Polski 艂ad

Wynajem mieszka艅 – co zmieni Polski 艁ad

wynajem mieszka艅

Wynajmujesz mieszkanie? Sprawd藕, co mo偶e zmieni膰 Polski 艁ad.

Wynajem mieszka艅 a Polski 艁ad - om贸wione zagadnienia:

Wynajmowanie mieszkań stanowi dla wielu osób dodatkowe źródło dochodów, a czasami nawet jedyne. Dość powszechną formą opodatkowania najmu jest ryczałt, ale niektórzy wybierają zasady ogólne chcąc odliczyć koszty uzyskania przychodów od najmu. Sprawdźmy, co się może zmienić po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

Jakie koszty można odliczyć przy najmie?

Jeżeli osoba prywatna zdecyduje się na opodatkowanie najmu prywatnego na zasadach ogólnych to obecnie może skorzystać z przywileju rozliczania kosztów uzyskania przychodów. Część osób, która ponosi wysokie koszty związane z najmem decyduje się na tę formę opodatkowania dochodów. Typowe koszty najmu:

  • remont i wyposażenie,
  • amortyzacja,
  • odsetku od kredytu bankowego,
  • czynsz do spółdzielni,
  • podatek od nieruchomości.

Co ma zmienić Polski Ład?

Zgodnie z tym, co zostało zapisane w projekcie ustawy, przychody z najmu prywatnego będą mogły być opodatkowane wyłącznie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. A to oczywiście uniemożliwi odliczanie kosztów ponoszonych w związku z najmem. W projekcie ustawy nie zostały również zamieszczone przepisy przejściowe, które w sposób precyzyjny wskazywałyby, że zmiany dotyczą nieruchomości nabytych po wejściu w życie ustawy.

Klauzula/ zastrze偶enie prawne na ifirma.pl

Zach臋camy do komentowania naszych artyku艂贸w. Wyra藕 swoje zdanie i w艂膮cz si臋 w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatk贸w i ksi臋gowo艣ci) u偶ytkownik贸w ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon 鈥 skontaktuj si臋 z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzib膮 we Wroc艂awiu. Dodaj膮c komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imi臋 i nazwisko, adres e-mail oraz tre艣膰 komentarza. W systemie odnotowywany jest tak偶e adres IP, z wykorzystaniem kt贸rego doda艂e艣 komentarz. Dane zostaj膮 zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane s膮 przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikaj膮cej z dodania komentarza. Dane s膮 przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak r贸wnie偶 w celu obrony lub dochodzenia roszcze艅. Dane w bazie systemu WordPress s膮 w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczeg贸艂ach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz si臋 ze strony polityki prywatno艣ci serwisu ifirma.pl.

O ksi臋gowo艣ci wiemy wszystko,
偶eby艣 Ty nie musia艂

Daj si臋 zaskoczy膰 profesjonalnej wiedzy naszych ksi臋gowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre r臋ce. A mo偶e wolisz samodzieln膮 ksi臋gowo艣膰? Nasz program do ksi臋gowania online jest wyj膮tkowo prosty i intuicyjny w obs艂udze, podobnie jak narz臋dzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - r臋czymy za ka偶d膮 z us艂ug ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj si臋 z nami

Za艂贸偶 darmowe konto i testuj ifirm臋 bez zobowi膮za艅

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - ksi臋gowo艣膰

Ksi臋gowo艣膰