6 najlepszych rynków do sprzedaży szablonów online

Pomysłów na rodzaje szablonów online, które możesz stworzyć i sprzedaż, jest bardzo dużo.

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Najlepsze rynki do sprzedaży szablonów online - omówione zagadnienia:

Nie muszą być to wymagające projekty, do których potrzebujesz wiedzy programistycznej. Równie dobrze sprawdzą się wzory dokumentów czy grafik. W dzisiejszej publikacji pokażemy Ci 6 najlepszych rynków online do sprzedaży szablonów online.

TemplateMonster

Pierwsza propozycja to platforma TemplateMonster powstała w 2002 roku. Firmie przyśpiesza jeden cel – zapewnienie klientom jak najwyższej jakości szablonów stron internetowych. W tym celu współpracują z doświadczonymi programistami i projektantami. Gotowe produkty są zawsze unikatowe i możliwe do samodzielnego kontrolowania pod względem wyglądu, treści, czy funkcjonalności.

Na stronie jest dostępnych kilka kategorii produktów:

 • Szablony e-commerce (Shopify, WooCommerce, Magento, itp.).
 • Szablony z dostępnym kreatorem „Przeciągnij i upuść”.,
 • Szablony do CMS (Joomla, MotoCMS 3, Drupal).
 • Motywy i wtyczki WordPress.,
 • Szablony graficzne (logotypes, CVs, vector graphics, itp.).
 • Audio i wideo (stock music, szablony After Effect, itp.).
 • Prezentacje(szablony PowerPoint, Keynote, Google, itp.).

Jak zostać autorem i sprzedawać na TemplateMonster? Zgodnie z wytycznymi podanymi na stronie internetowej, należy spełnić sześć kroków:

 1. Utworzyć i zweryfikować swoje konto,
 2. W panelu konta przejść do zakładki „Zostań autorem”,
 3. Ustawić nazwę – będzie ona widoczna przy produktach oraz na stronie autora,
 4. Załadować archiwum projektu, uzupełnić wymagane informacje i przesłać do sprawdzenia,
 5. Czekać na wynik weryfikacji – pracownicy wykonują ją ręcznie,
 6. Po pomyślnym sprawdzeniu można rozpocząć sprzedaż.
6 najlepszych rynków online do sprzedaży szablonów online

Themeforest (Envato market)

Jest to kolejna platforma, która oferuje klientom wysokiej jakości szablony stworzone przez programistów. Odbiorca może kupić produkty z kategorii:

 • motywy WordPress,
 • szablony witryn, CMS i e-commerce,
 • szablony marketingowe, np. landing page, newsletter,
 • szablony i motywy przydatne blogerom,
 • szablony z kategorii audio i wideo,
 • grafiki, zdjęcia i modele 3D.

Twórcy, którzy chcieliby zostać Envato Author muszą w pierwszej kolejności zarejestrować się i utworzyć konto na Envato Market. W zależności od wybranego rynku zostaną przeniesieni do odpowiedniego pulpitu (np. ThemeForest jest przystosowane dla motywów i szablonów). Następnie należy skonfigurować konto, uzupełniając informacje dotyczące twórcy/firmy oraz dołączając zdjęcie. Należy również zweryfikować konto, przechodząc kontrolę tożsamości.

6 najlepszych rynków online do sprzedaży szablonów online

Mojo Marketplace

Mojo Marketplace to platforma łącząca projektantów i programistów z potencjalnymi klientami. Obecnie odbiorca może wybierać oferty spośród dostępnych kategorii:

 • szablony (WordPress, Magento, PrestaShop, OpenCart, itp.)
 • wtyczki (WordPress, Javascript, PHP Scripts, itp.)
 • usługi (marketing, copywriting, grafika, itp.).

