Polski ład

Wynajem mieszkań – co zmieni Polski Ład

wynajem mieszkań

Wynajmujesz mieszkanie? Sprawdź, co może zmienić Polski Ład.

Wynajem mieszkań a Polski Ład - omówione zagadnienia:

Wynajmowanie mieszkań stanowi dla wielu osób dodatkowe źródło dochodów, a czasami nawet jedyne. Dość powszechną formą opodatkowania najmu jest ryczałt, ale niektórzy wybierają zasady ogólne chcąc odliczyć koszty uzyskania przychodów od najmu. Sprawdźmy, co się może zmienić po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

Jakie koszty można odliczyć przy najmie?

Jeżeli osoba prywatna zdecyduje się na opodatkowanie najmu prywatnego na zasadach ogólnych to obecnie może skorzystać z przywileju rozliczania kosztów uzyskania przychodów. Część osób, która ponosi wysokie koszty związane z najmem decyduje się na tę formę opodatkowania dochodów. Typowe koszty najmu:

  • remont i wyposażenie,
  • amortyzacja,
  • odsetku od kredytu bankowego,
  • czynsz do spółdzielni,
  • podatek od nieruchomości.

Co ma zmienić Polski Ład?

Zgodnie z tym, co zostało zapisane w projekcie ustawy, przychody z najmu prywatnego będą mogły być opodatkowane wyłącznie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. A to oczywiście uniemożliwi odliczanie kosztów ponoszonych w związku z najmem. W projekcie ustawy nie zostały również zamieszczone przepisy przejściowe, które w sposób precyzyjny wskazywałyby, że zmiany dotyczą nieruchomości nabytych po wejściu w życie ustawy.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość