Zerowy PIT dla młodych w 2020 r. bez oświadczenia

pit dla młodych a oświadczenie

Obecnie każdy pracodawca ma obowiązek stosowania zwolnienia z PIT dla młodych pracowników. Ci, nie muszą jednak składać oświadczenia, które upoważni pracodawcę do stosowania zwolnienia.

PIT dla młodych

Ulga PIT dla młodych została wprowadzona od 1 sierpnia 2019 r. Aby z niej skorzystać, należy spełnić kilka warunków:

  1. zatrudnienie na umowę o pracę lub zlecenie,
  2. uzyskanie przychodu do dnia ukończenia przez podatnika 26 roku życia,
  3. nieprzekroczenie limitu zwolnienia,
  4. brak opodatkowania przychodu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 29 ust. 1 albo art. 30 ust. 1 updof (art. 21 ust. 1 pkt 148 i art. 29 ust. 6 updof).

Jeżeli zostały spełnione wyżej wymienione warunki, od stycznia 2020 r. płatnik nie powinien od nich pobierać zaliczki na PIT. Gdy dochód młodego pracownika przekroczy kwotę 85 528 zł – należy zacząć pobierać tę zaliczkę.

Żeby płatnik mógł korzystać ze zwolnienia PIT już w 2019 roku, młody pracownik musiał złożyć pisemne oświadczenie, że uzyskane przez niego przychody w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 roku były zwolnione od podatku.

Zobacz również: Zerowy PIT dla młodych – najważniejsze informacje.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.