Na stronie internetowej firmy dostępny jest obszerny poradnik, który tłumaczy, w jaki sposób zacząć sprzedaż w Mojo Marketplace. W pierwszej kolejności należy założyć konto i aktywować witrynę sklepową sprzedawcy. Następnym krokiem jest dodanie produktu oraz szczegółowych informacji o nim. Przede wszystkim należy pamiętać o wybraniu odpowiedniej kategorii.

Mojo Marketplace - sell templates online

Creative Market

Creative Market tworzą twórcy z ponad 190 krajów z całego świata. Dzięki nim powstało ponad 4 miliony projektów, które odbiorcy mogą przeglądać i kupować. Wśród głównych kategorii znajdują się:

 • grafiki,
 • czcionki,
 • szablony (np. do Social Mediów, stron internetowych, prezentacji, Mockupów, itp.),
 • dodatki, np. do programu Photoshop czy Illustrator,
 • zdjęcia oraz modele 3D.

Creative Market zachęca artystów do dołączenia do grona sprzedawców. Po wybraniu przycisku „Open shop” użytkownikowi otwiera się formularz, w którym musi uzupełnić dane, takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • główną kategorię, w której chciałby sprzedawać produkty,
 • link do portfolio,
 • informację, czy obecnie sprzedaje swoje produkty online.

Subskrybenci Dribbble Pro mogą otworzyć swój sklep, pomijając etap weryfikacji. Wystarczy, że utworzą konto w Creative Market i połączą go z kontem Dribbble.

Creative Market - online sell templates

Codester

Codester to rynek oferujący szablony, które pozwolą użytkownikowi stworzyć własną stronę internetową lub aplikację mobilną. Za dostępne projekty odpowiadają doświadczeni programiści i projektanci. Wśród głównych kategorii produktów znajdują się:

 • skrypty i kody (skrypty PHP, JavaScript, CSS, Pyton, itp.),
 • motywy i wtyczki WordPress,
 • szablony aplikacji,
 • grafika (ikony, logo, makiety, itp.).

Sprzedawcy w Codester mogą liczyć na 70% prowizji za sprzedaż swoich projektów. Posiadają też pełną swobodę w ustawianiu cen produktów oraz możliwość oferowania projektów w różnych marketplace’ach. Codester posiada własne forum internetowe, gdzie użytkownicy mogą brać udział w dyskusjach.

Codester - sell templates online

99designs

Jest to platforma łącząca niezależnych projektantów z klientami. 99design różni się od pozostałych propozycji sposobem działania. W tym przypadku nie wystawiamy gotowych szablonów, czekając, aż ktoś je kupi. Klienci odwiedzają stronę z zamiarem zlecenia projektu – przygotowują odpowiednie wytyczne, czego dokładnie oczekują oraz jaki mają budżet. Następnie freelancerzy wystawiają swoje propozycje, które biorą udział w konkursie projektowym. Klient spośród prac wybiera tą, która najlepiej spełnia jego oczekiwania i tym samym decyduje, który projektant otrzyma zapłatę.

Projektanci oprócz udziału w konkursach projektowych, mogą również podejmować współprace bezpośrednio z klientem. Przy tym rozwiązaniu freelancer ma większą swobodę ustalania ceny i wyboru klientów, którzy pasują do jego stylu. Aby jednak zostać projektantem w 99design, należy najpierw się zgłosić i przejść weryfikację.

Podczas zgłaszania się należy uzupełnić wniosek oraz przesłać pracę. Odpowiedź powinna przyjść w przeciągu 7 dni roboczych. Po zatwierdzeniu wniosku, na podstawie wskazanego doświadczenia, przyznawany jest poziom projektanta (Entry Level, Mid Level, Top Level). Im wyższy poziom, tym większy pakiet korzyści i lepsza widoczność na platformie. Wnioski odrzucone nie są obecnie ponownie rozpatrywane.

99designs - online sell templates

Podsumowanie

To była cała lista najlepszych rynków online do sprzedaży szablonów online. W zależności od oczekiwań twórcy, wybór odpowiedniej platformy będzie kwestią indywidualną.

Podziel się z innymi

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce