Powrót

Zerowy PIT dla młodych w 2020 r. bez oświadczenia

pit dla młodych a oświadczenie

Obecnie każdy pracodawca ma obowiązek stosowania zwolnienia z PIT dla młodych pracowników. Ci, nie muszą jednak składać oświadczenia, które upoważni pracodawcę do stosowania zwolnienia.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

PIT dla młodych

Ulga PIT dla młodych została wprowadzona od 1 sierpnia 2019 r. Aby z niej skorzystać, należy spełnić kilka warunków:

  1. zatrudnienie na umowę o pracę lub zlecenie,
  2. uzyskanie przychodu do dnia ukończenia przez podatnika 26 roku życia,
  3. nieprzekroczenie limitu zwolnienia,
  4. brak opodatkowania przychodu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 29 ust. 1 albo art. 30 ust. 1 updof (art. 21 ust. 1 pkt 148 i art. 29 ust. 6 updof).

Jeżeli zostały spełnione wyżej wymienione warunki, od stycznia 2020 r. płatnik nie powinien od nich pobierać zaliczki na PIT. Gdy dochód młodego pracownika przekroczy kwotę 85 528 zł – należy zacząć pobierać tę zaliczkę.

Żeby płatnik mógł korzystać ze zwolnienia PIT już w 2019 roku, młody pracownik musiał złożyć pisemne oświadczenie, że uzyskane przez niego przychody w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 roku były zwolnione od podatku.

Zobacz również: Zerowy PIT dla młodych – najważniejsze informacje.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.