz zobowiązany, aby to zrobić.
  3. Dla kogo projektowane są narzędzie do tworzenia grafik?

   W zasadzie każdy, kto publikuje posty na social media skorzysta na programach do tworzenia grafik. Szczególnie przydane są one tym, którzy regularnie aktualizują swój profil i chcą zachęcić odbiorcę, aby został z nimi na dłużej, skorzystał z proponowanej usługi lub zakupił jakiś towar.
  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie